Właściciel mieszkania jest miłośnikiem minimalistycznych, loftowych form. Projektanci już na samym początku otrzymali prośbę, aby większość inwestycji była utrzymana w ciemnych odcieniach i zredukowana do minimum została ilość jasnych elementów. „Postanowiliśmy zaprojektować całość w ciemnej tonacji, lecz aby dodać mieszkaniu odrobinę oddechu, dodaliśmy ciepłe, drewniane dodatki oraz duże lustra” – opowiadają autorzy projektu z pracowni HATCH Studio.
Wnętrza mieszkania w Warszawie
Projekt: HATCH Studio
Powierzchnia: 57 m2
Odważne, ciemne barwy we wnętrzach mieszkania
Program mieszkania tworzy salon z aneksem kuchennym, sypialnia, gabinet oraz łazienka. Część dzienną mieszkania to salon połączony kuchnią, oddzieloną od niego wyspą i stołem jadalnym. Wchodząc do mieszkania znajdujemy się w korytarzu z wygodnym siedziskiem. Jest ono w jednej linii połączone z kuchnią wysoką zabudową i prowadzi nas wprost do niej. Kuchnia stworzona jest w całości z drewnianej zabudowy – stanowi połączenie jasnego, ciepłego drewna z ciemnym drewnem palonym, w praktycznie czarnym odcieniu.
Całości charakteru nadają drobne, ale przy tym jakże charakterne akcenty. Prostokątne frezy frontów meblowych, czy uchwyt w formie krzyżyka (hatcha) znajdujący się w szafce podumywalkowej w łazience.
„W salonie chcieliśmy nawiązać do klasycznej cegły, która jest kojarzona z loftowym klimatem. Ostatecznie nie zdecydowaliśmy jednak na jej klasyczną formę – chcieliśmy to zinterpretować inny sposób i użyliśmy prostokątnej, ciemnej płytki na ścianie. Poprzez to działanie postawiliśmy jeszcze bardziej na indywidualny charakter mieszkania” – kontynuują autorzy projektu z HATCH Studio.
Projektanci zaplanowali także miejsce na narożną, szarą kanapę, przy której stoją dwa, drewniane stoliki, nawiązujące do pni drzew.
„Żeby dodatkowo wprowadzić element urozmaicający część dzienną, posłużyli się oryginalnym oświetleniem, jak lampa wisząca nad stołem jadalnym, czy podłogowa przy sofie. Takie elementy stają się szybko bardzo charakterystycznym elementem, które nadają mu efektu „wow”.”
W nawiązaniu do industrialnego klimatu, architekci posłużyli się elementami stalowymi, wykonując z nich ażurowe, stelaże min. na wyspie, czy przy regałach w salonie oraz gabinecie. Łazienka kolorystycznie kontynuuje styl pozostałych pomieszczeń – jest połączeniem grafitowej, wysokiej zabudowy z drewnianą umywalką oraz drewnopodobną płytką gresową. Optycznie łazienkę powiększa poziome prostokątne lustro.