11 lipca 2024 r. oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na nowy budynek Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu. I Nagrodę zdobyła pracownia WXCA. Architekci zaproponowali współczesną, rzeźbiarską bryłę, zachowując jednocześnie tradycyjny wyraz architektoniczny i nawiązując proporcjami do XIX-wiecznego kontekstu miejskiej zabudowy.
Konkursy architektoniczne
-
-
Konkursy architektonicznePolska Architektura
Nagroda Roku SARP 2023: najciekawsze obiekty architektoniczne w Polsce.
przez tmprzez tmNagroda Roku SARP to jedno z ważniejszych wyróżnień w polskiej architekturze. Jury konkursu co roku wybiera najciekawsze obiekty zrealizowane w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Prezentujemy najciekawsze budynki, przestrzenie i wnętrza wybrane podczas tegorocznej edycji konkursu. Gratulujemy wszystkim w architektom.
-
Architektura biurowaKonkursy architektoniczne
Minimalistyczny, wpisany w leśny krajobraz budynek nadleśnictwa
przez tmprzez tmKoncepcja konkursowa budynku Nadleśnictwa Człuchów to minimalistyczny, wkomponowany w leśny krajobraz nowoczesny obiekt biurowy. Głównym celem projektu pracowni SHELTER ARCHITEKCI było stworzenie funkcjonalnego budynku, który wpisany w zieloną okolicę uwydatni walory przyrodnicze działki. Architektom zależało na stworzeniu architektury przenikającej się z malowniczym otoczeniem.
-
Konkursy architektoniczneProjekty domków letniskowych
Biuro Ingarden & Ewý laureatem międzynarodowego konkursu architektonicznego na Tajwanie
przez tmprzez tmProjekt architektoniczny polskich architektów Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý zwyciężył w konkursie architektonicznym „Argo Island Villa International Competition”. Celem konkursu było opracowanie koncepcji zespołu domów rekreacyjnych zlokalizowanych na półwyspie Fenggui należącym do miasta Magong na Tajwanie. Gratulujemy!
-
Konkursy architektoniczne
Nowe budynki Sądu Apelacyjnego i instytucji wojewódzkich projektu pracowni Projekt Praga
przez tmprzez tmZaprojektowany przez profesora Marka Budzyńskiego Kompleks Urbanistyczny Wymiaru Sprawiedliwości stanowi dobrze rozpoznawalną przestrzeń o silnej tożsamości architektonicznej. Zwycięska koncepcja pracowni Projekt Praga, obejmująca gmach Sądu Apelacyjnego oraz budynek instytucji wojewódzkich, dopełnia istniejące założenie, wpisując się w jego architektoniczną narrację.
-
Konkursy architektoniczne
Wienerberger Brick Award 2022 – międzynarodowe święto innowacyjnej architektury ceramicznej
przez tmprzez tmArchitekci z 53 krajów zgłosili do konkursu Wienerberger Brick Award 2022 rekordową liczbę 789 projektów skonstruowanych z ceramiki. Zwycięzcy zachwycili jury estetycznymi, wyrafinowanymi koncepcjami i zrównoważonymi, nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Pięć pracowni architektonicznych z Ekwadoru, Szwajcarii, Chin i Francji otrzymało nagrody za nowatorską ceramiczną architekturę.
-
Konkursy architektoniczne
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego – II Nagroda w konkursie dla pracowni Projekt Praga
przez tmprzez tmZespół pracowni Projekt Praga zdobył II nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego w Warszawie. Jury konkursu nagrodziło koncepcję za racjonalne i eleganckie rozwiązanie wszystkich wymagań i zagadnień konkursowych, nawet tych przeciwstawnych.
-
Architektura muzeówKonkursy architektoniczne
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego projektu pracowni BaH
przez tmprzez tmJednym z najbardziej charakterystycznych elementów gmachu Muzeum Narodowego jest rytm prostopadłych skrzydeł i znajdujących się pomiędzy nimi dziedzińców. Dobudowane na tyłach Centrum Konserwatorsko-Magazynowe nie mogło w żaden sposób stykać się z istniejącym budynkiem, ale postawiono na mocne nawiązanie przestrzenne do jednego z frontowych dziedzińców.
-
Konkursy architektoniczne
Centrum Konserwatorsko-Magazynowe Muzeum Narodowego projektu IFA GROUP
przez tmprzez tmCelem koncepcji IFA GROUP było niezdominowanie otoczenia nową formą architektoniczną. Poprzez ukrycie części budynku w kondygnacji podziemnej, udało się stworzyć nadziemną kostkę o możliwie najmniejszych wymiarach. Pawilon restauracyjny, wyciągnięty poza obrys projektowanego kubika, ma na celu pobudzić park do życia.
-
Architektura muzeówKonkursy architektoniczne
Zwycięska koncepcja Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie
przez tmprzez tmPracownia P2PA zdobyła I nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej Centrum Konserwatorsko-Magazynowego Muzeum Narodowego w Warszawie. Pawilon dąży do realizacji postulatów otwartości i inkluzywności charakterystycznych dla przestrzeni parkowej i współczesnego muzealnictwa. Gratulujemy!