Projekty domów - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Dom „Connected House”. Projekt: MOKAA Architekci

Efektowna rozbudowa domu na obrzeżach Płocka

Projekt „Connected House” pracowni MOKAA Architekci to koncepcja rozbudowy i przebudowy wiekowego domu zlokalizowanego na obrzeżach Płocka. Założenie zaplanowane zostało w formie nowoczesnej zabudowy zagrodowej typowej dla krajobrazu polskich miast i wsi. 

Przebudowa domu - inspirujące projekty polskich architektów

Przebudowa? Zobaczcie pomysły polskich architektów na drugie życie dla wymarzonego domu

W naszym krajobrazie często mijamy budynki realizowane przed laty, które nie odpowiadają już aktualnym potrzebom ich mieszkańców, szpecą otoczenie, a niekiedy stoją po prostu opuszczone. Zamiast burzyć istniejące konstrukcje, inwestorzy często decydują się na przebudowę. Zobaczcie interesujące przykłady polskich domów, którym architekci podarowali drugie życie.

Dom po drugiej stronie lustra. Projekt: 81.WAW.PL

Dom po drugiej stronie lustra – surrealistyczny obraz zawieszony w przestrzeni leśnej

Dom po drugiej stronie lustra został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki zastosowaniu lustrzanej elewacji parteru otrzymano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.

Dom LIS House. Projekt: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI. Wizualizacje: Maria Paczóska

Dynamiczna, biała forma domu na zadrzewionej działce

Celem projektu pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI było zaspokojenie potrzeb cztero-osobowej rodziny. Kształt budynku to dynamiczna, biała forma, która omija istniejące drzewa na mocno zadrzewionej działce. Nietypowa bryła wyróżnia się na tle okolicznej zabudowy.

DOM (NIE)POWTARZALNY. Projekt: Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz. Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski/Archifolio

Dom (Nie)Powtarzalny osadzony w naturalnym krajobrazie Śląska

Dom (Nie)Powtarzalny projektu pracowni Archistudio Studniarek+Pilinkiewicz osadzony jest w otwartym naturalnym krajobrazie, który coraz trudniej znaleźć na Śląsku. Strefa wjazdowa i ogród od strony północnej to stary sad z drzewami jabłoni. Strefa południowa zagospodarowania terenu i domu otwiera szeroką perspektywę na pola i lasy.

Dom "From the Garden House". Projekt: Robert Konieczny – KWK Promes. Zdjęcia: Jakub Certowicz

Dom „From the Garden House” z kolejnym wyróżnieniem!

Dom From the Garden House projektu KWK Promes Roberta Koniecznego zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie Architizer A+Awards! Projekt „From The Garden House” był dla architektów z KWK Promes niecodziennym doświadczeniem. Właściciel przyszedł do nich z gotowym projektem ogrodu, który był już w zaawansowanej realizacji.

Dom „3 Levels House”. Projekt: MOKAA Architekci

Współczesny dom w krajobrazie niewielkiej wsi

Zaprojektowany w pracowni MOKAA Architekci dom usytuowany jest na działce o dużym spadku terenu, na obszarze niewielkiej wsi w województwie dolnośląskim. Chcąc wykorzystać naturalne uksztaltowanie budynek podzielony został na 3 bryły, które wkomponowane zostały w teren na różnych poziomach.

Dom "RE: GRIGIO TURISMO CASA". Projekt: REFORM Architekt | Marcin Tomaszewski

Dom w ciągłym ruchu. Oryginalna willa inspirowana kultowym modelem Ferrari

Dynamika bryły RE: GRIGIO TURISMO CASA powoduje, że w odbiorze budynek wygląda jakby był w ciągłym ruchu. Oczywiście nie jest to przypadek, a zamierzony efekt o który zadbał Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Inspiracją do powstania tego obiektu był również pewien kultowy model samochodu…

Dom HAI (z japonskiego TAK). Projekt: Stoprocent Architekci

Dom HAI – Prosta, współczesna bryła w miejskim krajobrazie

Dom HAI pracowni STOPROCENT Architekci zlokalizowany został na niedużej, miejskiej działce, w bliskości parku. Bryłę budynku charakteryzuje prostota, zestawienie gładkich białych płaszczyzn z dużymi przeszkleniami, które tworzą powtarzalny i charakterystyczny dla projektu detal.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.