KONKURS: "Wydruk vs Rzeczywistość" - Wygraj ploter HP!

KONKURS: „Wydruk vs Rzeczywistość” – Wygraj ploter HP!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Wydruk vs Rzeczywistość” – od wizji do realizacji. Przedstaw urzeczywistnienie swojej wizji, pokazując rysunek projektowy oraz zrealizowany pomysł i wygraj nowoczesne, ekologiczne i eleganckie urządzenie drukujące HP dla swojej firmy!

Pomóż zaprojektować toaletę koło górskiego szlaku – weź udział w ankiecie

Pomóż zaprojektować toaletę koło górskiego szlaku – weź udział w ankiecie

W 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” zadaniem jest stworzenie budynku o funkcji toalety publicznej, który mógłby stanąć koło szlaku w Dolinie Chochołowskiej. Przed przystąpieniem do prac warto jak najlepiej poznać to miejsce. Organizator konkursu, firma Geberit, uruchomił specjalną ankietę dla turystów podróżujących po górskich szlakach.

Znamy laureatów konkursu „Linoleum od nowa” marki Forbo

Znamy laureatów konkursu „Linoleum od nowa” marki Forbo

Konkurs „Linoleum od nowa” miał na celu wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem linoleum meblowego Forbo. Skierowany był do projektantów, wykonawców i producentów z branży meblarskiej oraz wykończenia wnętrz, a także do studentów. W grudniu jury wyłoniło zwycięzców.

Przedszkole energoefektywne. III miejsce konkursie oraz wyróżnienie: WXCA | Pracownia Architektoniczna

Przedszkole energoefektywne projektu WXCA

Pracownia WXCA zajęła III miejsce oraz otrzymała wyróżnienie specjalne za rozwiązania neutralne klimatycznie w konkursie na koncepcję energoefektywnego przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu organizowanym przez gminę Michałowice przy współpracy Oddziału Warszawskiego SARP.

Spektakularny budynek ze Śląska najlepszym obiektem z cegły na świecie!

Spektakularny budynek ze Śląska najlepszym obiektem z cegły na świecie!

Architekci z całego świata zaprezentowali swoje innowacyjne projekty wykorzystujące materiały ceramiczne: do Brick Award 2020 zgłoszono 644 projekty z 55 krajów. Jury Wienerberger Brick Award 2020 zachwycił spektakularny budynek Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego!

Linoleum od nowa – czego oczekują jurorzy konkursu Forbo Flooring

Linoleum od nowa – czego oczekują jurorzy konkursu Forbo Flooring

W lutym marka Forbo Flooring Polska ogłosiła pierwszy w Polsce konkurs, którego głównym bohaterem jest linoleum meblowe. Akcja, skierowana do architektów, projektantów wnętrz, designerów, studentów ASP i wykonawców – stolarzy i producentów mebli, ma na celu wyłonienie najlepszej realizacji wykonanej z użyciem Forbo Furniture Linoleum.

Warszawska Wieża Książek. Projekt: Just Open Architecture (JOA)

Warszawska Wieża Książek. Biblioteka przyszłości projektu rotterdamskiego biura JOA

Warszawska Wieża Książek to koncepcja nowatorskiej biblioteki zlokalizowanej w Warszawie. Projekt rotterdamskiego studia JOA zwyciężył w konkursie „ Libgen: Towards a new class of evolutionary libraries”. Konkurs miał na celu stworzenie wizji biblioteki przyszłości.

Projekt młodych architektów z Polski wygrał międzynarodowy konkurs Karia Looro!

Projekt młodych architektów z Polski wygrał międzynarodowy konkurs Kaira Looro!

Projekt Kamila Owczarka, Agnieszki Witaszek oraz Aleksandry Wróbel zdobył I nagrodę w międzynarodowym konkursie Kaira Looro. Składane Schronienie Kryzysowe zapewnia natychmiastową pomoc społeczności regionu subsaharyjskiej Afryki po klęskach żywiołowych. Gratulujemy!

Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie. Projekt konkursowy: studio 89 stopni

Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie projektu studia 89 stopni

Koncepcja konkursowa studia 89 stopni to dom lokalnej społeczności będący malarskim uzupełnieniem otaczającego go ogrodu. Bryła budynku meandruje między koronami drzew wyznaczając w swoim obrysie place – podwórka o różnych charakterach będące uzupełnieniem funkcji wewnątrz.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.