Helmut Jahn - Wywiad

„Dobre budynki są jak wino – im starsze, tym lepsze.” – Wywiad z Helmutem Jahn’em

Prezentujemy fragment wywiadu Marzeny Mróz z Helmutem Jahn’em – wybitnym amerykańskim architektem niemieckiego pochodzenia, twórcą ponad stu zrealizowanych i znanych na całym świecie budynków, m.in. Sony Center w Berlinie czy apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie.

„Nie tylko działka i idea tworzy projekt, ale również inwestor.” – Rozmowa z Przemkiem Olczykiem ze studia Mobius Architekci

Przemek Olczyk to założyciel pracowni Mobius Architekci. Studio znane jest przede wszystkim z innowacyjnych projektów domów jednorodzinnych oraz niepowtarzalnych wnętrz, które wyróżnia nie tylko nowoczesna estetyka, ale także innowacyjne technologie dopracowane w najmniejszym detalu.

Wywiad z Robertem Koniecznym. Zdjęcie: Wojciech Trzcionka

Szczery wywiad z Robertem Koniecznym

Z Robertem Koniecznym spotkaliśmy się w Centrum Dialogu Przełomy. Muzeum opowiada ważną dla Polski i Szczecina historię. Jest to również świetne miejsce do rozmowy. Było poważnie, było inspirująco, a momentami również z humorem. Zachęcamy do lektury.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.