Nowe centrum dla odwiedzających wraz z przystankiem autobusowym służy jako jeden z dwóch głównych punktów dostępowych do przełęczy Pustevny. Projekt studia henkai architekti, obejmujący niewielką dzwonnicę oraz budynek dla podróżnych tworzy wyrafinowane, symboliczne wejście nawiązując formą i materiałami do lokalnej zabudowy i otaczających krajobrazów.
Obiekty transportu
-
-
Architektura na świecieObiekty transportuObiekty użyteczności publicznej
Węzeł komunikacyjny w Fiães
przez tmprzez tmObiekty infrastruktury również mogą tworzyć ciekawą architektonicznie przestrzeń i formę. Węzeł komunikacyjny w okolicach Fiães, niewielkiej wsi na północy Portugalii, zawiera obszerny parking, plac manewrowy dla autobusów i budynek techniczny o dynamicznej, przykuwającej wzrok formie. Obiekt zrealizowany został według projektu Atelier d’Arquitectura Lopes da Costa.
-
Nowo otwarty Dworzec Lublin, zaprojektowany przez architektów z pracowni Tremend łączy nowoczesne rozwiązania i technologie z dbałością o środowisko oraz potrzeby mieszkańców. Architekci zdecydowali się na prostą modernistyczną bryłę. Jedynym elementem dekoracyjnym, za to bardzo charakterystycznym, są ażurowe filary będące częścią stalowej konstrukcji dworca i zadaszenia peronów.
-
Architektura usługowaObiekty transportu
Oryginalny, inspirowany naturą Dworzec Metropolitalny w Lublinie z wyróżnieniem
przez tmprzez tmProjektowanie zgodne z wytycznymi ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju to priorytet w działalności warszawskiego biura projektowego Tremend. Architekci od lat podkreślają swoje zaangażowanie w tym temacie. Zaprojektowany przez pracownię Dworzec Metropolitalny w Lublinie otrzymał wyróżnienie Green Building Awards 2022 w konkursie PLGBC.
-
Architektura usługowaObiekty transportuUrbanistyka
Dworzec w Wolsztynie pracowni PL.architekci
przez tmprzez tmWolsztyn znany jest na świecie z jedynej czynnej w Europie parowozowni, która codziennie obsługuje regularny ruch pasażerski i corocznie ściąga mnóstwo turystów z całego świata. Cały koncept nowego węzła komunikacyjnego opiera się na bardzo silnym kontraście i kontekście: istniejącego dworca, nawiązań do historii oraz nowoczesnej, ekspresyjnej linii zadaszeń i nowoczesnych elementów małej architektury.
-
Konkursy architektoniczneObiekty transportu
Dworzec Częstochowa Główna – koncepcja konkursowa grupy architektonicznej Domino
przez tmprzez tmW ostatnich tygodniach rozstrzygnięto konkurs SARP na koncepcję architektoniczną obejmującą Dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu. II nagrodę zdobyła koncepcja grupa architektonicznej Domino.
-
Konkursy architektoniczneObiekty transportu
I nagroda w konkursie na dworzec w Częstochowie
przez tmprzez tmW grudniu rozstrzygnięto konkurs SARP na koncepcję architektoniczną obejmującą Dworzec Częstochowa Główna oraz zabudowę i zagospodarowanie terenu w jego otoczeniu. I nagrodę zdobyła koncepcja pracowni toprojekt, AND Studio oraz Studio Antonini. Gratulujemy!
-
Obiekty transportu
Dworzec Metropolitalny w Lublinie pracowni Tremend w finale World Building of the Year
przez tmprzez tmKoncepcja Zintegrowanego Intermodalnego Dworca Metropolitalnego pw Lublinie pracowni Tremend została dostrzeżona i wyróżniona przez jury jednego z najbardziej prestiżowych konkursów świata architektury – World Building of the Year.
-
mała architekturaObiekty transportu
Nowe wejścia do stacji metra przy ulicy Puławskiej projektu biura DA Dziuba Architekci
przez tmprzez tmInwestycji prowadzonej przez firmę Reform Company 3 – budowie budynku biurowo-usługowego Villa Metro – towarzyszyła też budowa nowych wejść na stację metra. Projekt powstał w pracowni DA Dziuba Architekci, odpowiedzialnej również za projekt obiektu Villa Metro.
-
Konkursy architektoniczneObiekty transportu
I Nagroda w konkursie „Parking w kamienicy”
przez tmprzez tmMaja Wrońska oraz Przemysław Sobiecki zdobyli I nagrodę w konkursie architektonicznym „Parking w kamienicy”. Zwycięska koncepcja nawiązuje do architektury Łodzi – jej przemysłowego, historycznego charakteru oraz nowej zabudowy wznoszonej na przestrzeni ostatnich lat. Gratulujemy!