Gaia Park w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie to nowa inwestycja firmy Profbud. Nowoczesne miasteczko charakteryzować będzie zróżnicowana zabudowa – wielorodzinna, szeregowa, atrialna oraz jednorodzinna. Designerskie Biuro Sprzedaży, zaprojektowane przez Q2 Studio, to swego rodzaju esencja wartości, które prezentuje osiedle.
Architektura usługowa
-
-
Architektura biurowaArchitektura usługowa
Ekologiczny budynek nawiązujący do obrazów znanego polskiego malarza
przez tmprzez tmBudynek wielofunkcyjny Cu39 pracowni BXB studio to ekologiczny obiekt zaprojektowany w prefabrykowanej technologii drewna CLT, którego struktura konstrukcyjna posiada wbudowaną przestrzeń do swobodnej wegetacji roślin na fasadzie, na poziomie tarasów oraz na dachu wyposażonym w łąkę kwietną i pasiekę. Jego architektura bezpośrednio nawiązuje do malarstwa oraz mozaik Wojciecha Fangora, mistrza op-artu i sztuki abstrakcyjnej.
-
Jedna przestrzeń to jeden świat, w którym punktem odniesienia są wszyscy ludzie, a 280-metrowa mini-przestrzeń zlokalizowana w miejscowości Changsha to świat marki „MINI”. Odważny design i charakterystyczne tory przeplatające się w przestrzeni oraz wirujące wokół nadają wnętrzu dynamicznego charakteru, który odzwierciedla koncepcję marki – duchowe dążenie do „wolności”.
-
Architektura usługowaObiekty transportu
Oryginalny, inspirowany naturą Dworzec Metropolitalny w Lublinie z wyróżnieniem
przez tmprzez tmProjektowanie zgodne z wytycznymi ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju to priorytet w działalności warszawskiego biura projektowego Tremend. Architekci od lat podkreślają swoje zaangażowanie w tym temacie. Zaprojektowany przez pracownię Dworzec Metropolitalny w Lublinie otrzymał wyróżnienie Green Building Awards 2022 w konkursie PLGBC.
-
Architektura usługowaObiekty użyteczności publicznej
Subtelna fuzja starego z nowym. Imponująca modernizacja w portugalskiej Figueira da Foz
przez tmprzez tmDwa wieki po wybudowaniu nadrzeczny budynek zlokalizowany w eleganckiej dzielnicy portugalskiej miejscowości Figueira da Foz staje przed nowym wyzwaniem. Jego rewitalizacja przywołuje wspomnienia z okresem belle époque i nadaje mu nowy, śmielszy i lekceważący kontekst rdzeń.
-
Architektura krajobrazuArchitektura usługowa
Europejski kurort pośród ustrońskich piramid
przez tmprzez tmDzielnica sanatoryjno-uzdrowiskowa w Ustroniu Zawodziu była największą tego typu inwestycją w powojennej Polsce. Teraz czeka ją wielka rozbudowa, za której projekt odpowiedzialne są dwie śląskie pracownie: Macieja Franty i Roberta Koniecznego. Architekci zapowiadają twórczą i krajobrazową kontynuację dawnego kompleksu oraz powstanie kurortu na najwyższym poziomie.
-
Niewielka narożna działka w otoczeniu istniejącej zabudowy mieszkaniowej stanowiła dla architektów z pracowni Paradox nie lada wyzwanie. Projektanci stworzyli budynek, który swoją formą stara się nawiązać do okolicznej zabudowy. Postawili na wysokiej jakości materiały wykończeniowe, , które budują charakter obiektu, z charakterystyczną podstawą z siatki cięto-ciągnionej.
-
Architektura usługowaObiekty transportuUrbanistyka
Dworzec w Wolsztynie pracowni PL.architekci
przez tmprzez tmWolsztyn znany jest na świecie z jedynej czynnej w Europie parowozowni, która codziennie obsługuje regularny ruch pasażerski i corocznie ściąga mnóstwo turystów z całego świata. Cały koncept nowego węzła komunikacyjnego opiera się na bardzo silnym kontraście i kontekście: istniejącego dworca, nawiązań do historii oraz nowoczesnej, ekspresyjnej linii zadaszeń i nowoczesnych elementów małej architektury.
-
Architektura na świecieArchitektura usługowaUrbanistyka
Kompleks turystyczny w „idealnej chińskiej wiosce”
przez ntprzez ntProjekt pracowni y.ad studio to miejsce zakwaterowania turystycznego, które jest jednym z pierwszych kompleksów wybudowanych w „idealnej wiosce” – realizowanej w ramach projektu rewitalizacji obszarów wiejskich. Miasto Heshan pracuje nad wizją unowocześnienia obszarów chińskiej wsi, która będzie mogła być powielana także w innych regionach.
-
Architektura usługowaUrbanistykaWieżowce
Dzielnica przyszłości w stolicy Norwegii. Miasto Nauki Oslo – ogromny projekt pracowni BIG
przez ntprzez ntTo właśnie duńska gwiazda architektury Bjarke Ingels – założyciel pracowni BIG, wraz z partnerami z A-lab, Comte Bureau, Civitas i Menon Economics, stoi za badaniem dotyczącym rozwoju innowacyjnej dzielnicy Oslo Science City. Badanie zaprezentowane zostało w formie koncepcji urbanistycznej zagospodarowania powierzchni 1,4 miliona m2.