Kultowy fotel Sanluca projektu braci Castiglioni w nowej odsłonie!

Kultowy fotel Sanluca projektu braci Castiglioni w nowej odsłonie!

Współczesna forma ikonicznego fotela Sanluca Poltrona Frau powstała w czasach funkcjonalnego designu lat 60. minionego stulecia. Mebel z wyrazistą tożsamością, odporny na mody, doczekał się właśnie nowej odsłony. Limitowaną edycję umiejętnie przyprawiono nutką geometrycznej dekadencji.

Polski the Nest wśród najlepszych coworków na świecie

Polski the Nest wśród najlepszych coworków na świecie

26 października oficjalnie wystartował the Nest. Ten najbardziej lokalny i autorski z warszawskich coworków to nie tylko ciekawa bryła budynku, piękne wnętrza i prestiżowa lokalizacja. Unikalny jest także sam koncept stworzony z myślą o dojrzałych przedsiębiorcach i fanach polskiego wzornictwa.

Premiera New Handle-Free Siematic - Nowe kuchenne wzornictwo w świetlnej oprawie

Premiera New Handle-Free Siematic – Nowe kuchenne wzornictwo w świetlnej oprawie

Są wydarzenia, które rewolucjonizują rynek i sprawiają, że zupełnie inaczej zaczynamy postrzegać, na przykład – codzienne obowiązki. Nowa koncepcja, nazwana New Handle-Free SieMatic, jest kolejnym krokiem, który z pewnością spodoba się koneserom wykwintnego wzornictwa.

Rozmowa z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights.

„Multimedialna identyfikacja to we właściwych rękach narzędzie doskonałe” – rozmowa z prezesem firmy Bright Lights

Udowadnia, że połączenie systemów oświetleniowych, multimediów, sztuki i technologii jest możliwe. Przedstawiamy rozmowę z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights, w której opowiedział o swojej fascynacji światłem, doświadczeniu i inspiracjach.

Grupa Cosentino otwiera oddział w Polsce!

Grupa Cosentino otwiera oddział w Polsce!

Grupa Cosentino, hiszpańska firma o zasięgu globalnym, będąca liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów powierzchniowych dla branży architektonicznej i wzornictwa, zainaugurowała swoją obecność w Polsce. Za nami uroczyste otwarcie centrum Cosentino.

Northern Wisps - Projekt schronienia w Islandii. Autor: Bartosz Domiczek. I Nagroda w konkursie Ronena Bekermana.

Genialny projekt schronienia Bartosza Domiczka zwycięzcą w międzynarodowym konkursie!

Northern Wisps to projekt zrealizowany na konkurs wizualizacji architektonicznej organizowany przez Ronena Bekermana. Jego głównym celem było zaprezentowanie obiektu o charakterze wypoczynkowo-turystycznym. Praca Bartosza Domiczk, zdobyła I Nagrodę. Gratulujemy! 

Warsztaty Mood for Wood - pomysły studentów na przestrzeń miejską

Warsztaty Mood for Wood – pomysły studentów na przestrzeń miejską

Już po raz czwarty poznański SARP wraz z Kolektywem 1a, w ramach warsztatów Mood for Wood, gościli w Poznaniu studentów z Europy Środkowej. Warsztaty skierowane są do zainteresowanych nie tylko tworzeniem koncepcji, lecz również pracą z drewnem oraz realizacją projektów w przestrzeni miasta.

Styl eklektyczny – podpowiadamy, jak go stworzyć za pomocą efektownej tapety

Styl eklektyczny – podpowiadamy, jak go stworzyć za pomocą efektownej tapety

Styl eklektyczny to prawdziwa perełka w świecie aranżacji wnętrz. Dlaczego? Ponieważ wymyka się wszelkim ramom, normom i stereotypom. Obowiązujące tutaj reguły są bardzo luźne, a najwięcej do powiedzenia ma nasza pomysłowość i kreatywność.

Zobacz również:

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.