Glass House – Projekt domu na skraju miasta pracowni Beton House

Glass House to projekt domu jednorodzinnego zlokalizowanego na skraju miasta, na granicy z lasem, który stał się jedną z inspiracji przy tworzeniu koncepcji budynku. Ideą architektów z pracowni Beton House prowadzonej przez Seweryna Nogalskiego, było stworzenie eleganckiej willi, która dużymi przeszkleniami zapewni mieszkańcom stały kontakt z otaczającą naturą na malowniczo usytuowanej działce.

Dom o powierzchni ponad 300 m2 zaprojektowany został dla pary zafascynowanej przygodami i naturą. Całość utrzymana została w białej kolorystyce. Bryłę domu tworzą prostopadłościenne bloki i płaszczyzny ścian oraz przeszkleń budujące dynamiczną formę domu. W obszarze budynku zaprojektowane zostały również lustra wody, które za pomocą refleksów świetlnych dodatkowo urozmaicają przestrzeń wewnątrz, a „wodospad” zapewnia dodatkowe efekty akustyczne, integrując wnętrza domu z otaczającą przyrodą. Obiekt jest w trakcie realizacji.


Glass House
Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski
Lokalizacja: Katowice
Powierzchnia: 340m2

 

Glass House, Katowice. Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski

Glass House, Katowice. Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski

Glass House, Katowice. Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski

Glass House, Katowice. Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski

 

Komentarze na temat “Glass House – Projekt domu na skraju miasta pracowni Beton House”

  1. Skarski pisze:

    Glass House dzięki zastosowaniu prostych bryłach, dużych okien oraz jednolitemu kolorowi sprawia wrażenie spójnego, harmonijnego i eleganckiego domu. Całkowite przeszklenie kuchni to rozwiązanie szykowne, jednak narzucające zachowanie pewnego rodzaju rygoru porządkowego przez mieszkańców. Wodospady przy domu to również bardzo efektowne rozwiązanie.
    Nie dostrzegłem tarasu dla pokoju dziennego. Wejście powinno być bardziej zadaszone. Ogólnie bardzo udany projekt

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.