Nowoczesne wnętrza mieszkania projektu 81.WAW.PL

 

Proste formy, stonowane kolory i dużo kątów prostych. Taka idea przyświecała architektom z 81.WAW.PL przy projektowaniu „Betonowej kostki”. Wnętrze tego mieszkania łączy ze sobą dwa różne światy, których wspólnym mianownikiem są minimalizm i prostota. Jak przekonują sami architekci, głównym założeniem projektu było „włożenie” do wnętrza mieszkania betonowej kostki, do której dodano białą miękką otulinę salonu, jadalni oraz korytarzy.


Aranżacja wnętrza mieszkania
Pracownia:
81.WAW.PL

 

Aranżacja wnętrza mieszkania. Projekt: 81.WAW.PL

Aranżacja wnętrza mieszkania. Projekt: 81.WAW.PL

Kostka w mieszkaniu, czyli beton zatopiony w bieli


Kostka wkomponowana przez architektów w przestrzeń mieszkania jest rzeczywiście wykonana z surowego betonu, jej wnętrze mieści zaś garderobę oraz główną łazienkę.- W zewnętrzną ścianę betonowej kostki, od strony salonu został wkomponowany biokominek – dodaje współautor projektu, Rafał Grudziąż z 81.WAW.PL.

Biele i szarości


Surową prostopadłościenną kostkę otacza biała, obła przestrzeń salonu z jadalnią oraz korytarze. Kuchnia i wejście do mieszkania, które znajdują się w utworzonych wnękach, zostały podkreślone odcieniem szarości, który współgra z kolorem betonowego sześcianu.

Jadalnia oraz salon to jedna przestrzeń, którą otacza biała zabudowa z charakterystycznym poziomym podziałem. Dzięki temu przestrzeń ta została optycznie wydłużona. Salon jest jasny. Ustawiliśmy w nim białe meble. Charakterystyczne, miękkie formy na ścianie zostały dodatkowo podkreślone oświetleniem ledowym na suficie, które biegnie dookoła betonowego kubika. Kuchnia jest częściowo otwarta na jadalnię i salon. Blat roboczy został zaś przysłonięty od strony jadalni delikatnym podniesieniem – opisuje projekt Anna Paszkowska-Grudziąż.

 

Aranżacja wnętrza mieszkania. Projekt: 81.WAW.PL

Aranżacja wnętrza mieszkania. Projekt: 81.WAW.PL

Aranżacja wnętrza mieszkania. Projekt: 81.WAW.PL

 

W kostce


Wewnątrz betonowego sześcianu mieści się garderoba oraz łazienka główna. Jej wnętrze również w całości wyłożone jest betonowymi płytami.
Surowy charakter podkreślają górnicze lampy na lustrze oraz elementy wykonane z metalowej siatki. We wnętrzu pojawia się kolorowy akcent w postaci klosza do lamp na suficie w kolorze żółtym, który także został wykonany ze stalowej siatki– mówi Anna.

Betonowa sypialnia


Sypialnia główna także nie jest pozbawiona surowego, industrialnego klimatu, który zapewnia tworzywo, jakim jest beton. Powstanie z niego jedna ze ścian pokoju sypialnego, na którą naniesione zostaną charakterystyczne, miękkie linie led.

Łóżko będzie także wykończone specjalnymi meblowymi płytami z cienką warstwą betonu. Mebel będzie spoczywać na białej półce, która zostanie przygnieciona przez łóżko. Półka ma też przy okazji pełnić funkcję szafki nocnej- mówi Rafał Grudziąż, współautor projektu.

Całość tworzy nowoczesny, surowy i minimalistyczny klimat pełen prostych form. We wszystko wkomponowana została tytułowa betonowa kostka, która wyraźnie odróżnia się od reszty mieszkania i stanowi zdecydowany akcent w tym niebagatelnym projekcie.


Zobacz: Genialne projekty pracowni 81.WAW.PL

Zobacz również:

Komentarze na temat “Nowoczesne wnętrza mieszkania projektu 81.WAW.PL”

  1. Ka2 napisał(a):

    Wygląda to super!Kostka z jednej strony się wyróżnia a z drugiej… pasuje do reszty :) Mieszkanie XXI wieku. Brawo!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.