Dom wakacyjny na Mazurach. Projekt: Studio Organic

Letnisko na Mazurach. Tu wakacje trwają cały rok

Mazury to jedno z miejsc, w których najłatwiej poczuć bliskość natury. Kraina jezior i lasów zamieszkiwana przez dzikie zwierzęta, pozwala powrócić do korzeni i zapomnieć o miejskim zgiełku. Właśnie tu powstało letnisko, które w pełni odzwierciedla niepowtarzalny charakter Mazur. Wnętrza zaprojektowała pracownia Studio Organic.

Domy letniskowe w Sudetach. Projekt: _slab_ Studio architektoniczne

Niezakłócony widok na góry i las. Czarne „szkatułki na zielonym, górskim zboczu w Sudetach

Przedstawiamy projekt sześciu domów letniskowych powstających obecnie w Sudetach. Każdy z budynków przyjął formę prostej, klasycznej bryły nowoczesnej stodoły, która posadowiona jest na kamiennym cokole. Ich elementem rozpoznawczym jest pokrycie ażurową okładziną z czarnych, drewnianych lameli, które tworzą elegancki oraz nowoczesny efekt czarnej „szkatułki” na zielonym, górskim zboczu.  

Domek letniskowy POSPOKÓJ w miejscowości Trupel. Projekt: YONO ARCHITECTURE | Sebastian Marach. Zdjęcia: Nate Cook

Minimalistyczny domek letniskowy w stylu skandynawskim

Punktem wyjściowym dla koncepcji pracowni YONO Architecture było stworzenie nowoczesnego domku letniskowego w stylu skandynawskim — niepowtarzalnego projektu wkomponowanego w niezwykłe miejsce położone w otoczeniu lasów, łąk i jeziora. W efekcie powstała minimalistyczna bryła w konstrukcji drewnianej.

Domek rekreacyjny BOROTEKA. Inwestor / pomysłodawca: Rafał Stramski. Projekt wnętrz: ZARYSY. Zdjęcia: Marcin Wiśniewski

Kontakt z naturą i cisza pośród drzew. Wymarzona oaza spokoju z dala od miejskiego zgiełku i na wyciągniecie ręki

BOROTEKA to teczka wypełniona planami na przyszłość i ogromna chęć stworzenia nowego, innowacyjnego projektu, który zachwyci koneserów nietuzinkowej rekreacji. Efekt doczekał się swojej realizacji w 2021 r, choć sam pomysł pojawił się w głowie inwestorów już w 2017 r. Wymarzona oaza spokoju ma być na wyciągniecie ręki, aniżeli odległym marzeniem.

Wnętrza domu wakacyjnego w Siemianach. Projekt: HATCH Studio

Wnętrza domu wakacyjnego projektu HATCH Studio

Siemiany to niewielka wieś położona tuż nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce. Idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku dużego miasta i codziennych obowiązków. Wnętrza projektu HATCH Studio to aranżacja jednego z domków na terenie małego i skrytego kompleksu wypoczynkowego. 

Drewniane Domy Modułowe projektu BXBstudio

Drewniane Domy Modułowe projektu BXBstudio

Architekci z BXB studio opracowali system budowy drewnianych domów, opartych o moduły, przypominające klocki lego, z których można formować różne warianty budynków mieszkalnych. Jest to projekt niewielkich domów jednorodzinnych oparty na technologii, która skraca czas inwestycji oraz umożliwia produkcję w kontrolowanych warunkach.

Dom z widokiem na pastwisko. Projekt: rmk.architektura

Dom z widokiem na pastwisko. Wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i w zgodzie z naturą

Prezentowany dom zlokalizowany został pośród malowniczych krajobrazów Wielkopolskiej Krainy Stu Jezior. Zadaniem projektowym architektów z pracowni rmk.architektura było zaproponowanie domu służącego inwestorom jako miejsce rekreacji, optymalnie wykorzystujące walory otoczenia w racjonalnym budżecie finansowym realizacji.

Domek nawiązujący do popularnych obiektów letniskowych typu Brda

Domek nawiązujący do popularnych obiektów letniskowych typu Brda

Brda to nazwa popularnego w Polsce domku z czasów PRL’u. Projektanci z biura SK-Architekci stworzyli koncepcję nowoczesnego budynku o nazwie Brda-II, nawiązującego swoim kształtem do znanych z ubiegłego wieku małych obiektów letniskowych.

Leśna altana. Projekt: ENDE | Marcin Lewandowicz. Zdjęcia: Przemysław Turlej

Leśna altana w otoczeniu Puszczy Noteckiej

O małym domku w lesie marzy obecnie prawie każdy. Podczas pracy nad projektem priorytetem dla architekta Marcina Lewandowicza z pracowni ENDE było neutralne wpasowanie się w krajobraz i taka realizacja budynku, która w możliwie najmniejszy sposób ingerować będzie w okoliczną przyrodę, ściółkę i poszycie okolicznego lasu.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.