W apartamencie w zachodniej części Wrocławia mieszka młode małżeństwo i ich czworonożny przyjaciel. Właściciele od początku znali styl wnętrza, w którym chcą mieszkać. To dark nordic. W tej stylistyce powstało mieszkanie zaprojektowane przez Monikę Staniec w 2020 roku, realizację udało się zamknąć w pierwszym kwartale obecnego roku. Na powierzchni niespełna 80 m2 znajduje się przedpokój, salon z aneksem kuchennym i jadalnią, sypialnia, łazienka i dwa mniejsze pokoje. W zakres projektu wchodziły prawie wszystkie pomieszczenia, oprócz małych pokoi, które jeszcze nie mają przeznaczenia.
Wnętrza apartamentu we Wrocławiu
Autor projektu: architekt wnętrz Monika Staniec | Facebook | Instagram
Zdjęcia: Wojciech Dziadosz
Dark nordic: wnętrza mieszkania dla młodego małżeństwa i ich czworonożnego pupila
Ustawienie deweloperskie projektowanych pomieszczeń zostało zmienione. Poprzedni aneks kuchenny był projektowany tylko we wnęce kuchennej. Wykonując projekt projektantka zmieniła ustawienie i lodówkę, piekarnik, a zabudowę cargo znalazła się na ścianie, która w kształcie litery „L” łączy się ze ścianą medialną i miejscem do przechowywania w salonie. Dzięki temu zabiegowi, udało się wygospodarować wygodny blat roboczy (wykonany z Corianu), ciekawą i nowoczesną bryłę wnętrza. Minimalistyczne linie mebli zbudowane są z dwóch tekstur: laminat drewniany oraz czerń z rysunkiem przecierek.
W przestrzeni open space stoi solidny, drewniany stół i kilka krzeseł, nad jadalnią zawisła geometryczna lampa.
W salonie stoi jedynie sofa, a za nią na ścianie półki na zieleń i książki. Podłoga pokryta jest panelami winylowymi, wybór był oczywisty od początku. Są idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy zwierząt. Efektów strukturalnych dodają plecionkowe zasłony, doświetlone zza listwy światłem led oraz płyty betonowe na ścianie medialnej.
Ten sam efekt betonu powtórzony jest w przedpokoju przy siedzisku. Tutaj również pojawiają się półki na odłożenie podręcznych rzeczy po wejściu do mieszkania.
Ciekawym zabiegiem jest użycie dwóch rodzajów drzwi – te do sypialni i łazienki są drzwiami ukrytymi, a do pozostałych pokoi są to błyszczące czarne drzwi, które ciekawie mienią się blikami światła. W przedpokoju znajduje się również ukryta za lustrem szafa, pełniąca funkcję gospodarczą i garderoby. W ogromnej tafli lustra odbija się czarna ściana z ukrytymi drzwiami.
W łazience, która mierzy około 7 metrów kwadratowych, znajduje się wanna z opcją prysznicową, toaleta, umywalka ustawiona na blacie oraz szafa, która chowa w sobie pralkę, suszarkę, miejsce na środki czystości. Nad toaletą, za frontami oklejonymi mozaiką ceramiczną, również znajdują się półki. Ostatnim miejscem do przechowywania jest szafka lustrzana nad blatem umywalkowym i szuflady w szafce umywalkowej. Łazienka jest dzięki tym rozwiązaniom niezwykle funkcjonalna.
Kolorystyka jest kontynuacją części dziennej, dominuje tutaj czerń, drewno w postaci kafli, szarości.
Sypialnia została podzielona na dwie strefy: sypialnianą i garderobianą. Ciemna tonacja pomieszczenia i dodatek butelkowej zieleni tworzą przyjemną atmosferę. Kameralne pomieszczenie nie jest jeszcze w całości wykończone. Właściciele pragną doposażać swój dom z czasem, aby wybierać najbardziej funkcjonalne rozwiązania i stawiać na jakość mebli oraz dodatków.
Użyte materiały:
- panele winylowe Quick Step
- drzwi Porta i DRE
- płyty laminowane Kronospan
- Blaty Corian
- Kafle Paradyż, Tubądzin
- Stelaż i przycisk wc Geberit (jestem ambasadorem marki Geberit)