Miejska willa we Wrocławiu. Projekt: 2L_studio | Łukasz Ługowski

Miejska willa we Wrocławiu projektu 2L_studio

Koncepcja prezentowanego domu zlokalizowanego na osiedlu Zacisze we Wrocławiu to współczesna interpretacja klasycznych wzorców definiujących willę miejską. Budynek posiada prostą, minimalistyczną formę zbudowaną z kompozycji prostopadłościennych kubatur i towarzyszących im przestrzeni tarasów oraz ogrodu.

Dom Thermory. Projekt: 81.WAW.PL

Żywe drewno w roli głównej – Dom Thermory w okolicach Puszczy Kampinoskiej studia 81.WAW.PL

Dom Thermory to tylko z pozoru surowa prostopadłościenna bryła. Wizja projektantów z pracowni 81.WAW.PL sprawiła, że ten niezwykle oryginalny budynek stanowi integralną część życia mieszkańców i potrafi zmieniać się wraz z nimi z upływem lat.

T-House - Dom w podmiejskim krajobrazie. Projekt: JABRAARCHITECTS

T-House – Dom w podmiejskim krajobrazie studia JABRAARCHITECTS

Minimalistyczna architektura domu T-House oparta została na kompozycji prostych płaszczyzn ścian i płaskich dachów o zróżnicowanych wysokościach. Białe ściany połączone z szarą okładziną elewacyjną i ciepłym drewnem oraz duże przeszklenia nadają lekkości nowoczesnej formie budynku.

Zespół domów letniskowych "Botkyrka Summer House". Projekt: Libido Architekci

Dom letniskowy na szwedzkim archipelagu otwarty na gości projektu polskiej pracowni Libido Architekci

Botkyrka Summer House to projekt prywatnego zespołu domów letniskowych na sztokholmskim archipelagu. Uwzględniając szczegółowe wytyczne dotyczące planowanej zabudowy, projektanci z pracowni Libido Architekci opracowali koncepcję zespołu domów o skromnym, letniskowym charakterze.

Dom Zawieszony. Projekt: SK-ARCHITEKCI | Arch. Karola Szkapiak

Dom Zawieszony – nowoczesna stodoła z widokiem na góry projektu SK-Architekci

Dom Zawieszony pracowni SK-Architekci zaprojektowany został dla 4-osobowej rodziny. Główny trzon budynku stanowi typowa nowoczesna stodoła z dwuspadowym dachem. Bryła obiektu usytuowana została na naturalnej skarpie, zapewniając mieszkańcom niezwykły widok na pobliskie pasmo gór.

Dom jednorodzinny. Projekt: MOOMOO Architects. Wizualizacje: Marek Golec

Dom w odcieniach bieli i czerni z kortenową podstawą projektu MOOMOO Architects

Pracownia MOOMOO Architects przyzwyczaiła nas do minimalistycznej stylistyki. Budynek stanowi połączenie kontrastujących odcieni bieli i czerni. Indywidualnego charakteru rezydencji dodaje blacha cortenowa – rzadko stosowana przy budowie domów jednorodzinnych.

Dom U-kierunkowany w Izabelinie. Projekt: Z3Z ARCHITEKCI | Mateusz Zajkowski

Dom U-kierunkowany z widokiem na Puszczę Kampinoską projektu Z3Z Architekci

Dom U-kierunkowany położony jest w Izabelinie pod Warszawą na wyjątkowej działce graniczącej z Puszczą Kampinoską. Część dzienna – serce domu zamknięte jest ścianami z trzech stron, otwiera się jedynie i najmocniej jak to możliwe na puszczę. Koncept domu opracował zespół studia Z3Z Architekci.

Dom "Botanic House" pod Wrocławiem. Projekt: SK-ARCHITEKCI | Arch. Karola Szkapiak

Botanic House – Projekt domu pod Wrocławiem pracowni SK-Architekci

Botanic House to projekt domu niedaleko zalewu Mietkowskiego pod Wrocławiem. Bryła budynku zaprojektowana została w konwencji typowej nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem. Motywem przewodnim koncepcji jest „GreenWall”, czyli zielona ściana.

Dom Leśny. Projekt: 81.WAW.PL

Dom Leśny – będący w trakcie realizacji projekt domu pracowni 81.WAW.PL

Dom Leśny to kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.WAW.PL. Położony na działce leśnej budynek idealnie komponuje się z otaczającą go przyrodą. Kamienna elewacja domu nawiązuje do ciemnych pni sosen, które rosną na tym terenie.

Light House - Projekt domu pod Wrocławiem studia JABRAARCHITECTS

Light House – Projekt domu pod Wrocławiem studia JABRAARCHITECTS

Działka, na której powstanie Light House projektu studia JABRAARCHITECTS, położona jest w zorganizowanej enklawie domów jednorodzinnych w podwrocławskich Radomierzycach. Okazały starodrzew nadaje jakości i uroku lokalizacji, a nowo wybudowane domy kształtują urbanistykę osiedla.

Glass House, Katowice. Projekt: Beton House | Seweryn Nogalski

Glass House – Projekt domu na skraju miasta pracowni Beton House

Glass House to projekt domu zlokalizowanego na skraju miasta. Ideą architektów z pracowni Beton House było stworzenie eleganckiej willi, która dużymi przeszkleniami zapewni mieszkańcom stały kontakt z otaczającą naturą na malowniczo usytuowanej działce.

Dom z drewna, blachy i betonu. Projekt: Pracownia Architektury Symetria

Dom z drewna, blachy i betonu projektu Pracowni Architektury Symetria

Dom został zaprojektowany na nietypowej działce znajdującej się w pobliżu miasta Buk w powiecie Poznańskim. Inwestorzy od początku postawili jasny cel – dom miał być nowoczesny, wykonany z użyciem takich materiałów jak metal, beton i drewno.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.