Bulanda Mucha Architekci, Warszawa

„Jako przedstawiciele pokolenia rozpoczynającego pracę w okresie przełomu staliśmy się, w dużej mierze, beneficjentami otwarcia zawodu i przywrócenia mu przerwanej przez lata PRL-u pozycji. Mieliśmy poczucie uczestniczenia w czymś przełomowym, niezależnie od indywidualnego wymiaru zawodowego. Ten nastrój był zresztą wszechobecny w wielu innych dziedzinach życia. Szkoda, że tak szybko skończył się w wymiarze społecznym.”

Znane warszawskie biuro Bulanda Mucha Architekci w 2011 roku obchodziło 20-lecie działalności firmy. Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha, wraz ze swoim zespołem, są autorami wielu ciekawych projektów i laureatami prestiżowych konkursów. Na przestrzeni lat, pracując nad kolejnymi projektami, krystalizowała się spójna myśl i filozofia projektowa architektów, a także rozwijało biuro wraz z zespołem. Dziś Bulanda Mucha Architekci to uznana marka i bohaterowie wielu publikacji dotyczących współczesnej polskiej architektury. Nominowani m.in. do Nagrody SARP oraz Europejskiej Nagrody Architektonicznej Fundacji Miesa van der Rohe.

Zachęcamy do wizyty na stronie biura nie tylko w celu zapoznania się z wybranymi projektami, ale także do przeczytania ciekawego opisu – spojrzenia na własną twórczość, opisującego historię i profil firmy, podsumowującego 20 lat wspólnej działalności projektowej.

A na przestrzeni lat…

„… tak w zasadzie to nic w naszej pracy i podejściu do zawodu się nie zmienia. Dalej sami projektujemy, rysujemy detale, nocami siedzimy nad konkursami, a na ostatnią chwilę kleimy plansze i na sygnale zawozimy je do organizatora. Tylko miarą upływającego czasu jest powiększająca się różnica wieku między nami a naszymi pracownikami. Kiedyś byli to bez mała rówieśnicy, dziś rówieśnicy naszych dzieci, ale może w tym jest sposób na pozostanie wiecznie młodymi duchem architektami.”

źródło: www.bimarch.pl

Budynek biurowy w Warszawie
projekt konkursowy: 2010, projekt: 2010-2011, realizacja: 2011-

Budynek mieszkalno-usługowy, Warszawa
projekt: 2009, realizacja: 2008-2010
Nominacja w konkursie  Nagroda Roku SARP 2010

Apartamentowiec w Warszawie
projekt konkursowy: 2006 (I Nagroda), realizacja: 2007-2008
Wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2007
Nominacja do Europejskiej Nagrody Architektonicznej Fundacji Miesa van der Rohe 2009
Budynek Apartamentowy w Warszawie
koncepcja: 2005

Apartamenty Motława – Wyspa Spichrzów, Gdańsk
projekt konkursowy: 2010 (II Nagroda)

Muzeum Historii Żydów Polskich
projekt konkursowy: 2005 (finalista)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.