Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Tom Pritzker, przewodniczący fundacji Hyatt, ogłosił laureatów Nagrody Pritzkera 2017 roku. Prestiżowe wyróżnienie zdobyła hiszpańska pracownia RCR Arquitectes. Główny trzon biura tworzą Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta.

Moby krytykuje projekt Zahy Hadid i architektów, którzy myślą tylko o estetyce.

Moby krytykuje projekt Zahy Hadid i architektów, którzy myślą tylko o estetyce

Moby, ceniony amerykański muzyk i kompozytor, skrytykował architektów, którzy myślą wyłącznie o estetyce. Moby miał okazję przebywać w ostatnich dniach w hotelu Puerta America w Madrycie, w apartamencie projektu Zahy Hadid.

The Smile - Instalacja z drewna klejonego, Londny. Projekt: Alison Brooks Architects

The Smile – Instalacja z drewna klejonego dla odwiedzających festiwal designu w Londynie

„The Smile” to instalacja przygotowana dla odwiedzających festiwal designu w Londynie. Przestrzenna forma przypominająca uśmiech zrealizowana została na podstawie projektu Alison Brooks, a wykonana przy współpracy firm Arup oraz AHEC. Konstrukcję wykonano z klejonego warstwowo drewna tulipanowca amerykańskiego.

Wienerberger Brick Award 2016: Nagrody dla architektury ceglanej z całego świata

Wienerberger Brick Award 2016: Nagrody dla architektury ceglanej z całego świata

Nagroda Wienerberger Brick Award jest prestiżową nagrodą architektoniczną, która wyróżnia ceglane obiekty. Nagrody przyznawane co dwa lata, zostały wręczone po raz pierwszy w 2004 r. W tym roku, Wienerberger przeprowadził uznany konkurs już po raz siódmy.

Zaha Hadid

Odeszła Zaha Hadid. Ikona współczesnej architektury.

31 Marca zmarła w Miami Zaha Hadid – ikona współczesnej architektury. Urodzona w Bagdadzie projektantka to czołowa przedstawicielka dekonstruktywizmu. W 2004 roku, jako pierwsza kobieta w historii zdobyła prestiżową Nagrodę Pritzkera, potocznie nazywaną architektonicznym Noblem.

Centrum Handlowe Kö-Bogen w Düsseldorfie. Projekt: Studio Libeskind | Daniel Libeskind

Centrum Handlowe w Düsseldorfie projektu Daniela Libeskinda

Aleja Królewska w Düsseldorfie uważana jest za jedną z najpiękniejszych niemieckich ulic. Od niedawna, stałym punktem wycieczek po stolicy Nadrenii-Westfalii jest także Kö-Bogen, centrum handlowe zaprojektowane przez Daniela Libeskinda.

Alejandro Aravena laureatem Nagrody Pritzkera 2016!

Alejandro Aravena laureatem Nagrody Pritzkera 2016!

Alejandro Aravena laureatem Nagrody Pritzkera w 2016 roku, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie architektury, potocznie nazywanej architektonicznym Noblem.

Centrum Kulturalne Heydar Aliyev Center w Baku. Projekt: Zaha Hadid Architects

Centrum Kulturalne Heydar Aliyev Center w Baku projektu Zaha Hadid Architects

Centrum Hejdara Alijewa w Baku to projekt autorstwa Zaha Hadid Architects. Jest ono narodowym symbolem Azerbejdżanu i pełni funkcję głównego obiektu kulturalnego w tym kraju. W Centrum można obcować z tradycyjną i współczesną kulturą azerską.

ZIG ZAG - Budynek mieszkalny dla osób niepełnosprawnych. Projekt: Möhn + Bouman BV

ZIG ZAG – Budynek mieszkalny dla osób niepełnosprawnych w Nieuwveen, w Holandii

ZIG ZAG to budynek mieszkalny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie zlokalizowany w niewielkim holenderskim mieście Nieuwveen. Projekt opracowali architekci z pracowni Möhn + Bouman BV.

Co by było, gdyby budowle mogły mówić? 6-odcinkowy serial „Świątynie kultury” już we wrześniu

Co by było, gdyby budowle mogły mówić? Serial „Świątynie kultury” już we wrześniu

Co by było, gdyby budowle mogły mówić? Ikony architektury na ekranie. Unikalny 6-odcinkowy serial „Świątynie kultury” już we wrześniu na Sundance Channel.

Praca de Lisboa w Porto. Projekt: Balonas & Menano Architectural and Urban Concept. Zdj. Piotr Krajewski

Praca de Lisboa w Porto – Balonas & Menano Architectural and Urban Concept

Praca de Lisboa w Porto na zdjęciach Piotra Krajewskiego. Projekt rewitalizacji miejskiego placu wykonała portugalska pracownia Balonas & Menano Architectural and Urban Concept.

Guggenheim Museum Helsinki. I Nagroda w konkursie: © Moreau Kusunoki Architects

Art in the City – I Nagroda w konkursie na projekt Muzeum Guggenheima w Helsinkach!

Projekt „Art in the City” studia Moreau Kusunoki Architectes zdobył I Nagrodę w konkursie na koncepcję Muzeum Guggenheima w Helsinkach. To jeden z największych konkursów architektonicznych ostatnich lat w Europie.

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrz oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.