3 Bryły domu w Łodzi wykończone w odcieniach cegły i palonym drewnem
Projekt domu w Łodzi miał dwa podstawowe założenia – odcięcie się od ulicy i pełne otwarcie na długi i rozległy ogród. Dom składa się z kompozycji dwóch brył z dachem dwuspadowym o różnych wysokościach. Ściany obu form pokryte zostały jednolitym materiałem elewacyjnym i dachowym. Program domu uzupełnia wiata, która powiela proporcję budynku mieszkalnego, natomiast pokryta została palonym drewnem.
Dom pod lasem. Minimalistyczna bryła na tle zieleni
Dom w Rawiczu wybudowany został w poszanowaniu natury. Sąsiadujący las i rosnące na działce okazałe drzewa zdeterminowały bryłę budynku zaprojektowaną przez Biuro Projektów GEOPOL. Zarówno na etapie projektu, jak i realizacji, starano się zachować ich jak najwięcej. Minimalistyczna bryła wybija się bielą elewacji na tle zieleni, jednocześnie doskonale się w nią wpisując.
Pomysłowy dom otoczony zielonymi patiami i małymi ogrodami
Dom w Mławie pracowni James & Mau to budynek odważny i nietypowy. Ideą projektu było zachowanie jak największej powierzchni istniejącego ogrodu. Ze względu na kształt działki, budynek przyjął podłużną formę, architekci wykorzystali jednak długie i wąskie zielone korytarze wzdłuż granic działki wydzielając ścianami ogrodzenia wiele małych ogrodów i patiów wzdłuż podłużnych elewacji budynku.
Dom z Grotą – nietypowy budynek kryjący szereg ekologicznych i nowatorskich rozwiązań
Dom z Grotą to budynek, w którym nowoczesny design zakorzeniony w legendzie o Smoku Wawelskim łączy się z ideą architektury ekologicznej i zrównoważonej. Budynek projektu BXB studio powstanie na działce porośniętej paprociami z widokiem na cały Kraków. Zaskakujący dom z tytułową grotą zlokalizowaną pod nim oraz charakterystyczną, falującą fasadą kryje szereg ekologicznych i nowatorskich rozwiązań.
Luksusowe szałasy z Podhala najlepszym projektem rezydencyjnym w Europie
Osada w Kościelisku pracowni Karpiel Steindel Architektura otrzymała właśnie tytuł European’s Best dla najlepszej inwestycji rezydencyjnej na Starym Kontynencie wg plebiscytu European Property Awards 2022. Kameralna enklawa luksusowych domów wypoczynkowych powstała u stóp Giewontu. To przykład projektu odważnie czerpiącego z odległych tradycji budownictwa wsi podhalańskiej, zanurzonego w kontekście otoczenia.
Dom Brzozowy skomponowany z kolorów otaczającego lasu
Dom Brzozowy to budynek wtopiony w gąszcz białych pni wertykalnie pociętą blachą. Skomponowany został z kolorów i cech zastanego miejsca. Otaczający budynek las, oferowane widoki i barwy najbliższego otoczenia stały się główną inspiracją dla projektantów z pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI.
Dom z niewielkim atrium
Ten niewielki dom zaprojektowano na niezbyt dużej, płaskiej działce z istniejącym ogrodem na obrzeżach Jaworzna, w cichej i spokojnej okolicy z nielicznie występującymi domami. Ideą projektu Adama Wawocznego było rozbicie typowego układu domu oraz stworzenie niewielkiego atrium, urozmaicającego przestrzeń wewnątrz oraz doświetlającego strefę dzienną i hol.
Nowoczesna bryła na malowniczej działce z widokiem na szczyty Beskidu Sądeckiego
Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Nowego Sącza. Nachylony teren z południową ekspozycją posiada niezakłócony widok na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Główną ideą projektu było takie kształtowanie bryły i układu funkcjonalnego, by bez przeszkód podziwiać tę zapierającą dech w piersiach panoramę.
Dom w sosnowym lesie – duch minimalizmu i nowoczesne trendy
Dom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z ducha minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów. Otaczający las kontrastuje z syntetyczną białą architekturą, co dodatkowo podkreśla jej nowoczesną formę. Surowa i minimalistyczna kompozycja architektoniczna współgra jednak z otoczeniem.