Minimalistyczne i ekologiczne osiedle pod Lublinem. Projekt: KONZEPT Architekci

Minimalistyczne i ekologiczne osiedle w okolicach Lublina projektu biura KONZEPT ARCHITEKCI

Przy tworzeniu koncepcji minimalistycznego osiedla mieszkalnego niedaleko Lublina, architekci z biura KONZEPT ARCHITEKCI od samego początku kładli nacisk na stworzenie dwóch stref: Eco, czyli bezpiecznej przestrzeni dla mieszkańców o ograniczonym ruchu wraz z otaczająca ja zielenią oraz wydzielonej części podziemnej tylko dla samochodów. 

Dom nad Stawem. Projekt: todos.architekci 

Dom nad Stawem projektu biura todos.architekci 

Dom pracowni todos.architekci zaprojektowany został na malowniczej działce posiadającej prywatny staw.  Działka posiada wiele unikalnych walorów – jest bardzo zróżnicowana pod względem szaty roślinnej, terenów podmokłych, stawu jak i różnicy terenu. Zlokalizowana jest również częściowo na skarpie o wysokości 6 metrów.

Nawiązujący do leśnego otoczenia nowoczesny dom z zielonymi patiami. Projekt: STOPROCENT Architekci

Nawiązujący do leśnego otoczenia nowoczesny dom z zielonymi patiami

Dom B zaprojektowane w pracowni STOPROCENT Architekci zlokalizowany został na malowniczej działce w okolicach Białegostoku, otoczonej z trzech stron wieloletnim lasem sosnowym pod ochroną krajobrazową. Szare, ceglane ściany w ciepłej tonacji razem z licznymi nasadzeniami i zielonymi patiami nawiązują do leśnego otoczenia domu.

Dom nad rzeką, okolice Szczecin. Projekt: DISM Architekci. Zdj. Sylwia Gudaczewska

Dom nad rzeką projektu DISM Architekci

Dom nad rzeką projektu DISM Architekci to prosta bryła o współczesnych kształtach. Mimo że budynek zaplanowano na trzech różnych poziomach, zachowuje on parterowy charakter na całej swoje długości. Wysunięty dynamicznie w stronę rzeki zapewnia jego mieszkańcom stały kontakt z wodą i otaczającą przyrodą.

Dom pod Poznaniem. Projekt: todos.architekci

Nowoczesny dom pośród drzew projektu todos.architekci

Przy projektowaniu nowoczesnego domu na przedmieściach Poznania, głównym założeniem pracowni todos.architekci było otwarcie wnętrza pomieszczeń na otoczenie przy jednoczesnym zachowaniu prywatności domowników oraz uszanowaniu istniejącego drzewostanu na działce.

Farm House. Projekt: CORE – Człowiek | Pasja | Architektura

Farm House – otoczony polami dom dla rodziny nowoczesnych rolników

Farm House to dom zaprojektowany dla rodziny nowoczesnych rolników. Budynek otoczony jest polami uprawnymi należącymi do ich rodziny od pokoleń. Projekt zostanie zrealizowany w 2022 roku na wschodzie Polski. Zaprojektowali go architekci z warszawskiej pracowni CORE.

Osiedle Nova Królikarnia w Warszawie - IV Etap inwestycji. Projekt: MFRMGR Architekci

Osiedle Nova Królikarnia projektu MFRMGR Architekci

IV etap inwestycji Nova Królikarnia to realizowany przez pracownię MFRMGR Architekci projekt zespołu 20 kameralnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zróżnicowanej zabudowie. Projektowane osiedle znajduje się w Warszawie w prestiżowej lokalizacji, gdzie króluje mniejsza zabudowa, zieleń oraz tereny rekreacyjne.

Gdyński Dom Transmodernistyczny projektu Pracowni 111

Gdyński Dom Transmodernistyczny projektu Pracowni 111

Gdyński Dom Transmodernistyczny projektu Pracowni 111 zlokalizowany jest w malowniczej, willowej dzielnicy w centrum Gdyni, obfitującej w cenne zabytki gdyńskiego modernizmu. Działka inwestorów znajduje się na szczycie wzgórza, oferując spektakularny, panoramiczny widok na morze i centrum miasta.

Dom "Inside Out House", Kraków. Projekt: MOKAA Architekci

Inside Out House. Dom otwarty na otoczenie pracowni MOKAA Architekci

Przy projektowaniu nowoczesnej willi w Krakowie, głównym założeniem pracowni MOKAA Architekci było otwarcie wnętrza na otoczenie. Ze względu na atrakcyjny widok północny, m.in. na Kopiec Kościuszki, strefa dzienna w budynku znajduje się na piętrze, a dzięki wyznaczonemu atrium  doświetlona jest światłem południowym.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.