Nowoczesny dom w Poznaniu. Minimalistyczny front i pełne otwarcie na ogród z basenem

Nowoczesny dom w Poznaniu. Minimalistyczny front i pełne otwarcie na ogród z basenem

Choć bryła domu powstała w oparciu o jasno sprecyzowany układ funkcjonalny, udało się stworzyć ciekawą formę przestrzenną – dom projektu pracowni KONZEPT Architekci od strony drogi intryguje minimalistyczną fasadą, a od strony ogrodu w pełni otwiera się ogromnymi przeszkleniami na ogród, owijając swoje funkcje wokół dużego tarasu z basenem.

Ceglany Dom w Maliniu. Projekt: MEEKO Architekci

Ceglany dom z atrium zatopiony w zieleni

Zadaniem pracowni MEEKO Architekci było zaprojektowanie nowoczesnej rezydencji jednorodzinnej zatopionej w zieleni i otaczającej jej łąki. Architektura Domu w Maliniu polega na dialogu między masą brył a pustką przestrzenną, ten dialog określa charakter i atmosferę projektu nie tylko na rzucie, ale także w elewacji i przestrzennej kompozycji.

Miejska Willa w Warszawie. Projekt: Milwicz Architekci. Zdjęcia: Przemysław Turlej

Miejska Willa. Zieleń, proste kształty oraz ciekawa gra światła i cienia.

Siła przeciwieństw ujęta w jednym projekcie. Czy jest to możliwe? Zdecydowanie tak! Projekt Willi Miejskiej biura Milwicz Architekci cechuje się stonowanym, zabudowanym frontem, podkreślającym wyważoną formę budynku oraz otwartą, przeszkloną fasadę od strony ogrodu, powiększającą wizualnie przestrzeń.

Dom z widokiem na Karkonosze

Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Jeleniej Góry. Teren ma południowo wyeksponowany stok, który posiada niezakłócony widok na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kammienika. 

Polska Zagroda wśród najciekawszych domów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier

Polska Zagroda zaprojektowana przez Bogusława Barnasia oraz zespół BXB studio znalazła wśród najciekawszych domów jednorodzinnych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier na wystawie „V4 FAMILY HOUSES 2022”

Dom na Styku. Pracownia projektowa: TTAT. Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski

Dom na Styku. Minimalistyczna willa na granicy miasta i świata przyrody

Dom na Styku został zaprojektowany na niewielkiej, miejskiej działce w Czeladzi. Charakterystyczną cechą tej lokalizacji jest bezpośredni styk wschodniej granicy z Parkiem Grabek – jednego z największych terenów zielonych w obrębie Czeladzi. Sąsiedztwo działki z bujną zielenią parku stało się punktem startowym genezy projektu pracowni TTAT.

Dom Wuzetka. Super nowoczesna bryła i warstwy, jak w popularnym ciastku

Aby zmieścić wszystkie założenia funkcjonalne wewnątrz domu, a także spełnić wymogi decyzji o warunkach zabudowy, Bartłomiej Drabik z pracowni Superhelix zaprojektował 3-kondygnacyjną bryłę i podzielił budynek na warstwy: corten–tynk–corten. Podobnie jak w popularnym ciastku: biszkopt – krem – biszkopt. Tak powstał Dom Wuzetka.

Minimalistyczna przebudowa budynku garażowego na dom

Minimalistyczna przebudowa budynku garażowego na dom

Inwestorzy zapragnęli przebudować istniejący budynek garażu i kuchni letniej na dom o zupełnie nowej formie – prostej i nieepatującej. Architekt Adam Wawoczny stworzył koncepcję minimalistycznego, białego budynku z charakterystycznymi lamelami porządkującym fasady przebudowanego obiektu.

Dom w Wielkopolsce. Projekt: MOOD Architekci. Wizualizacje: Anna Orłowska

Dom w Wielkopolsce. Nowoczesna forma zbudowana z przenikających się brył.

Dom w Wielkopolsce pracowni MOOD Architekci zrywa z wyobrażeniem o typowym domu w Polsce. Rozległy podjazd z ukrytym garażem czterostanowiskowym kontrastuje z przeszkloną strefą wejściową. Ważnym aspektem projektu było stworzenie kompozycji przenikających się brył a także zapewnienie z wnętrza różnych otwarć na najbliższe otoczenie.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.