Schody na ulicy Śliskiej w Krakowie. Autorzy projektu: arch_it | Piotr Zybura

Oryginalny pomysł na schody w przestrzeni miejskiej Krakowa – Zwycięska praca studia arch_it

Pracownia arch_it zdobyła I Nagrodę w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji przebudowy schodów terenowych wraz z otoczeniem pomiędzy ulicą Kalwaryjską i ulicą Zamojskiego, stanowiących przedłużenie ulicy Śliskiej w Krakowie. Gratulujemy!

Masterplan Jeddah, Arabia Saudyjska. Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś

Masterplan arabskiego miasta Jeddah projektu krakowskiego BXBstudio

Jeddah to 3,5 milionowe miasto położone w zachodniej części Arabii Saudyjskie. Obecnie przechodzi okres dynamicznego rozwoju. Zadaniem pracowni BXBstudio było opracowanie masterplanu wraz ze wstępną koncepcją architektoniczną dla założenia urbanistycznego we wschodniej części miasta.

Koncepcja kwartału śródmiejskiego nr 36 w Szczecinie. I Nagroda w konkursie: Grupa Architektoniczna DOMINO

I Nagroda w konkursie na kwartał śródmiejski w Szczecinie dla Grupy Architektonicznej DOMINO

Podstawowym założeniem projektowym było stworzenie właściwej skali, nastroju dla przebywania, zamieszkiwania w tkance miejskiej oraz wytworzenie miejsca dla integracji społecznych. Architektom zależało na stworzeniu miejsca, w którym chętnie przebywa się, odpoczywa, czy spotyka.

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Projekt: Robert Konieczny - KWK Promes

„Przełomy” w Szczecinie nominowane do nagrody na najlepszą przestrzeń publiczną w Europie!

Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zostało nominowane do prestiżowej nagrody European Prize for Urban Public Space 2016. Nagroda przyznawana jest dla najlepszych europejskich przestrzeni publicznych. Jest to jedyna nominacja z Polski.

Rynek Nowego Centrum Łodzi. Wyróżnienie w konkursie: Bartłomiej Skowronek, Mateusz Graczyk, Mateusz Mazurowski

Rynek Nowego Centrum Łodzi

Jedną z najważniejszych ambicji projektowych autorów wyróżnionej pracy jest stworzenie przestrzeni miejskiej jakiej w Łodzi obecnie nie ma – tzn. prawidłowo funkcjonującego rynku miejskiego. Jedną z inspiracji projektu stała się twórczość Katarzyny Kobro.

I Nagroda w konkursie na projekt estetyzacji Portu Gdańsk

EKOPort – I Nagroda w konkursie na projekt estetyzacji Portu Gdańsk

Zespół złożony z architektów trzech pracowni: Restudio Architektury, Studio R oraz Pracowni Architektonicznej MIDI – zdobył I Nagrodę w konkursie realizacyjnym na projekt estetyzacji portu Gdańsk.

Zabudowa kwartału w Sopocie. II Nagroda w konkursie: MAKA Studio

Zabudowa kwartału w Sopocie – Projekt konkursowy MAKA Studio

Architekci z MAKA Studio zdobyli II Nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zabudowy kwartału położonego pomiędzy ul. Świemirowską i al. Niepodległości w Sopocie.

Najnowsze projekty rewitalizacji polskich miast pracowni Mirosława Nizio

Najnowsze projekty rewitalizacji polskich miast pracowni Mirosława Nizio

Rewitalizacja przestrzeni miejskich to nowy obszar działalności projektowej pracowni Nizio Design International. Architekci opracowali koncepcje rewitalizacji dla Łęczycy, Kraśnika i Janowa Lubelskiego. Pracownia wykonała też projekt „Lapidarium. Magazyn Detalu Architektonicznego” dla Łodzi.

Studium zabudowy portu rybackiego w Helu. Projekt: STOPROCENT Architekci

Projekt nowego centrum Helu pracowni STOPROCENT Architekci

Pracownia STOPROCENT Architekci opracowała projekt rewitalizacji obszarów poprzemysłowych i nieczynnych zakładów rybołówczych w Helu. Głównym celem było stworzenie nowego centrum miasta na obszarze dawnego portu rybackiego.

Koncepcja konkursowa zagospodarowania śródmieścia Tarnowa. Autorzy: Michał Kucharski, Mateusz Piwowarski

Koncepcja konkursowa zagospodarowania śródmieścia Tarnowa – Projekt Michała Kucharskiego oraz Mateusza Piwowarskiego

Tarnów – Nowe Miasto: Konkurs na opracowanie urbanistycznej koncepcji zagospodarowania południowo-zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego Owintaru.

Koncepcja zagospodarowania Placu Narutowicza w Łukowie. I Nagroda w konkursie: Marta Sowińska, Łukasz Gąska

I Nagroda w konkursie na Plac Narutowicza w Łukowie dla pracowni Gąska Sowińska Architektura

Zwycięska koncepcja w konkursie na zagospodarowanie Placu Narutowicza w Łukowie zakłada stworzenie atrakcyjnej przestrzeni o charakterze śródmiejskim, w której jest miejsce dla wypoczynku, integracji, spotkań, kontaktu z przyrodą i nowoczesną architekturą.

Plac Szembeka w Warszawie. Urbanistyka: Jacek Szerszeń / Architektura krajobrazu: Pleneria. Zdj. Piotr Krajewski

Plac Szembeka w Warszawie

Plac Szembeka w Warszawie na zdjęciach Piotra Krajewskiego. Koncepcję remontu placu na warszawskiej Pradze opracował architekt Jacek Szerszeń, projekt wykonała pracownia Pleneria.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.