Budynek wielofunkcyjny Cu39 pracowni BXB studio to ekologiczny obiekt zaprojektowany w prefabrykowanej technologii drewna CLT, którego struktura konstrukcyjna posiada wbudowaną przestrzeń do swobodnej wegetacji roślin na fasadzie, na poziomie tarasów oraz na dachu wyposażonym w łąkę kwietną i pasiekę. Jego architektura bezpośrednio nawiązuje do malarstwa oraz mozaik Wojciecha Fangora, mistrza op-artu i sztuki abstrakcyjnej.
Architektura biurowa
-
-
Architektura biurowa
Kompleks budynków na kampusie CD PROJEKT od Medusa Group – projekt wyglądający w przyszłość
przez tmprzez tmGrupa CD PROJEKT rozbudowuje swój warszawski kampus o nowy kompleks budynków. Projekt architektoniczny autorstwa Medusa Group to odpowiedź na wymagania współczesnych inwestorów, dla których liczy się przede wszystkim elastyczność i gotowość do zmiany.
-
Architektura biurowaArchitektura mieszkalnaArchitektura na świecieObiekty użyteczności publicznej
Espoo House. Innowacyjny budynek miejski w konstrukcji z drewna.
przez tmprzez tmDuńskie studio architektoniczne Cobe wraz z fińską firmą Lundén Architecture Company wygrały konkurs na zaprojektowanie Espoo House – hybrydowego budynku miejskiego, który ma stanowić przyjazną przestrzeń zarówno dla administracji, jak i mieszkańców. Projekt wyróżnia wykorzystanie drewna oraz ścisły związek z otoczeniem miejskim i naturalnym, co podkreśla zaangażowanie Espoo w innowacyjne rozwiązania uwzględniające wyzwania środowiskowe i społeczne.
-
Architektura biurowaKonkursy architektoniczne
Minimalistyczny, wpisany w leśny krajobraz budynek nadleśnictwa
przez tmprzez tmKoncepcja konkursowa budynku Nadleśnictwa Człuchów to minimalistyczny, wkomponowany w leśny krajobraz nowoczesny obiekt biurowy. Głównym celem projektu pracowni SHELTER ARCHITEKCI było stworzenie funkcjonalnego budynku, który wpisany w zieloną okolicę uwydatni walory przyrodnicze działki. Architektom zależało na stworzeniu architektury przenikającej się z malowniczym otoczeniem.
-
Architektura biurowaArchitektura przemysłowa
Carmo Coffees – intrygujący budynek jednego z największych eksporterów brazylijskiej kawy
przez tmprzez tmCarmo Coffees to jeden z największych brazylijskich eksporterów kawy. Nowy budynek firmy położony w strategicznym miejscu domagał się nietuzinkowej bryły. Architekci z pracowni GPA&A stworzyli minimalistyczną i masywną formę z charakterystycznym świetlikiem, który w ciągu dnia wpuszcza naturalne światło do wnętrz nowej siedziby firmy, nocą natomiast symbolicznie mieni się światłem z wnętrza.
-
Architektura biurowa
Willa pod Skocznią pełna odniesień do historii zacisznej okolicy
przez tmprzez tmNazwanie tego budynku willą nie jest przypadkowe i wydaje się ze wszech miar uzasadnione. Nowa realizacja warszawskiej pracowni 77STUDIO architektury w czytelny bowiem sposób odwołuje się do charakteru historycznej zabudowy willowej Starego Mokotowa.
-
Grupa Karimpol otrzymała pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu Skyliner. Biurowiec o wysokości 130 metrów powstanie przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Rozpoczęcie realizacji drugiej fazy kompleksu spod kreski pracowni APA Wojciechowski Architekci jest planowane na jesień tego roku.
-
Architekci z pracowni James & Mau stanęli przed zadaniem stworzenia nowoczesnej przestrzeni biurowej, w pobliżu której znajduje się hala przemysłowa, plac z parkingiem dla pracowników oraz niewielki zielony teren z drzewami. Projektanci zdecydowali się zachować i wyeksponować zielony skwer. Stał się on przedsionkiem dla projektowanego budynku, izolując pomieszczenia biurowe od przemysłowego charakteru otoczenia.
-
Architektura biurowaArchitektura przemysłowa
Modelowa rewitalizacja NT Industry w śląsko-skandynawskim stylu
przez tmprzez tmHistoria siedziby firmy NT Industry w Orzeszu-Jaśkowicach sięga początków XIX wieku i silnie zakorzeniona jest w przemysłowym charakterze Śląska. W latach 1812- 1951 istniała w tym miejscu huta cynku, później garbarnia. Zadania wykonania projektu modernizacji zabudowań zakładu podjęła się śląska pracownia GIGAarchitekci Artur Garbula z Mikołowa.
-
Będzie to przestrzeń może nie tak futurystyczna, jak projekty gier studia CD PROJEKT RED, ale w pełni nowoczesna, funkcjonalna i maksymalnie elastyczna – Uwzględniamy specyficzne warunki pracy przemysłu gier video i staramy się sprostać ambicjom inwestora w zakresie stworzenia architektury, będącej wizytówką przyszłego kampusu firmy – zapewnia Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group.