Projekty domów - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Forest House. Projekt: JMW Architekci

Las, woda i duch miejsca. Dom „Forest House” projektu JMW Architekci

Las i woda to najważniejsze atuty działki, na której powstał najnowszy projekt domu autorstwa pracowni JMW Architekci Krzysztof Jachowicz, Jakub Wiśniewski. Główne otwarcia i przeszklenia ukierunkowane w stronę przepięknej skarpy i płynącej w dole rzeki – wyjątkowy duch miejsca, determinujący podstawowe założenia inwestycji.

Dom jednorodzinny „WRO House”. Projekt: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI. Zdj. JanKarol.com

Elegancki pawilon pośród drzew. Dom w lesie pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI

Ukryta w leśnym krajobrazie willa ma formę minimalistycznego i eleganckiego pawilonu, który swoją skalą, kształtem i kolorystyką wtapia się w malownicze otoczenie. Zaprojektowany w pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI budynek powstał dla klientów, którzy cenią sobie kontakt z naturą i bliskość otaczającej przyrody.

Dom Kwadrantowy zwycięzcą ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach!

Dom Kwadrantowy zwycięzcą ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach!

Dom Kwadrantowy wygrał konkurs ICONIC AWARDS 2021 w dwóch kategoriach: Innowacyjna Architektura i Innowacyjny Materiał. Organizatorem Iconic Awards jest German Design Council, organizacja powołana w 1953 roku przez niemiecki parlament. Każdego roku nagradza ona projektantów z całego świata, którzy tworzą innowacyjną i wizjonerską architekturę.

Małopolska Chata Podcieniowa. Projekt: BXBstudio Bogusław Barnaś

Małopolska Chata Podcieniowa z kolejną prestiżową nagrodą!

Małopolska Chata Podcieniowa od BXB studio to jedyny dom z Polski nagrodzony w prestiżowym konkursie German Design Awards 2022! Organizatorzy postanowili nagrodzić niezwykły dom za unikalne nawiązanie do tradycji, nowatorski design oraz zrównoważoną, proekologiczną strukturę budynku dostosowaną do miejsca i lokalnego klimatu.

Zaskakująca forma na malowniczym tle

Dom w Krośnie pracowni ANTA Architekci to dynamiczna forma usytuowana na zielonej działce o nieregularnym ukształtowaniu. Rzeźbiarsko uformowane bryły posadowiono na wtopionej w opadający teren kondygnacji piwnicy. Budynek projektu Daniela Cieślika nie przytłacza skalą i  zaskakuje nietypową formą na malowniczym tle. Dom w Krośnie Pracownia: ANTA Architekci Daniel Cieślik   Zaskakująca…

Willa "Dark Frame Residence", Kraków. Projekt: MOKAA Architekci

Willa „Dark Frame Residence” projektu MOKAA Architekci

Ciemna tonacja i minimalistyczny design stanowią podstawę koncepcji willi w Krakowie zaprojektowanej w biurze MOKAA Architekci. Elewacja została zaprojektowana przy użyciu spieków ceramicznych w dwóch odcieniach. Całość dopełniają drewniane lamele, spełniające funkcję przesuwnej okiennicy.

Rezydencja RD40 pod Warszawą. Projekt: Paweł Lis Architekci. Zdjęcie: Radek Gałczyński

Współczesna rezydencja pod Warszawą. Prostota wyrazu i przejrzysta funkcja

Zmieniający się świat a razem z nim współczesna architektura w Polsce XXI wieku wymusza zmianę wyobrażeń inwestorów. Kubiczna willa projektu pracowni Paweł Lis Architekci, dziedzicząca po czasach modernizmu prostotę wyrazu i przejrzystą funkcję, stanęła w jednej z podwarszawskich miejscowości.

Dom w lesie. Projekt: INTERURBAN. Wizualizacje: SZUMgrupa. Zdjęcia: Filip Murzhak

W stałym kontakcie ze światem przyrody – dom w lesie pracowni INTERURBAN

Dom w lesie pracowni INTERURBAN odzwierciedla podejście do architektury z myślą o człowieku, który jest nierozerwalnie związany z koniecznością kontaktu ze światem przyrody. W ten sposób nie tylko zapewniona jest przestrzeń dla ich mieszkańców, ale przestrzenie te stają się ciągłymi doznaniami zmysłowymi.

Patio House. Projekt: _slab_ Studio architektoniczne

Patio House – modernistyczna rezydencja w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego

Patio House to nowoczesna rezydencja w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego. Jednym z głównych założeń projektu było zapewnienie jak największego poziomu prywatności w mocno przeszklonym i otwartym na otoczenie domu. Kształt domu przyjął czystą, modernistyczną formę składającą się z kompozycji  prostopadłościennych brył.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.