Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Tom Pritzker, przewodniczący fundacji Hyatt, ogłosił laureatów Nagrody Pritzkera 2017 roku. Prestiżowe wyróżnienie zdobyła hiszpańska pracownia RCR Arquitectes. Główny trzon biura tworzą Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta.

„Od wizji do projektu” wykład Jette Hopp (Snøhetta) w Warszawie

„Od wizji do projektu” – Snøhetta z wykładem w Warszawie!

23 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się wykład Jette Hopp, architektki z norweskiej pracowni Snøhetta. To jedna z najbardziej kreatywnych i najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektury i designu na świecie. Wykład organizowany jest przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Arka Koniecznego najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Arka Koniecznego najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Arka Koniecznego została wybrana przez międzynarodowe jury najlepszym domem w prestiżowym konkursie magazynu Wallpaper*, skierowanego do pasjonatów designu i architektury na całym świecie. Dom Roberta Koniecznego wygrał swoją kategorię i zdobył tytuł „Best new private house”. Gratulujemy!

Polscy architekci na Beijing Design Week w Chinach

Polscy architekci na Beijing Design Week w Chinach

W ramach bogatego programu Beijing Design Week 2016, w dniach 27-28 września, w Pekinie odbyła się sesja pt. Global Future Living Innovation Festiwal, na którą zaproszeni zostali architekci z 15 krajów, w tym, po raz pierwszy w dotychczasowych edycjach festiwalu, pięciu architektów z Polski.

Projekt Let’s talk about garbage - Biennale Architektury w Wenecji. Zdj. Marco Magoga

Sukces Polaków na Biennale Architektury w Wenecji!

Projekt Hugona Kowalskiego i Marcina Szczeliny “Let’s talk about garbage” (“Porozmawiajmy o śmieciach”), który reprezentuje Polskę na głównej wystawie 15 Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji zbiera entuzjastyczne oceny i recenzje zagranicznych dziennikarzy i krytyków architektury.

Let’s talk about garabage. Hugon Kowalski & Marcin Szczelina 2016. Biennale Architektury w Wenecji

Hugon Kowalski zaproszony do udziału w głównej wystawie na Biennale Architektury w Wenecji

Hugon Kowalski, założyciel biura projektowego UGO Architecture, został zaproszony do udziału w głównej wystawie na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji, której kuratorem jest Alejandro Aravena. Do współtworzenia projektu na Biennale, Kowalski zaprosił Marcina Szczelinę współtwórcę Architecture Snob.

Westival Sztuka Architektury 2015, Szczecin

Westival Sztuka Architektury 2015 – Wygrać Szczecin

Zbliża się Westival Sztuka Architektury 2015, jego tegoroczny tytuł brzmi – „Wygrać Szczecin:. Szczecińska impreza jest rozpoznawalną marką w całej Polsce i nie tylko.

Nizio Design International wśród najlepszych w Europie

Nizio Design International wśród najlepszych w Europie

Pracownia Nizio Design International została uhonorowana dwoma nagrodami za projekty architektoniczne podczas europejskiej edycji międzynarodowego konkursu International Property Awards. Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22 września w Londynie.

Architektura Zakorzeniona w Tradycji - Wystawa pracowni BXBstudio

Architektura Zakorzeniona w Tradycji – Wystawa pracowni BXBstudio

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na wystawę pracowni BXBstudio w ramach III DNI DIZAJNU: „Architektura zakorzeniona w tradycji”. Celem wystawy jest nawiązanie szerszego dialogu i znalezienia odpowiedzi na pytanie: Czy współczesna architektura może czerpać wzorce z tradycji?

Wystawa The New Dimension of Architecture - Promocja architektury reaktywnej

Wystawa The New Dimension of Architecture – Promocja architektury reaktywnej

26 czerwca w galerii Szyb Wilson w Katowicach będzie mieć miejsce wyjątkowa wystawa The New Dimension of Architecture z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w technologii Samsung VR Gear®. Będzie to pierwsza tego typu wystawa na świecie.

OSSA 2015, Kraków

Warsztaty Architektoniczne OSSA 2015 w Krakowie

Warsztaty architektoniczne OSSA, czyli Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, to coroczna inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury. Tegoroczna letnia odsłona odbędzie się w Krakowie w dniach 12-19 lipca 2015 r.

Arena Design 2015. 17-20 Lutego, 2015, Poznań.

Arena Design 2015 – 17-20 lutego w Poznaniu

Wykłady w lutym w Poznaniu wygłoszą: wielokrotnie nagradzany niemiecki architekt Juergen Mayer H. , Thomas Krarup – architekt wiodący w prężnie rozwijającej się duńskiej pracowni COBE oraz Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z warszawskiej pracowni WWAA.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.