Nowe centrum dla odwiedzających wraz z przystankiem autobusowym służy jako jeden z dwóch głównych punktów dostępowych do przełęczy Pustevny. Projekt studia henkai architekti, obejmujący niewielką dzwonnicę oraz budynek dla podróżnych tworzy wyrafinowane, symboliczne wejście nawiązując formą i materiałami do lokalnej zabudowy i otaczających krajobrazów.
Architektura usługowa
-
-
Architektura usługowa
autOsalon – futurystyczny projekt inspirowany motoryzacją i techniką
przez tmprzez tmUnikalny projekt architektoniczny warszawskiej pracowni 81.waw.pl łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i głęboką symbolikę, tworząc budynek, który wykracza poza tradycyjne rozumienie przestrzeni użytkowej. Został zaprojektowany z myślą o motoryzacji i nowoczesnej inżynierii, czego wyrazem jest zarówno jego forma, jak i układ funkcjonalny.
-
Architektura hoteliArchitektura usługowaProjekty domów
Współczesna przebudowa w industrialnym duchu. Nowe życie przedwojennych magazynów.
przez tmprzez tmTak zwana dawna Hala U-Bootów to przedwojenny magazyn służący potrzebom budowy okrętów podwodnych, wpisany do rejestru polskich zabytków. Budynek powstał w funkcjonującej ówcześnie Stoczni Schichaua. Prostopadłościenny, masywny ceglany budynek hali po przebudowie projektu Rayss Group łączy funkcje o charakterze hotelowym, mieści największy w Trójmieście food hall oraz część biznesowo-konferencyjną.
-
Architektura mieszkalnaArchitektura usługowaUrbanistyka
Projekt Flow – Nowe Centrum Łodzi
przez tmprzez tmW Nowym Centrum Łodzi wystartował projekt Flow. Realizowana przez firmę Archicom inwestycja zajmie 2 ha terenu pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem naukowo – kulturalnym EC1. Docelowo dostarczy na rynek ponad 1200 mieszkań. W ramach całego projektu powstanie tu pięć budynków. Teren Flow będzie otwarty na miasto i zagospodarowany zielenią. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci.
-
Architektura krajobrazuArchitektura usługowa
Targ Błonie wśród najlepszych w Europie!
przez tmprzez tmTarg Błonie to kolejny polski projekt, który znalazł się na krótkiej liście 40 najlepszych realizacji w zestawieniu EUmies Awards 2024, obok czeskiej galerii PLATO projektu KWK Promes Roberta Koniecznego. Mies van der Rohe Award to najważniejszy konkurs w Europie. Niewielkie targowisko to nowoczesna przestrzeń oferująca lokalne produkty wzmacniająca więzi sąsiedzkie i oferująca zdrową i tanią żywność dla wszystkich. Gratulujemy!
-
Budynek dawnego spichlerza został zaadaptowany na nową siedzibę kliniki stomatologicznej. Jednak nie jest to tylko miejsce przyjmowania pacjentów. Architekci z pracowni IFA Group spełnili marzenie Inwestorów – powstała niekonwencjonalna siedziba firmy, która podkreśla ich profesjonalizm. Wchodząc do środka trudno uwierzyć, że znajdujemy się w klinice.
-
Architektura na świecieArchitektura usługowa
The Sphere. Futurystyczna ikona Las Vegas, nowy wymiar rozrywki.
przez tmprzez tmThe Sphere to przestrzeń rozrywkowa nowej generacji, która od kilku tygodni zadziwia świat i na nowo definiuje przyszłość rozrywki na żywo. To miejsce, w którym czołowi artyści i specjaliście mediów cyfrowych będą tworzyć niezwykłe doświadczenia, które przeniosą opowiadanie historii na nowy poziom i przeniosą widzów do miejsc zarówno rzeczywistych, jak i wyimaginowanych.
-
Architektura mieszkalnaArchitektura usługowa
Gaia Park. Architektura w zgodzie z naturą.
przez tmprzez tmGaia Park w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie to nowa inwestycja firmy Profbud. Nowoczesne miasteczko charakteryzować będzie zróżnicowana zabudowa – wielorodzinna, szeregowa, atrialna oraz jednorodzinna. Designerskie Biuro Sprzedaży, zaprojektowane przez Q2 Studio, to swego rodzaju esencja wartości, które prezentuje osiedle.
-
Architektura biurowaArchitektura usługowa
Ekologiczny budynek nawiązujący do obrazów znanego polskiego malarza
przez tmprzez tmBudynek wielofunkcyjny Cu39 pracowni BXB studio to ekologiczny obiekt zaprojektowany w prefabrykowanej technologii drewna CLT, którego struktura konstrukcyjna posiada wbudowaną przestrzeń do swobodnej wegetacji roślin na fasadzie, na poziomie tarasów oraz na dachu wyposażonym w łąkę kwietną i pasiekę. Jego architektura bezpośrednio nawiązuje do malarstwa oraz mozaik Wojciecha Fangora, mistrza op-artu i sztuki abstrakcyjnej.
-
Jedna przestrzeń to jeden świat, w którym punktem odniesienia są wszyscy ludzie, a 280-metrowa mini-przestrzeń zlokalizowana w miejscowości Changsha to świat marki „MINI”. Odważny design i charakterystyczne tory przeplatające się w przestrzeni oraz wirujące wokół nadają wnętrzu dynamicznego charakteru, który odzwierciedla koncepcję marki – duchowe dążenie do „wolności”.