Gdańskie Śródmieście, jego duch i historia stanowiły dla architektów z pracowni INTERURBAN dużą inspirację podczas pracy nad koncepcją wnętrz apartamentu. Zastosowane materiały, paleta barw oraz detale wykończeniowe podkreślają tożsamość miejsca, w jakim prezentowane mieszkanie się znajduje. Nowoczesne środki wyrazu i minimalistyczne zabudowy tworzą natomiast ciekawy kontrast i podkreślają współczesny charakter wnętrz.
Apartament III
Projekt: INTERURBAN
Zespół: Weronika Juszczyk, Łukasz Piankowski
Lokalizacja: Gdańsk Śródmieście
Powierzchnia: 60 m2
Zdjęcia: Tom Kurek the photographer
Historyczne nawiązania i współczesne formy
Utrzymane w jasnych tonacjach kolorystycznych wnętrze ocieplone zostało naturalnym drewnem. Aneks kuchenny ukryty został w wysokiej, składanej szafie, dzięki czemu nie zakłóca przestrzeni wypoczynku. Po złożeniu drzwi przestrzeń robocza jest całkowicie niewidoczna. Funkcję kuchni uzupełnia wyspa wykonana ze stali nierdzewnej. Jej forma bardziej przypomina mebel, niż standardowe wyspy jakie znamy z projektów wnętrz.
Sypialnia kolorystycznie nawiązuje do części dziennej mieszkania. Także tutaj nie zabrakło drewnianych wykończeń. Uwagę zwracają nietypowe drzwi wejściowe, które wykonano w formie przesuwnego obrazu – porteru mieszczanina, który symbolizuje wpływy stylu niderlandzkiego ważnego dla historii miasta.
Gdański apartament to kompozycja kontrastów. Minimalistyczne formy i surowe materiały zestawiono z drewnem orzechowym, które historycznie nawiązuje do masywnych, barokowych mebli charakterystycznych dla Trójmiasta.