Guardian Inspiration – nowa platforma internetowa dla architektów!

Zbuduj własną bazę pomysłów i inspiracji przy pomocy nowej internetowej platformy z  projektami referencyjnymi z wykorzystaniem szkła Guardian dla architektów, projektantów i wykonawców fasad.Bertrange, Luksemburg, 19 października 2017 r.– Firma Guardian Glass uruchamia portal „Guardian Inspiration”, internetowe portfolio europejskich projektów wykorzystujących szkło Guardian. Lista referencyjna ma na celu dzielenie się wiedzą o nieskończonych możliwościach szkła oraz inspirowanie architektów, projektantów, wykonawców fasad i całej branży.

Platforma Guardian Inspiration pozwoli użytkownikom na tworzenie „tablic tematycznych” lub „tablic inspiracji” z projektami wykorzystującymi szkło. Tablice mogą dostarczać użytkownikom nowe pomysły i kreatywne inspiracje do wykorzystania w kolejnych projektach budowlanych.

Na stronie znaleźć można zdjęcia niesamowitych projektów budowlanych wraz ze szczegółowym opisem. Przydatne funkcjonalności platformy umożliwiają użytkownikom szybkie i łatwe udostępnianie poprzez media społecznościowe swoich ulubionych projektów i utworzonych tablic tematycznych swoim partnerom biznesowym i współpracownikom.Możliwe jest wyszukiwanie projektów przy użyciu trzech filtrów: stylu, funkcji oszklenia lub kraju.


Volodymyr Shkurenko, menedżer segmentu w Guardian Glass Europe, komentuje: – „To narzędzie to jeden z efektów starań, by jak najbardziej zadowolić naszych klientów. Dzięki nowej internetowej bazie, architekci, projektanci i wykonawcy fasad mogą przeszukiwać projekty wykorzystujące szkło i inspirować się nimi. Chcemy pomóc im puścić wodze fantazji, pomóc im dostrzec, co można zrobić ze szkłem (see what’s possible)®, umożliwiając tworzenie własnych tablic tematycznych i udostępnianie ich swoim współpracownikom i partnerom.”


Aby znaleźć inspirację, odwiedź stronę: www.guardian-inspiration.com

Guardian Glass


Guardian Glass, główny podmiot działalności biznesowej Guardian Industries, jest jednym z wiodących światowych producentów szkła float, szkła powlekanego oraz szkła przetworzonego. W dwudziestu pięciu fabrykach na całym świecie Guardian Glass produkuje szkło o wysokich parametrach zarówno do zastosowań zewnętrznych (komercyjnych i mieszkaniowych), do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a także do celów transportowych i produktów technicznych. Szkło Guardian możemy znaleźć w domach, biurach, samochodach, ale również w najbardziej charakterystycznych obiektach architektonicznych na świecie. Centrum Nauki i Technologii Guardian Glass (The Guardian Glass Science & Technology Center) nieustannie pracuje nad nowymi produktami oraz rozwiązaniami korzystającymi z najbardziej zaawansowanych technologii – wszystko po to, aby nasi klienci przekonali się o możliwościach jakie daje nasze szkło (see what’s possible™). Odwiedź www.guardianglass.com.

Guardian Industries


Guardian Industries to międzynarodowa firma z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA, zatrudnia 17 tys. osób, a swoje oddziały posiada w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy należące do grupy Guardian są zaangażowane w produkcję wyrobów o najwyższych parametrach ze szkła float, szkła powlekanego i przetworzonego, w produkcję wysokojakościowych komponentów chromowanych i malowanych z tworzywa sztucznego dla sektora samochodów osobowych i ciężarowych oraz w dystrybucję specjalistycznych produktów budowlanych.Wizją Guardiana jest tworzenie wartości dla klientów i społeczeństwa poprzez nieustanne innowacje przy jednoczesnym zmniejszaniu użycia zasobów. Guardian jest firmą zależną, należącą w całości do Koch Industries, Inc. Więcej informacji na stronie www.guardian.com.


La Seine Musicale, Paryż, Francja. Architekt: Shigeru Ban Architects Europe, Jean de Gastines Architectes

La Seine Musicale, Paryż, Francja


Architekt: Shigeru Ban Architects Europe, Jean de Gastines Architectes
Producent szyb zespolonych: TVITEC
Wykonawca fasady: Marchegay Technologies
Produkty: Guardian SunGuard® SNX 50/23, SunGuard® SN 70/41, SunGuard® SN 51/28 andSunGuard® SN 40/23 glass
(Zdjęcie Guardian Glass, LLC, ©Boegly_Grazia Photographers , GRDPR147)


ElbPhilharmonie, Hamburg, Niemcy. Architekt: Herzog & de Meuron

ElbPhilharmonie, Hamburg, Niemcy


Architekt: Herzog & de Meuron
Producent szyb zespolonych: BGT Bischoff Glastechnik GmbH & Co. KG, Interpane GmbH and Sunglass Srl
Wykonawca fasady: Josef Gartner GmbH
Produkty: Guardian ExtraClear®, SunGuard® Solar Light Blue 52 and ClimaGuard® DT glass
(Zdjęcie Guardian Glass, LLC, ©Cordélia Ewerth , GRDPR147)


PIXEL, Poznań, Polska. Architekt: JEMS Architekci Sp. Z o.o.

PIXEL, Poznań, Polska


Architekt: JEMS Architekci Sp. Z o.o.
Producent szyb zespolonych: Q4GLASS and VITROTERM MUROW
Wykonawca fasady: Alkal S.A.
Produkt: Guardian SunGuard® SN 62/34 glass
(Zdjęcie Guardian Glass, LLC, ©Bartosz Makowski, GRDPR147)


 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.