Dom na Jasnej Roli w Poznaniu – Studio Projektowe DeMateria

Projekt domu na Jasnej Roli będzie realizowany w Poznaniu, na malowniczo położonej działce przy granicy z krajobrazowym parkiem Żurawiniec. Dodatkowym atutem działki jest deniwelacja terenu: teren pod budowę jest obniżony względem drogi dojazdowej o wysokość odpowiadającą jednej kondygnacji.

Na frontowej granicy działki znajduję się skarpa, którą stała się główną determinantą projektu. Wykorzystanie naturalnej rzeźby terenu pozwoliło na częściowe ukrycie domu od strony dojazdu. Na górnej kondygnacji zaprojektowany został tylko garaż, zaś cała strefa mieszkalna znajduje się poniżej i jest częściowo schowana w glebie. Pokrycie budynku zielonym dachem, potęguje wrażenie stopienia się bryły z istniejącym terenem.

Garaż wykonany będzie jako szkieletowa konstrukcja drewniana, natomiast część mieszkalna stanowić będzie betonowy monolit. Zarówno ściany wewnętrzne, jak i na zewnątrz wykonane będą w technologii betonu architektonicznego. Beton pojawi się też na sufitach i podłogach. Ściany od strony parku będą zupełnie przeszklone z