The Office - ceglany biurowiec z industrialnym zacięciem

The Office – ceglany biurowiec z industrialnym zacięciem

Architekci z pracowni James & Mau stanęli przed zadaniem stworzenia nowoczesnej przestrzeni biurowej, w pobliżu której znajduje się hala przemysłowa, plac z parkingiem dla pracowników oraz niewielki zielony teren z drzewami. Projektanci zdecydowali się zachować i wyeksponować zielony skwer. Stał się on przedsionkiem dla projektowanego budynku, izolując pomieszczenia biurowe od przemysłowego charakteru otoczenia.

Modelowa rewitalizacja NT Industry w śląsko-skandynawskim stylu

Modelowa rewitalizacja NT Industry w śląsko-skandynawskim stylu

Historia siedziby firmy NT Industry w Orzeszu-Jaśkowicach sięga początków XIX wieku i silnie zakorzeniona jest w przemysłowym charakterze Śląska. W latach 1812- 1951 istniała w tym miejscu huta cynku, później garbarnia. Zadania wykonania projektu modernizacji zabudowań zakładu podjęła się śląska pracownia GIGAarchitekci Artur Garbula z Mikołowa.

Medusa Group projektuje nową siedzibę CD PROJEKT

Medusa Group projektuje nową siedzibę CD PROJEKT

Będzie to przestrzeń może nie tak futurystyczna, jak projekty gier studia CD PROJEKT RED, ale w pełni nowoczesna, funkcjonalna i maksymalnie elastyczna – Uwzględniamy specyficzne warunki pracy przemysłu gier video i staramy się sprostać ambicjom inwestora w zakresie stworzenia architektury, będącej wizytówką przyszłego kampusu firmy – zapewnia Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group.

Siedziba Fundacji Rozwoju Nowych Technologii. Projekt: Studio SPACELAB

Minimalistyczny biurowiec pośród drzew – innowacyjna przestrzeń szkoleń i integracji

Projekt siedziby Fundacji Rozwoju Nowych Technologii pracowni SPACELAB powstał w oparciu o idee prostoty, łatwości realizacji oraz nowoczesności. Cały budynek utrzymany jest w minimalistycznej formie, w której niczym w kartce papieru, wycięte zostały otwory wpuszczające światło dzienne do wnętrz.

Nowa siedziba firmy FAMUR S.A. w Katowicach. Projekt: MUS ARCHITECTS

Nowoczesny i intrygujący biurowiec w Katowicach

Projekt nowej siedziby firmy FAMUR to koncepcja nowoczesnego budynku, który wprowadza nową jakość pośród hal przemysłowych stanowiących własność firmy. Układ przestrzenny kompozycji stworzonej przez pracownię MUS Architects opiera się na trzech przesuniętych względem siebie prostopadłościennych bryłach.

Budynek biurowy FORMAT w Gdańsku. Projekt: APA Wojciechowski Architekci. Zdjęcia: Maciej Drążkiewicz

FORMAT – nieszablonowy biurowiec w Gdańsku

FORMAT to nowoczesny budynek biurowy o 5-ciu kondygnacjach nadziemnych i blisko 16 tys. mkw. powierzchni najmu. Zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – nieco na skraju biznesowej dzielnicy Gdańska, na jaką wyrosła Oliwa. Jego bryła i elewacja sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych obiektów biurowych w Trójmieście.

Dwa katowickie projekty od Medusa Group nagrodzone w konkursie European Property Awards!

Dwa katowickie projekty od Medusa Group nagrodzone w konkursie European Property Awards!

Katowickie wieże .KTW oraz Pierwsza Dzielnica zostały polskimi laureatami nagrody prestiżowego, międzynarodowego konkursu European Property Awards 2022. Tym samym obie realizacje projektu pracowni Medusa Group mają szansę na nominacje do nagrody ogólnoeuropejskiej. Property Awards określane są mianem Oskarów branży nieruchomości.

Wieżowiec CAPITASPRING w Singapurze. Projekt: BIG - Bjarke Ingels Group

280-metrowa oaza wysokościowa w Singapurze pracowni BIG

CapitaSpring to oaza wysokościowa, która kontynuuje pionierską pionową urbanistykę Singapuru ze zróżnicowanym programem restauracji, powierzchni biurowych, apartamentów oraz niezwykłych ogrodów. Wieżowiec położony w samym sercu finansowej dzielnicy miasta charakteryzuje się dynamiczną grą prostopadłych linii, bujnej zieleni i kontrastujących tekstur.

Budynek Q22, Warszawa. Projekt: Kuryłowicz & Associates. Fot. Kuryłowicz & Associates

Inspirowany formą kryształu biurowiec Q22 – nowa definicja panoramy miasta

Rozrzeźbiona sylweta Q22 na nowo definiuje panoramę miasta, zajmując znaczące miejsce w centrum Warszawy. Budynek projektu pracowni Kuryłowicz & Associates wykorzystuje swoją geometrię, aby z elegancją łączyć strefy publiczne w parterach z prywatną powierzchnią biurową wieży. 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.