Zjawiskowy dom na skraju puszczy pracowni Milwicz Architekci
Zjawiskowy dom pracowni Milwicz Architekci powstanie na obrzeżach puszczy, w okolicy Wielkopolskiego Parku Narodowego. Charakterystyczna dla Autorów wrażliwość na przyrodę, kolejny raz wprowadza nas w architekturę zanurzoną w otaczającym ją ogrodzie.
Minimalistyczna, miejska willa projektu INOSTUDIO architekci
Miejska willa usytuowana jest na wąskiej działce w willowej dzielnicy Wrocławia. Inwestorom zależało na stworzeniu domu o minimalistycznej formie, który naturalnie wpisze się w okolicę. Ważnym aspektem dla przyszłych mieszkańców było także doświetlenie przestrzeni dziennej domu naturalnym światłem słonecznym.
Stara zagroda w nowej odsłonie. Nawiązujący do tradycji dom projektu Ewy Bryniak
Inwestorzy pierwotnie planowali przebudowę starszej zabudowy. Zespół istniejących obiektów składał się, jak każda stara zagroda, z domu, stodoły i obory. Tuż po inwentaryzacji zawalił się jednak dach nad stodołą, co mocno naruszyło konstrukcję budynku. Ostatecznie inwestorzy razem z projektantką Ewą Bryniak zadecydowali o rozbiórce.
Przytulny apartament, a w środku naturalne materiały i polski design
Historia właścicieli przypomina scenariusz pięknego filmu. Sheilę i Marka, podczas wycieczki do Łodzi, na tyle oczarowało miasto i jego klimat, że postanowili przenieść swoje dotychczasowe życie ze Stanów Zjednoczonych właśnie tutaj. Aranżację wnętrz swojego apartamentu powierzyli łódzkiej pracowni 3XEL Architekci.
Dom z wnękami pracowni RS+ Robert Skitek
Dom z wnękami powstał na dość dużej działce w płaskim, mało jeszcze zabudowanym terenie. Okolica jednak szybko się zagęszcza. W tej okolicy zespół pracowni RS+ Robert Skitek zaprojektował nowoczesną, dynamiczną formę zbudowaną z prostopadłościennych brył z kameralnymi tarasami dla każdego z mieszkańców.
Nowe życie i minimalistyczna forma. Efektowna przebudowa budynku z lat 60-tych
Przebudowany obiekt to budynek bliźniaczy z lat 60-tych ubiegłego wieku. Obiekt został zakupiony z myślą o wynajmie. Jako, że jego powierzchnia była zbyt duża aby budynek wynająć w atrakcyjnej cenie, trzeba było wyodrębnić w nim dwa niezależne lokale. Z takimi założeniami Inwestor trafił do pracowni KLUJ ARCHITEKCI.
Dom z hamakiem projektu STOPROCENT Architekci
Dom z hamakiem został zaprojektowany dla młodej pary z dzieckiem. Wyzwaniem dla projektantów było stworzenie budynku, który zapewni mieszkańcom intymność i prywatność. Bryła budynku została ukształtowana tak, aby zamknąć widok na sąsiednie domy oraz otworzyć jego wnętrza na otaczającą zieleń.
Inspirowany regionalnym dziedzictwem Dom w Bochni projektu Górnik Architects
Zainspirowani regionalnym dziedzictwem i bliskością krajobrazu z górującym na horyzoncie Beskidem Wyspowym stworzyliśmy unikatowy kompleks mieszkalny zachowując tożsamość stylów architektury drewnianej w dialogu z teraźniejszością – opowiadają autorzy projektu z pracowni Górnik Architects.
Skromny, nawiązujący do tradycji dom na wsi
Domek wiejski zaprojektowany przez Ewę Bryniak z pracowni „Architektura w4o3” nawiązuje do tradycyjnej formy domu. Jego funkcje rozbito jednak na 3 mniejsze bryły, dzięki czemu całość tworzy dynamiczną kompozycję w przestrzeni.