12. Westival Architektury | Architektura mieszkaniowa - realia i alternatywy

12. Westival Architektury w Szczecinie – Architektura mieszkaniowa – realia i alternatywy

Już 12 października 2018 roku w Szczecinie startuje 12. WESTVAL ARCHITEKTURY. To jedno z najważniejszych w Polsce przedsięwzięć dedykowanych sztuce architektury oraz wszechstronnemu spojrzeniu na miasto, nie tylko w kontekście architektonicznym czy urbanistycznym, ale przede wszystkim społecznym.

Grupa Cosentino otwiera oddział w Polsce!

Grupa Cosentino otwiera oddział w Polsce!

Grupa Cosentino, hiszpańska firma o zasięgu globalnym, będąca liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów powierzchniowych dla branży architektonicznej i wzornictwa, zainaugurowała swoją obecność w Polsce. Za nami uroczyste otwarcie centrum Cosentino.

Zacieranie granic w projektach Roberta Koniecznego i KWK Promes

Zacieranie granic w projektach Roberta Koniecznego i KWK Promes

Na wystawie podczas Biennale Architektury, zaprezentowane zostały projekty Robert Koniecznego i KWK Promes. Wystawa porusza temat zacierania granic między architekturą i otoczeniem. Równolegle do wystawy w Wenecji, realizacje polskiego architekta można zobaczyć w Architektur Galerie Berlin.

Wesprzyj MIMOA i spotkaj się z Kai-Uwe Bergmannem (BIG) lub Jacobem van Rijsem (MVRDV)

Wesprzyj MIMOA i spotkaj się z Kai-Uwe Bergmannem (BIG) lub Jacobem van Rijsem (MVRDV)!

MIMOA to globalna platforma społecznościowa dla miłośników architektury – przewodnik po globalnej architekturze. Serwis uruchomił crowdfundingową kampanię na Kickstarterze, w celu ulepszenia swojej platformy. Na wspierających czekają atrakcyjne nagrody.

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Tom Pritzker, przewodniczący fundacji Hyatt, ogłosił laureatów Nagrody Pritzkera 2017 roku. Prestiżowe wyróżnienie zdobyła hiszpańska pracownia RCR Arquitectes. Główny trzon biura tworzą Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta.

„Od wizji do projektu” wykład Jette Hopp (Snøhetta) w Warszawie

„Od wizji do projektu” – Snøhetta z wykładem w Warszawie!

23 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się wykład Jette Hopp, architektki z norweskiej pracowni Snøhetta. To jedna z najbardziej kreatywnych i najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektury i designu na świecie. Wykład organizowany jest przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Arka Koniecznego najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Arka Koniecznego najlepszym domem na świecie w konkursie Wallpaper Design Awards 2017!

Arka Koniecznego została wybrana przez międzynarodowe jury najlepszym domem w prestiżowym konkursie magazynu Wallpaper*, skierowanego do pasjonatów designu i architektury na całym świecie. Dom Roberta Koniecznego wygrał swoją kategorię i zdobył tytuł „Best new private house”. Gratulujemy!

Polscy architekci na Beijing Design Week w Chinach

Polscy architekci na Beijing Design Week w Chinach

W ramach bogatego programu Beijing Design Week 2016, w dniach 27-28 września, w Pekinie odbyła się sesja pt. Global Future Living Innovation Festiwal, na którą zaproszeni zostali architekci z 15 krajów, w tym, po raz pierwszy w dotychczasowych edycjach festiwalu, pięciu architektów z Polski.

Zobacz również:

Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.