Projekt wnętrz tego domu opiera się na połączeniu gładkich form, które są organicznie wkomponowane w przestrzeń. Zaokrąglone kształty i subtelne faktury tworzą w aranżacji projektu Hedo Architects wyjątkową atmosferę komfortu i relaksu. Obłe formy i eleganckie zestawienia materiałowe konsekwentnie się uzupełniają w kolejnych pomieszczeniach domu.
Ronda – wnętrza domu w Konstancinie-Jeziornie
Projekt: Hedo Architects
Powierzchnia: 158 m2
Gładkie formy i eleganckie zestawienia materiałowe we wnętrzach domu
Cześć dzienna domu to otwarta przestrzeń z salonem, jadalnią i subtelnie wydzieloną kuchnią, która jednak pozostaje w stałej relacji z częścią wypoczynkową. Całość zaprojektowana została w eleganckich tonacjach bieli i brązów. Gładkim, tynkowanym ścianom towarzyszą drewniane i kamienne okładziny. Obłe kształty we wnętrzu pojawiają się nie tylko w postaci gładkich kształtów elementów wyposażenia wnętrz i mebli, ale także w postaci zabudowy poszczególnych ścian, sufitów czy wyspy kuchennej.
Projektując przestrzeń wejściową – wiatrołap czy hol, zawsze staramy się, aby ta część domu odzwierciedlała ogólny charakter zaprojektowanych wnętrz. Styl i pomysł na wnętrza mają nas witać od samego początku! – mówią autorzy projektu ze studia Hedo Architects.
Łazienka gościnna ma kompaktowy rozmiar, w związku z czym projektanci powiększyli ją wizualnie dużym dzielonym lustrem z ciepłym ledowym podświetleniem podkreślającym jego krawędź. Zastosowany wzór na płytce to charakterystyczny i istotny składnik wnętrz tego domu, którego nie mogło tutaj zabraknąć.
Główna sypialnia wraz z łazienką zaprojektowane zostały w odważnym i coraz częściej stosowanym układzie – pomieszczenia rozdzielono dużymi przesuwnymi drzwiami, które umożliwiają pełne otwarcie łazienki na sypialnię lub przy zastosowaniu zasłon – kompletne jej odseparowanie i większą dyskretność. Na ścianach zastosowano płytkę wielkoformatową, która z racji połączenia obu pomieszczeń staje się charakterystycznym akcentem łączącym obie strefy. Stworzenie uporządkowanej przestrzeni w harmonii i relacji do sypialni było dla architektów priorytetem podczas pracy nad koncepcją wizualną aranżowanej łazienki. Subtelny design i zastosowane materiały sprzyjają relaksowi i pomagają odpowiednio nastroić ciało do odpoczynku.
Pokój dziecięcy swoją kolorystyką nawiązuje do aranżacji pozostałych pomieszczeń. Nie brakuje w nim jednak luźniejszych, dziecięcych akcentów, jak chociażby tapeta z motywem zwierząt czy charakterystyczna lampka – małpka.
Projektując pokój dziecięcy zawsze mamy na uwadze jak dobrze zaprojektowana przestrzeń pozytywnie wpływa na dorastanie i rozwój dziecka. W tym wnętrzu zarówno kolorystyka, jak i układ mogą zdawać egzamin przez wiele lat, nie tracąc na swej efektywności i funkcjonalności – dodają architekci.