Apartament pokazowy osiedla Awangarda wymyka się definicji mieszkania. To coś więcej – przestrzeń dedykowana ludziom z charakterem, którzy wiedzą czego chcą. Przestrzeń, która ma stać się scenerią ich życia, inspiracją do tworzenia ich własnej opowieści.
Osiedle Awangarda to prestiż, nowoczesność i dobra energia. Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie – zachwycającego zielenią – Fortu Bema na Bemowie. To osiedle stworzone z myślą o ludziach aktywnych, ceniących wysoką jakość życia, połączoną z wygodnymi rozwiązaniami i nowatorskim podejściem. Bliskość infrastruktury sportowej oraz terenów zielonych pozwala znaleźć równowagę pomiędzy odczuwalnym tempem życia stolicy a wewnętrzną harmonią. Cechy charakterystyczne osiedla to wyjątkowa dbałość o szczegóły, projekt oparty o nowoczesne rozwiązania i trendy architektoniczne oraz najwyższej jakości materiały.
Apartament pokazowy na osiedlu Awangarda w Warszawie
Lokalizacja: ul. Waldorffa 41, Warszawa
Inwestor: Profbud
Projekt wnętrz: Tarnowski Division
Zespół projektowy: Agnieszka Kuratczyk, Szymon Tarnowski
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Miejsce dla ludzi z charakterem
Osiedle Awangarda to miejsce, które niewątpliwie wyróżnia się na mapie Warszawy. Nowoczesne, prestiżowe, zlokalizowane nieopodal Fortu Bema, powstało z myślą o ludziach ceniących wysoką jakość życia. Jego charakter najlepiej oddaje apartament pokazowy, którego inicjatorem jest Paweł Malinowski – prezes zarządu PROFBUD.
To miejsce wyjątkowe, którego nie da się ująć w żadne ramy. Ciemne, stonowane kolory, szlachetne materiały wykończeniowe i swobodne nawiązania do estetyki art deco, tworzą tu niezwykłą mieszankę, pełną wyrafinowanej elegancji. Jest to miejsce odważne, ale niepozbawione ciepła, gdzie pierwiastek męski i żeński harmonijnie się przenikają. Paradoksalnie zbudowany na kontrastach tworzy spójną całość. Intryguje, inspiruje i na długo pozostaje w pamięci.
Nie tylko cztery ściany…
„Jednym z założeń tego projektu była idea stworzenia wyjątkowego miejsca do życia w Warszawie. Celowo używam tu sformułowania miejsce, ponieważ to nie tylko cztery ściany. To przestrzeń, uczucia – radość, zadowolenie, smutek… Po prostu życie. I tego poszukiwaliśmy w tym projekcie. Pokazujemy nim nasze możliwości, naszą filozofię – dbałość o jakość i szczegóły. Jest to miejsce, w którym chcielibyśmy gościć naszych przyjaciół, klientów, rozmawiać o naszych inwestycjach, projektach. Idea otwartego domu, do którego możesz wpaść i porozmawiać z osobami ci bliskimi, zawsze mi się podobała. My tworzymy przestrzeń do życia, ale to mieszkańcy sprawiają, że jest domem” – opowiada o projekcie jego pomysłodawca – Paweł Malinowski, prezes zarządu PROFBUD.
Wnętrza, które oprą się modzie
Projekt wnętrz stworzył duet architektów – Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division. W efekcie współpracy powstała ponadczasowa, nasycona przestrzeń pełna wyrafinowanej elegancji.
„Zależało nam, żeby były to wnętrza, które oprą się modzie. Takie, które na długo zapadną w pamięć. Miała to być przestrzeń piękna i funkcjonalna. Staraliśmy się zestawić ze sobą różne szlachetne materiały, które razem będą tworzyć jedną, spójną, efektowną, nasyconą całość” – opowiada Szymon Tarnowski.
Agnieszka Kuratczyk dodaje, że jest to przestrzeń dla osoby bardzo zdecydowanej. Dla osoby, która wie jaka jest, która wchodzi i otacza się miejscem, stworzonym dla niej jako tło do scenerii jej życia.
Przestrzeń szyta na miarę
W dobie sieciówek i produkcji masowej, unikatowe detale i meble projektowane z myślą o danym miejscu są wyjątkowo cenione. Dlatego – do wyposażenia apartamentu zaproszono wielu specjalistów, którzy zadbali o to, by w przestrzeni znalazły się produkty najwyższej jakości. W tak wyjątkowej przestrzeni nie mogło zabraknąć dzieł sztuki. O ich dobór zadbał Szymon Tarnowski. W salonie znalazły się obrazy Aleksandra Roszkowskiego. Pokój spotkań zdobi twórczość mistrzów Polskiej Ilustracji Książkowej, w sypialni natomiast znalazły się kultowe dzieła Polskiej Szkoły Plakatu.
Liczy się każdy detal
Każdy, najmniejszy nawet detal został tu konsekwentnie dopracowany. Co więcej, niemal wszystkie przedmioty zaprojektowano specjalnie na potrzeby tej realizacji. Rozmach, precyzja i ogrom twórczej energii, jakie twórcy włożyli w ten projekt, przyczyniły się do powstania nasyconej, wyrazistej i intrygującej przestrzeni. Robert Walaszczyk PROFBUD kierownik projektu:
„W tym projekcie największym wyzwaniem było skoordynowanie wszystkich specjalistów, którzy w tym samym czasie tworzyli swoje dzieła. Praca nad realizacją tej koncepcji była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania.”
Użyte materiały i aranżacja:
Dobór oryginałów: Szymon Tarnowski | Tarnowski Division
Zbigniew Lengren – Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Józef Wilkoń – Konie
Józef Wilkoń – Polujący tygrys
Janusz Stanny – Ilustracja do książki
Bohdan Butenko – Gapiszon, ilustracja do czasopisma MIŚ
Janusz Grabiański – M. Kownacka – Rogaś z Doliny Roztoki
Jan Marcin Szancer – Anna Pogonowska – Na balkonie
Janusz Grabiański – M. Konopnicka – O krasnoludkach i sierotce Marysi
Polska Szkoła Plakatu
Waldemar Świerzy – Litografia
Jan Młodożeniec – Tempera/papier
Jan Lenica – Tech. miesz. /papier
Stolarka zabudowana, meble na wymiar, fronty, panele na ścianach – Color Wood
Deski podłogowe – Nuvolariparquet
Marmury w łazienkach: Silver Wave, Bianco Lasa – MARSYL
Umywalka i wanna z drewna – Unique Wood
Hydromasaż – Actigroup
Instalacja – dom inteligentny – Elektrointegracje
Oświetlenie ogólne: Kreon
Lampy art deco: Atelier 1925
Oświetlenie wiszące: Magic Circus
Nagłośnienie: Bang & Olufsen
Meble wolnostojące: cztery fotele – część klubowa gabinetu, jadalnia – stół i krzesła, biurko w gabinecie – meble Art Deco Atelier 1925
Porcelana – porcelana Furstenberg kolekcja sieger Ca’ d’oro – dobór i dostawca Atelier 1925
Kuchnia – BORA PROFFESIONAL 2.0 – dostawca Atelier 1925