Projekt tego niewielkiego mieszkania był ciekawym wyzwaniem od samego początku – głównie ze względu na nietypową funkcję, jaką miało ono pełnić oraz upodobanie inwestorów do odważnych i niebanalnych zabiegów stylistycznych. Mieszkanie o łącznej powierzchni 39 metrów kwadratowych miało stanowić dla pana Krzysztofa biuro, ale z zachowaniem charakteru mieszkania, czyli swoisty home office, z możliwością oddzielenia pracy i domu. Projekt wykonała architektka Anna Kuźnik ze Studia KU, za zdjęcia odpowiada Paweł Biedrzycki z pracowni Kąty Proste.
Nietypowe mieszkanie z funkcją 'home office’
Projekt: Anna Kuźnik / Studio KU
Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste
Odważne kolory, niebanalny styl.
Nietypowe mieszkanie z funkcją 'home office’
Na ten moment lokal stanowi miejsce pracy i spotkań biznesowych, ale w przyszłości wymiana biurka na stół jadalniany uczyni przestrzeń w pełni mieszkalną.
Dzięki odpowiednim ruchom na etapie projektowania układu funkcjonalnego na niedużym metrażu udało się pomieścić wiele z pełnym zachowaniem ergonomii. W łazience oprócz sporej szafki umywalkowej i miski WC znalazło się miejsce na bidet i dużą kabinę prysznicową. Mała sypialnia pomieściła obszerną szafę i pojemny regał na książki. Natomiast dzięki likwidacji ścianki działowej przy drzwiach wejściowych i zintegrowaniu zabudowy meblowej strefy dziennej i holu, uzyskana została – zarówno wysoka zabudowa na odzież wierzchnią, jak i przestrzeń na telewizor, sprzęt rtv i przechowywanie biurowe.
Ważnym elementem stylistycznym wnętrza jest motyw czarnej linii, która graficznym konturem obrysowuje sufit, a także posadzkę tworząc listwę przypodłogową czy oddzielając deskę od gresu. Czarna linia w formie stalowego profilu stanowi konstrukcję regałów oraz pojawia się jako uchwyt meblowy. O charakterze wnętrza stanowią piękne i szlachetne materiały, takie jak dębowy fornir, lastryko, czarny spiek, czy szczotkowana i bielona deska podłogowa, a także dekoracyjne oświetlenie liniowe i odważne motywy kolorystyczne. Lustro o półowalnym kształcie pojawia się w całym mieszkaniu powiększając optycznie przestrzeń i dodając ciekawych efektów, natomiast elementy, takie jak ławka na „ludwikowskich” nóżkach, butelkowa zieleń sofy, czy ruda tapicerka wezgłowia łóżka czynią wnętrze eklektycznym i przytulnym.