Rozległy świat w przestrzeni wystawowej MINI

Rozległy świat w przestrzeni wystawowej MINI

Jedna przestrzeń to jeden świat, w którym punktem odniesienia są wszyscy ludzie, a 280-metrowa mini-przestrzeń zlokalizowana w miejscowości Changsha to świat marki „MINI”. Odważny design i charakterystyczne tory przeplatające się w przestrzeni oraz wirujące wokół nadają wnętrzu dynamicznego charakteru, który odzwierciedla koncepcję marki – duchowe dążenie do „wolności”.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie. Projekt: Tremend

Oryginalny, inspirowany naturą Dworzec Metropolitalny w Lublinie z wyróżnieniem

Projektowanie zgodne z wytycznymi ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju to priorytet w działalności warszawskiego biura projektowego Tremend. Architekci od lat podkreślają swoje zaangażowanie w tym temacie. Zaprojektowany przez pracownię Dworzec Metropolitalny w Lublinie otrzymał wyróżnienie Green Building Awards 2022 w konkursie PLGBC.

Rewitalizacja budynku "Second skin". Projekt: danielmsantos. Zdjęcia: Ivo Tavares Studio

Subtelna fuzja starego z nowym. Imponująca modernizacja w portugalskiej Figueira da Foz

Dwa wieki po wybudowaniu nadrzeczny budynek zlokalizowany w eleganckiej dzielnicy portugalskiej miejscowości Figueira da Foz staje przed nowym wyzwaniem. Jego rewitalizacja przywołuje wspomnienia z okresem belle époque i nadaje mu nowy, śmielszy i lekceważący kontekst rdzeń.

Europejski kurort pośród ustrońskich piramid

Europejski kurort pośród ustrońskich piramid

Dzielnica sanatoryjno-uzdrowiskowa w Ustroniu Zawodziu była największą tego typu inwestycją w powojennej Polsce. Teraz czeka ją wielka rozbudowa, za której projekt odpowiedzialne są dwie śląskie pracownie: Macieja Franty i Roberta Koniecznego. Architekci zapowiadają twórczą i krajobrazową kontynuację dawnego kompleksu oraz powstanie kurortu na najwyższym poziomie.

Architektura ze smakiem. Kawiarnia Lodowato w Tychach

Architektura ze smakiem. Kawiarnia Lodowato w Tychach

Niewielka narożna działka w otoczeniu istniejącej zabudowy mieszkaniowej stanowiła dla architektów z pracowni Paradox nie lada wyzwanie. Projektanci stworzyli budynek, który swoją formą stara się nawiązać do okolicznej zabudowy. Postawili na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, , które budują charakter obiektu, z charakterystyczną podstawą z siatki cięto-ciągnionej.

Dworzec w Wolsztynie projektu pracowni PL.architekci. Zdjęcia: Nate Cook

Dworzec w Wolsztynie pracowni PL.architekci

Wolsztyn znany jest na świecie z jedynej czynnej w Europie parowozowni, która codziennie obsługuje regularny ruch pasażerski i corocznie ściąga mnóstwo turystów z całego świata. Cały koncept nowego węzła komunikacyjnego opiera się na bardzo silnym kontraście i kontekście: istniejącego dworca, nawiązań do historii oraz nowoczesnej, ekspresyjnej linii zadaszeń i nowoczesnych elementów małej architektury.

Projekt: Yuanshe · Hezhou. Pracownia: y.ad-studio. Fotografia: Peter Dixie Lotan Architectural Photography

Kompleks turystyczny w „idealnej chińskiej wiosce”

Projekt pracowni y.ad studio to miejsce zakwaterowania turystycznego, które jest jednym z pierwszych kompleksów wybudowanych w „idealnej wiosce” – realizowanej w ramach projektu rewitalizacji obszarów wiejskich. Miasto Heshan pracuje nad wizją unowocześnienia obszarów chińskiej wsi, która będzie mogła być powielana także w innych regionach.

Projekt-Oslo-Science-City-Grupa-projektowa-Bjarke-Ingels-David-Zahle-Kamilla-Heskje

Dzielnica przyszłości w stolicy Norwegii. Miasto Nauki Oslo – ogromny projekt pracowni BIG

To właśnie duńska gwiazda architektury Bjarke Ingels – założyciel pracowni BIG, wraz z partnerami z A-lab, Comte Bureau, Civitas i Menon Economics, stoi za badaniem dotyczącym rozwoju innowacyjnej dzielnicy Oslo Science City. Badanie zaprezentowane zostało w formie koncepcji urbanistycznej zagospodarowania powierzchni 1,4 miliona m2.

Elektrownia Powiśle z globalnym wyróżnieniem MIPIM Award 2021!

Elektrownia Powiśle z globalnym wyróżnieniem MIPIM Award 2021!

8 września, we francuskim Cannes, Elektrownia Powiśle otrzymała główną nagrodę w MIPIM Awards 2021! To najbardziej prestiżowy, ogólnoświatowy konkurs skupiający wszystkich uczestników rynku nieruchomości – od inwestorów, deweloperów, przez architektów, firmy budowlane, agencje doradcze, po banki i kancelarie prawnicze.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.