Projekt młodych architektów z Polski wygrał międzynarodowy konkurs Karia Looro!

Projekt młodych architektów z Polski wygrał międzynarodowy konkurs Kaira Looro!

Projekt Kamila Owczarka, Agnieszki Witaszek oraz Aleksandry Wróbel zdobył I nagrodę w międzynarodowym konkursie Kaira Looro. Składane Schronienie Kryzysowe zapewnia natychmiastową pomoc społeczności regionu subsaharyjskiej Afryki po klęskach żywiołowych. Gratulujemy!

Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Projekt konkursowy: studio 89 stopni

Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie projektu studia 89 stopni

Koncepcja konkursowa studia 89 stopni to dom lokalnej społeczności będący malarskim uzupełnieniem otaczającego go ogrodu. Bryła budynku meandruje między koronami drzew wyznaczając w swoim obrysie place – podwórka o różnych charakterach będące uzupełnieniem funkcji wewnątrz.

Budynek naukowo-dydaktyczny przy ulicy Bednarskiej w Warszawie. I Nagroda w konkursie: BBGK Architekci

I Nagroda w konkursie na budynek naukowo-dydaktyczny przy ulicy Bednarskiej

W ostatnich tygodniach rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji budynku naukowo-dydaktycznego przy ulicy Bednarskiej w Warszawie. W budynku szczególny nacisk położony został na dostarczenie wysokiej jakości przestrzeni publicznych i wspólnych oraz ich klarowną dyspozycję.

Linoleum od nowa – konkurs dla architektów i wykonawców

Linoleum od nowa – konkurs Forbo Flooring dla architektów i wykonawców

Forbo Flooring Polska – producent linoleum meblowego, ogłasza pierwszy w Polsce konkurs na najlepszą realizację z użyciem Linoleum Meblowego firmy Forbo. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej.

Konkurs na projekt sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem placu Nowy Rynek w Płocku. I Nagroda: plus3-architekci

Sala koncertowa w Płocku – zwycięski projekt pracowni plus3-architekci!

Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla nowego budynku sali koncertowej wraz z okalającą ją przestrzenią miejską – zagospodarowaniem placu Nowy Rynek w Płocku, został rozstrzygnięty. Zwycięzcą jest pracownia plus3-architekci, która zaproponowała budynek o lekkiej, muzycznej formie.

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020!

Wystartowała 12. edycja konkursu VASCO Integracja 2020!

VASCO Group,producent ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych ma przyjemność zaprosić architektów i architektów wnętrz do 12. edycji konkursu VASCO Integracja 2020. Oprócz dotychczasowych kategorii, w tegorocznej edycji uczestnicy mogą spróbować swoich sił w zaprojektowaniu kontenerowego domku letniskowego.

Dworzec Częstochowa Główna. II Nagroda w konkursie: Domino grupa architektoniczna

Dworzec Częstochowa Główna – koncepcja konkursowa grupy architektonicznej Domino

W ostatnich tygodniach rozstrzygnięto konkurs SARP na koncepcję architektoniczną obejmującą Dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu. II nagrodę zdobyła koncepcja grupa architektonicznej Domino.

Dworzec Częstochowa Główna I Nagroda w konkursie: toprojekt / AND Studio / Studio Antonini

I nagroda w konkursie na dworzec w Częstochowie

W grudniu rozstrzygnięto konkurs SARP na koncepcję architektoniczną obejmującą Dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu. I nagrodę zdobyła koncepcja pracowni toprojekt, AND Studio oraz Studio Antonini. Gratulujemy!

Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Wyróżnienie honorowe w konkursie: WXCA

Wielki Piec w Rudzie Śląskiej – Przemysłowe dziedzictwo oczami WXCA

Koncepcja rewitalizacji i adaptacji Wielkiego Pieca Huty Pokój przygotowana przez WXCA otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie organizowanym przez miasto Rudę Śląską. Jury doceniło pracę za podkreślenie dialogu pomiędzy naturą a zachowaniem dziedzictwa przemysłowego i wpisanie się w nowatorskie ujęcie tego zagadnienia.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.