Zintegrowany Węzeł Transportowy w Solcu Kujawskim. Projekt: RYSY Architekci | Rafał Sieraczyński. Zdjęcie: Piotr Krajewski

Zintegrowany Węzeł Transportowy w Solcu Kujawskim pracowni RYSY Architekci

Nowoczesny dworzec zaprojektował zespół pracowni RYSY Architekci. Budynek ma prostą, ale dynamiczną i efektowną formę. Głównym założeniem architektów było wkomponowanie projektowanego obiektu w ukształtowanie terenu oraz dostosowanie jego kubatury do otaczającej zabudowy.

Biurowiec QUARTZ Office na poznańskim Górczynie. Projekt: Easst.com

Biurowiec QUARTZ Office na poznańskim Górczynie – dynamiczna bryła projektu studia Easst.com

Biurowiec QUARTZ, zlokalizowany przy ulicy Klinkierowej na poznańskim Górczynie, to najnowsza realizacja studia Easst.com. Budynek pełni rolę charakterystycznego punktu na wjeździe do Poznania trasą z Wrocławia. Nietypowa i charakterystyczna jest trójkątna bryła budynku.

Osiedle Ażurowych Okiennic – zespół budynków mieszkalnych pracowni JEMS Architekci

Osiedle Ażurowych Okiennic w obiektywie Piotra Krajewskiego. Kameralny zespół eleganckich budynków mieszkalnych, zlokalizowany przy Alei Wilanowskiej w Warszawie, zaprojektowany został w pracowni JEMS Architekci.

Budynek mieszkalny Rebel One w Warszawie. Projekt: Konkret Architekci + WWAA. Zdjęcie: Piotr Krajewski

Budynek mieszkalny Rebel One projektu pracowni Konkret Architekci oraz WWAA

Rebel One na zdjęciach Piotra Krajewskiego. Budynek mieszkalny zlokalizowany przy Mińskiej zrealizowany został na podstawie projektu pracowni Konkret Architekci oraz WWAA. Ceglane elewacje obiektu w nowoczesny sposób nawiązują do przemysłowych tradycji osiedla Kamionek.

Siedziba Wiadomości Wrzesińskich. Projekt: Ultra Architects

Siedziba Wiadomości Wrzesińskich projektu Ultra Architects

Kształt nowego budynku Siedziby Wiadomości Wrzesińskich, zaprojektowanego w pracowni Ultra Architects, określony został przez jego program funkcjonalny. Tarasowo ukształtowana bryła jest odpowiedzą na potrzeby poszczególnych stref działalności wydawnictwa.

Kompleks wielofunkcyjny Deo Plaza w Gdańsku. Projekt: Pracownia Architektoniczna KD Kozikowski Design

Kompleks wielofunkcyjny Deo Plaza na Wyspie Spichrzów w Gdańsku – Zdjęcia z budowy

Z końcem roku inwestor Deo Plazy może poszczycić się zamknięciem pierwszego etapu prac budowlanych. Będący w trakcie realizacji kompleks będzie składał się z części hotelowo-apartamentowej, przestrzeni konferencyjnej i usługowej oraz centrum rekreacji.

Kompleks biurowy AQUARIUM w Gliwicach - Rewitalizacja Willi Neumanna Autorzy. Projekt: Zalewski Architecture Group

Wzorcowa rewitalizacja willi z lat 20. ubiegłego wieku pracowni Zalewski Architecture Group

Projekt pracowni Zalewski Architecture Group obejmuje rewitalizację willi z lat 20. XX wieku oraz rozbudowę o nową część. Obiekt położony jest na rozległej działce o charakterze parkowym. W podejściu do rewitalizacji za istotną wartość uznano autentyczność historycznego budynku i parkowe położenie.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach. Projekt: Studio Form Architektonicznych PANTEL. Zdjęcie: Piotr Krajewski

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach projektu Studia Form Architektonicznych PANTEL

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach w obiektywie Piotra Krajewskiego. Terminal zrealizowany został według projektu zespołu Studia Form Architektonicznych PANTEL założonego przez Tomasza Lellę. Olsztyńska pracownia wygrała ogólnopolski konkurs architektoniczny wiosną 2013 roku.

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie. Projekt: Ingarden & Ewý Architekci

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie projektu pracowni Ingarden & Ewý Architekci

Gmach Centrum Kongresowego ICE w Krakowie oddano do użytku – po trwającej niemal 4 lata budowie – jesienią 2014 roku. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej Ingarden & Ewy we współpracy z architektami z renomowanej japońskiej pracowni Arata Isozaki & Associates.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Projekt: Bolesław Stelmach. Zdjęcia: Rafał Chojnacki Fotografia Architektury

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie projektu Bolesława Stelmacha

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to nowoczesny obiekt z przestrzenią widowiskową oraz ekspozycyjną, którego głównym zadaniem jest edukacja kulturalna. Obiekt ma łączyć światową sztukę wraz z lokalnymi inicjatywami artystycznymi.

Muzeum Ognia w Żorach. Projekt: OVO Grąbczewscy Architekci. Zdjęcie: Archifolio | Tomasz Zakrzewski

Muzeum Ognia w Żorach – ciekawa historia projektu pracowni OVO Grąbczewscy Architekci

Muzeum Ognia to budynek, który poprzez swoją architekturę oraz mieszczącą się w nim multimedialną ekspozycję próbuje zinterpretować i zanalizować zjawisko ognia w aspekcie naukowym, kulturowym, społecznym i artystycznym.

Port Jachtowy w Szczecinie. Projekt: Podczaszy Pracownia Architektury. Zdjęcie: Piotr Krajewski

Port Jachtowy w Szczecinie projektu Pracowni Architektury Podczaszy

Port Jachtowy w Szczecinie na zdjęciach Piotra Krajewskiego. Zespół obiektów zlokalizowanych na Wyspie Grodzkiej oraz na Łasztowni zrealizowany został na podstawie projektu krakowskiej Pracowni Architektury Podczaszy, będącego kontynuacją zwycięskiej koncepcji konkursowej z 2009 roku.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.