Nowe budynki Sądu Apelacyjnego i instytucji wojewódzkich projektu pracowni Projekt Praga
Zaprojektowany przez profesora Marka Budzyńskiego Kompleks Urbanistyczny Wymiaru Sprawiedliwości stanowi dobrze rozpoznawalną przestrzeń o silnej tożsamości architektonicznej. Zwycięska koncepcja pracowni Projekt Praga, obejmująca gmach Sądu Apelacyjnego oraz budynek instytucji wojewódzkich, dopełnia istniejące założenie, wpisując się w jego architektoniczną narrację.
Wienerberger Brick Award 2022 – międzynarodowe święto innowacyjnej architektury ceramicznej
Architekci z 53 krajów zgłosili do konkursu Wienerberger Brick Award 2022 rekordową liczbę 789 projektów skonstruowanych z ceramiki. Zwycięzcy zachwycili jury estetycznymi, wyrafinowanymi koncepcjami i zrównoważonymi, nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Pięć pracowni architektonicznych z Ekwadoru, Szwajcarii, Chin i Francji otrzymało nagrody za nowatorską ceramiczną architekturę.
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego – II Nagroda w konkursie dla pracowni Projekt Praga
Zespół pracowni Projekt Praga zdobył II nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego w Warszawie. Jury konkursu nagrodziło koncepcję za racjonalne i eleganckie rozwiązanie wszystkich wymagań i zagadnień konkursowych, nawet tych przeciwstawnych.
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego projektu pracowni BaH
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów gmachu Muzeum Narodowego jest rytm prostopadłych skrzydeł i znajdujących się pomiędzy nimi dziedzińców. Dobudowane na tyłach Centrum Konserwatorsko-Magazynowe nie mogło w żaden sposób stykać się z istniejącym budynkiem, ale postawiono na mocne nawiązanie przestrzenne do jednego z frontowych dziedzińców.
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego projektu IFA GROUP
Celem koncepcji IFA GROUP było niezdominowanie otoczenia nową formą architektoniczną. Poprzez ukrycie części budynku w kondygnacji podziemnej, udało się stworzyć nadziemną kostkę o możliwie najmniejszych wymiarach. Pawilon restauracyjny, wyciągnięty poza obrys projektowanego kubika, ma na celu pobudzić park do życia.
Zwycięska koncepcja Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie
Pracownia P2PA zdobyła I nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie. Pawilon dąży do realizacji postulatów otwartości i inkluzywności charakterystycznych dla przestrzeni parkowej i współczesnego muzealnictwa. Gratulujemy!
Muzeum – aktywny uczestnik życia społeczeństwa
Projekt Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie autorstwa WXCA zdobył III miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie oraz SARP. Sąd konkursowy uznał, że „koncepcja poetycko wpisuje się w stołeczną skarpę, która – jak wiadomo – składa się zarówno z licznych instytucji, jak i ciągów parków, co czyni ją esencjonalnym, warszawskim”.
Rewitalizacja parku Pole Mokotowskie. Nowe, bardziej naturalne oblicze.
Prace modernizacyjne w jednym z największych i najpopularniejszych parków w stolicy nabierają tempa. Dobiega końca rozbetonowanie małych zbiorników na terenie stawów. Obecnie trwają prace nad nadaniem im nowego kształtu, w konsekwencji czego powstanie nowy, naturalny układ wodny ze strefami roślinności szuwarowej.
Zwycięski projekt rozbudowy Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny
W ostatnich dniach rozstrzygnięto konkurs na rozbudowę Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny. Wzgórze św. Anny to miejsce o wielowymiarowym znaczeniu. Łączy w sobie piękno naturalnego krajobrazu ziemi Śląska Opolskiego oraz skomplikowaną historię jego mieszkańców. I nagrodę w konkursie zdobył zespół pracowni P2PA.