Osiedle domów pod Warszawą – Oneline Pracownia Projektowa

Autorzy projektu: ONELINE pracownia projektowa / Mateusz Kluczek / Konrad Kowalczyk
Lokalizacja: Lesznowola, województwo mazowieckie
Data opracowania:
2013
Realizacja: 2014-2015
Powierzchnia: 2400m2

 

Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. Autorzy: Oneline Pracownia Projektowa

Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. Autorzy: Oneline Pracownia Projektowa

Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. Autorzy: Oneline Pracownia Projektowa

Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą


Projektowane osiedle jest zespołem budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej zlokalizowanym na przedmieściach Warszawy w kierunku Piaseczna. Struktura lokali kładzie nacisk na mieszkania przeznaczone  dla  osób  średnio i mniej zamożnych, a całe założenie planowane jest jako inwestycja  średniobudżetowa skierowana głównie do osób młodych, planujących rodzinę. Powierzchnie lokali mieszkalnych wahają się od ok. 75 m2 do ok. 90 m2, przy czym każdy będzie posiadał minimum 3 sypialnie na piętrze i dużą przestrzeń dzienną z własnym ogródkiem. Z urbanistycznego punktu widzenia osiedle zostało podzielone na dwie części tworząc dwie bardziej kameralne przestrzenie. Mniej więcej w środku inwestycji zlokalizowany jest zjazd z drogi, miejsca garażowe i postojowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu strefa pomiędzy domami została zupełnie uwolniona od ruchu kołowego. Poszczególne segmenty zabudowy szeregowej zostały poprzesuwane względem siebie, co ma wiele zalet zarówno w architekturze jak i układzie urbanistycznym. Takie rozczłonkowanie brył budynków meandrujących w zieleni diametralnie zmienia odbiór architektury, która przestaje być kojarzona jak typowa zabudowa szeregowa, tworząc dodatkowe przestrzenie, i dając wrażenie odrębności lokali. Ideą było stworzenie niedrogich, niedużych, ale atrakcyjnych i kompaktowych domów, które będą stanowiły alternatywę dla osób planujących zakup np. 2–pokojowego mieszkania w Warszawie. Z uwagi na założenia inwestycyjne głównym materiałem elewacyjnym jest biały tynk.

Osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. Autorzy: Oneline Pracownia Projektowa

Zobacz: Nowoczesne domy jednorodzinne

Komentarze na temat “Osiedle domów pod Warszawą – Oneline Pracownia Projektowa”

  1. Monika pisze:

    Gzie mozna zlezc namiary na te inwestycje?
    Deweloper?

  2. Archinea pisze:

    Nie wiem jaki jest status i stopień zaawansowania inwestycji, stąd też, wydaje nam się, że najlepiej będzie skontaktować się z autorami projektu – pracownią ONELINE :)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.