Aranżacja wnętrz biurowych Bularnia – BudCud, Maria Schoen

Autorzy: BudCud ( Mateusz Adamczyk, Agata Woźniczka) + Maria Schoen
Klient: ASPEN S.A.
Lokalizacja: ul. Bularnia 5, 31-222 Kraków
Powierzchnia użytkowa: 175 m2
Kubatura: 533 m3
Projekt: 2010
Realizacja: 2012
Zdjęcia: Kamila Kozińska, Agata Kadenacy

Pracownia architektoniczna Budcud

Aranżacja wnętrz biurowych

Architektura wnętrz

Bularnia

Bularnia to szczery, funkcjonalny projekt biura na parterze budynku przemysłowego na obrzeżach Krakowa. Najważniejszym postulatem projektowym było zdecydowane wprowadzenie światła dziennego do ciemnego i przytłaczającego wnętrza. Ten zabieg określił nowe proporcje pomieszczeń i sprawił, że wąska i niska przestrzeń optycznie się powiększyła. Zdecydowaliśmy się na użycie lekkich i transparentnych materiałów, takich jak szkło, delikatna stalowa siatka czy perforowana płyta meblowa, by nadać wrażenia lekkości i otwartości przestrzeni biurowej. Lokalizacja na parterze umożliwiła też powiązanie biur z otoczeniem budynku – z jednej strony wnętrze przenika się teraz z dziką zielenią, a z drugiej otwiera na dziedziniec. Istniejąca ukośna ściana dzieli przestrzeń pracy na dwa pomieszczenia, do każdego z nich wstawiliśmy po jednej kubaturze, która organizuje na nowo przestrzeń i funkcje. Dwa podobne pokoje uzyskały nowe proporcje i tożsamość. Skromny budżet podyktował charakter nielicznych detali. We wnętrzu dominują białe i szare barwy, dopowiedziane nielicznymi akcentami kolorystycznymi. W spokojnych wnętrzach wypełnionych naturalnym światłem to sufit jest najsilniejszym elementem graficznym – w jednym pomieszczeniu wypełnia go stalowa siatka, na której swobodnie rozłożono żarówki, natomiast w drugim pokoju jest to kompozycja wyrazistych, ciemnozielonych lamp i kabli.

Biurowiec Bularnia

Biura w Krakowie

Oryginalne oświetlenie

Aranżacja pomieszczeń biurowych

Architektura wnętrz

Biurowiec Bularnia w Krakowie

Schemat ideowy

Zobacz: Nowoczesne wnętrza na portalu Archinea!

Komentarze na temat “Aranżacja wnętrz biurowych Bularnia – BudCud, Maria Schoen”

  1. tyler pisze:

    Niestety ten projekt swoją atrakcyjność zawdzięcza innemu od którego zapożyczony został pomysł i to w o wiele mocniejszej formie. Mi również mocno Elding Oscarson się podoba, ale na tyle bezczelny nie jestem, aby wprost go skopiować. Już pomijam uzupełnienie projektu o wynudzone motywy zwieszonych żarówek, skandynawskich lamp itd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.