Biuro Ingarden & Ewý - laureatem międzynarodowego konkursu architektonicznego na Tajwanie

Biuro Ingarden & Ewý laureatem międzynarodowego konkursu architektonicznego na Tajwanie

Projekt architektoniczny polskich architektów Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý zwyciężył w konkursie architektonicznym „Argo Island Villa International Competition”. Celem konkursu było opracowanie koncepcji zespołu domów rekreacyjnych zlokalizowanych na półwyspie Fenggui należącym do miasta Magong na Tajwanie. Gratulujemy!

Boroteka – magiczny domek między sosnami

Boroteka – magiczny domek między sosnami

Boroteka to wyjątkowy domek letniskowy zlokalizowany w centrum Polski, w magicznym, sosnowym lesie. Co właściciel kocha w nim najbardziej? To cudowne uczucie, że wreszcie stworzył swoje wymarzone miejsce, mimo wielu problemów, które musiał rozwiązać podczas budowy. „Dla mojej rodziny, dla siebie i dla innych” – tak odpowiada zapytany, dlaczego zdecydował się na budowę.

Malowniczo usytuowany domek nad czeskim stawem

Malowniczo usytuowany domek nad czeskim stawem

Zainspirowani tradycyjnymi domkami rybackimi projektanci z czeskiej pracowni Atelier 111 architekci stworzyli ciekawą koncepcję małej chatki usytuowanej na brzegu stawu i otoczonej malowniczą scenerią. Budynek składa się z czterech niewielkich brył, z których trzy są połączone, a jedna oddzielona, stojąca nieopodal. 

Coco Villas - unikalne domki z widokiem na ocean w sercu kostarykańskiej dżungli

Coco Villas – unikalne domki z widokiem na ocean w sercu kostarykańskiej dżungli

Na stromym zboczu tropikalnej dżungli kryje się resort Art Villas. COCO stanowi część kompleksu. To wyjątkowy przykład glampingowej, zrównoważonej i nowoczesnej architektury tropikalnej. Zwracając się do architektów, inwestor pragnął stworzyć miejsce, w którym odwiedzający zanurzą się w otaczającej przyrodzie i oczyszczą umysł.

Ark-Shelter - mentalny detoks w sercu natury

Ark-Shelter – mentalny detoks w sercu natury

W dzisiejszych czasach żyjemy w świecie, w którym jesteśmy niezwykle zabiegani i od czasu do czasu potrzebujemy od niego uciec. Ten projekt powstał z potrzeby ucieczki od stresu, obowiązków i cywilizacji oraz chęci powrotu do korzeni. Architekci z Ark-Shelter przez ostatnie 3 lata testowali różne typy schronów typu Arka, chcąc stworzyć miejsce, które zapewni jego użytkownikom komfort w sercu natury.

Domki letniskowe Borzestova w miejscowości Borzestowska Huta. Projekt: YONO ARCHITECTURE | Sebastian Marach. Zdjęcia: Nate Cook

Domki letniskowe czerpiące z tradycyjnej architektury Kaszub

Borzestova, to zespół dwóch domków letniskowych. Projekt pracowni YONO Architecture ewoluował kilkukrotnie. Wynikało to ze zmiany potrzeb Inwestorów, jak i zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu. Zmieniały się wytyczne, jednak idea projektu pozostała ta sama – zagospodarować działkę w sposób łączący człowieka z przyrodą.

Kompleks leśnych apartamentów w Niżnych Tatrach. Projekt: Ark-shelter. Zdjęcia: BoysPlayNice

Niezwykły kompleks leśnych apartamentów i SPA w Niżnych Tatrach

Zespół leśnych apartamentów wraz z przestrzenią SPA zbudowany został z prefabrykowanych modułów zaprojektowanych przez zespół Ark-shelter i wykonanych dla hotelu Bjornson. Kompleks zlokalizowany w Niżnych Tatrach to ekologiczne założenie, nie tylko ze względu na ochronę drzew, ale również z uwagi na minimalny kontakt obiektów z podłożem dzięki posadowieniu ich na palach.

Domki nad morzem w Niechorzu. Projekt: Z3Z ARCHITEKCI | Mateusz Zajkowski

Domki nad morzem w formie nowoczesnej stodoły

W miejscowości Niechorze miało powstać siedem sześcioosobowych domków całorocznych pod wynajem i staw kąpielowy. Jednym z ważniejszych aspektów w procesie projektowym stało się, aby zapewnić przyszłym gościom możliwie największą prywatność, otwarcie na ogród i mało inwazyjną lokalizację miejsc postojowych.

Domki wakacyjne „u Gai” z widokiem na Karkonosze. Projekt: SAN Architektura Rafał Oleksik. Zdjęcia: Michał Drapała

Domki wakacyjne „u Gai” z widokiem na Karkonosze

Domki „u Gai” zostały wybudowane na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na Karkonosze. Rafał Oleksik z pracowni SAN Architektura zaprojektował dwa domki letniskowe o powierzchni ok. 80 metrów kwadratowych. Teren znajduje się na stromym zboczu, w związku z czym domy umieszczono tak, aby sprawiały wrażenie swobodnie porozrzucanych głazów.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.