Villa 95 to luksusowa rezydencja zlokalizowana na obszarze Sotogrande w Hiszpanii. Bryła budynku projektu studia Fran Silvestre Arquitectos to minimalistyczna forma, jednocześnie pełna ekspresji i dynamiki. Struktura trzech bloków schodzących w głąb opadającej działki tworzy dynamiczną kompozycję w przestrzeni malowniczego krajobrazu Andaluzji.
Villa 95
Lokalizacja: Sotogrande, Cádiz, Hiszpania
Pracownia: Fran Silvestre Arquitectos
Główni architekci: Fran Silvestre, Andrea Raga, David Cirocchi, Miguel Massa
Współpraca: Manuel Suárez Arquitectos
Deweloper: Dus Desarrollos Inmobiliarios, Cork Oak Mansion
Wnętrza: Alfaro Hofmann
Zespół: María Masia, Pablo Camarasa, Ricardo Candela, Estefanía Soriano, Sevak Asatrián, Carlos Lucas, Jose Manuel Arnao, Andrea Baldo, Miguel Massa, Paloma Feng, Javi Herrero, Paloma Feng, Paco Chinesta, Anna Alfanjarín, Laura Bueno, Lucas Manuel, Nuria Doménech, Andrea Raga, Olga Martín, Valeria Fernandini, Sandra Insa, Gemma Aparicio,
Zespół MArch Arquitectura y Diseno: Gino Brollo, Angelo Brollo, Toni Cremades, David Cirocchi, Gabriela Schinzel, Víctor González.
Menadżer finansowy: Ana de Pablo
Menadżer marketingowy: Sara Atienza
Marketing: Andrés Martínez
Minimalistyczna, pełna ekspresji i dynamiki willa w krajobrazie Andaluzji
Ekspresyjny charakter tego trzypiętrowego domu odzwierciedla ciągły ruch i możliwość przemieszczania się między kolejnymi strefami i pomieszczeniami wewnątrz, odkrywając przy tym rozciągający się na horyzoncie krajobraz.
Konstrukcja budynku została wzniesiona w technologii płyt i ścian żelbetowych. Nieruchomość została zaaranżowana z zamiarem pełnego wykorzystania możliwości zabudowy działki. Dzięki długiej przekątnej przecinającej teren inwestycji poszczególne elementy składowe budynku wydają się łączyć tylko wierzchołkami, ale tak naprawdę wnętrze całego budynku jest ze sobą splecione, dając możliwość płynnego przemieszczania się z jednego końca obiektu na drugi. Górny poziom otwiera się na duży balkon, który jednocześnie stanowi dach środkowej części, która z kolei rozszerza się w obu kierunkach: na zewnątrz, w stronę basenu zlokalizowano najniżej oraz do wewnątrz, w kierunku wyższej kondygnacji.
Minimalistyczny charakter efektownego budynku został odzwierciedlony również w jego wnętrzach. Przestrzeń wewnątrz domu wykończona została w jasnych tonacjach. Białe wnętrza korespondują z elewacjami budynku. Aranżację pomieszczeń uzupełniają kamienne posadzki oraz drewniane okładziny, akcentujące poszczególne strefy wewnątrz domu.
Dzięki konfiguracji trzech nieprzerwanych następujących po sobie przestrzeni struktura budynku jako całość przyciąga wzrok i uwagę już na wejściu – zachęca jego mieszkańców i odwiedzających do podążania za jej kształtem, niczym figlarna postać.