Modelowa rewitalizacja NT Industry w śląsko-skandynawskim stylu

Modelowa rewitalizacja NT Industry w śląsko-skandynawskim stylu

Historia siedziby firmy NT Industry w Orzeszu-Jaśkowicach sięga początków XIX wieku i silnie zakorzeniona jest w przemysłowym charakterze Śląska. W latach 1812- 1951 istniała w tym miejscu huta cynku, później garbarnia. Zadania wykonania projektu modernizacji zabudowań zakładu podjęła się śląska pracownia GIGAarchitekci Artur Garbula z Mikołowa.

Fabryka na Wawrze jak zapakowana w pudełko

Fabryka na Wawrze jak zapakowana w pudełko

Na warszawskim Wawrze stanął budynek produkcyjno-magazynowy firmy KRADEX, który wyglądem nawiązuje do wytwarzanych w nim plastikowych form. Minimalistyczna bryła jest dziełem stołecznej pracowni 77STUDIO architektury.

Nowa siedziba firmy FAMUR S.A. w Katowicach. Projekt: MUS ARCHITECTS

Nowoczesny i intrygujący biurowiec w Katowicach

Projekt nowej siedziby firmy FAMUR to koncepcja nowoczesnego budynku, który wprowadza nową jakość pośród hal przemysłowych stanowiących własność firmy. Układ przestrzenny kompozycji stworzonej przez pracownię MUS Architects opiera się na trzech przesuniętych względem siebie prostopadłościennych bryłach.

Centrum Badania Betonów firmy Lafarge Polska w Piechcinie

Nietypowy biurowiec cementowni w miękkiej i współczesnej formie otoczonej zielenią

Centrum Badania Betonów zlokalizowane będzie na terenie Cementowni Kujawy firmy Lafarge Polska. Aby nie konkurować z zastanym otoczeniem projektowany budynek zatopiono w zieleni, obsypując go ze wszystkich stron skarpami ziemnymi. Jego głównym elementem jest atrium wewnętrzne, wokół którego rozmieszczono wszystkie funkcje.

Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy High Technology Machines. Projekt: Zalewski Architecture Group. Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski

Nawiązania niedosłowne. Architektura High Technology Machines od Zalewski Architecture Group

Projektanci znani ze swoich nieszablonowych rozwiązań, a także konsekwencji w projektowaniu, tym razem podjęli się pracy nad projektem Centrum Badawczo – Rozwojowego dla High Technology Machines w Gliwicach. Klucz do czytania tej realizacji to precyzja zainspirowana działalnością firmy i jej dalekowschodnie korzenie.

Nowa siedziba firmy PIVEXIN Technology, Babice. Projekt: MUS ARCHITECTS. Zdjęcie: Tomasz Zakrzewski

Nowa siedziba firmy PIVEXIN Technology projektu MUS Architects

Nowa siedziba firmy Pivexin Technology projektu MUS ARCHITECTS to nowoczesny obiekt o minimalistycznej formie i przepełnionych światłem wnętrzach – spójny i funkcjonalny kombajn łączący funkcję biurowca i przestrzeni magazynowej.

Nowa siedziba firmy R&S w Mielcu. Projekt: MEEKO Architekci

Nowa siedziba firmy R&S w Mielcu projektu MEEKO Architekci

Firma R&S to prężnie rozwijająca się firma w branży metalurgicznej. Głównym założeniem projektu biura MEEKO Architekci było nawiązanie do charakteru działalności firmy, podkreślenie jej pozycji poprzez nowoczesną i elegancką architekturę biurowca oraz funkcjonalne i wygodne przestrzenie biurowe.

Stacja Paliwowa Przyszłości w Warszawie. Projekt: KAMJZ Architects

Stacja Paliwowa Przyszłości – projekt Polaków nominowany do Nagrody na Najlepszy Budynek Świata

Stacja wykorzystująca deszczówkę w myjni i energię kinetyczną samochodów do oświetlenia. Taka innowacyjna, ekostacja stanie w przyszłym roku na południu Warszawy, a potem w nieco zmodyfikowanej formie w innych europejskich krajach.

Przebudowa hali magazynowo-produkcyjnej oraz budynku biurowego we Wrocławiu. Projekt: Major Architekci

Przebudowa hali magazynowo-produkcyjnej oraz budynku biurowego projektu Major Architekci

Projekt przebudowy hali magazynowo-produkcyjnej oraz budynku biurowego w kompleksie Wrocławskiego Parku Technologicznego opracowany przez zespół Major Architekci to dobry przykład na to, że architektura przemysłowa również może być ciekawa.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.