Zlokalizowany przy Klifie Sopockim dom zrealizowany został według projektu Jacka Droszcza ze Studia Architektonicznego Kwadrat, autora m.in. świetnego projektu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jednym w głównych założeń konceptu było wkomponowanie nowoczesnej formy z poszanowaniem istniejącej zieleni. Dynamiczna bryła z licznymi przewieszeniami, wykończona blachą tytanowo-cynkową oraz drewnianymi deskami, świetnie współgra z otoczeniem tworząc urokliwą oazę dla mieszkańców domu.
Dom w Sopocie
Autorzy: Jacek Droszcz – Studio Architektoniczne „Kwadrat”
Powierzchnia użytkowa: 575,3m2
Powierzchnia zabudowy: 198,20m2
Powierzchnia całkowita: 763,0m2
Kubatura: 1360,0m3
Projekt / Realizacja: 2011
Dom w Sopocie
Ten wolnostojący jednorodzinny dom powstał w Sopocie przy ul. Obrońców Westerplatte.
Od strony zachodniej działka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy będącej częścią Klifu Sopockiego. Natomiast sam teren posesji pozbawiony jest znaczących różnic wysokości. Wejście do budynku zaprojektowano od strony południowej. Część dzienna i rekreacyjna została zlokalizowana od zachodu oraz od północy. Ważnym aspektem projektu było wkomponowanie bryły budynku w istniejący teren a także potraktowanie istniejącej zieleni z wielkim poszanowaniem. Poprzez nowoczesną formę i zastosowanie szlachetnych materiałów wykończeniowych na elewacjach, budynek znacząco podniósł walory estetyczne zaniedbanej dotąd działki.
Zaprojektowano 2 kondygnacje nadziemne z antresolą, które zostały przekryte dachem skośnym. W części podziemnej domu znajduje się część rekreacyjna z basenem, sauna z zapleczem sanitarnym a także pomieszczenia techniczne, gospodarcze oraz garaż. Przestrzeń parteru została podzielona poprzez zróżnicowanie poziomów. Na parterze znajduje się kuchnia, pokój dzienny, gabinet i toaleta. Na piętrze zlokalizowano sypialnie z łazienkami oraz antresolę z dostępem do zewnętrznych tarasów oraz ogrodu zimowego.
Elewacje zostały wykonane przede wszystkim z dwóch dominujących materiałów: blachy tytanowo-cynkowej w kolorze szarym oraz desek drewnianych. W niektórych oknach zastosowano żaluzje drewniane.