Projekty domów - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Minimalistyczna i powściągliwa forma domu pod Warszawą

Minimalistyczna i powściągliwa forma domu pod Warszawą

Projekt domu w zwartej zabudowie na jednym z podwarszawskich osiedli jest inspirowany klimatem podobnych realizacji w krajach Beneluksu. Bryła willi zaprojektowanej w pracowni MOOD Architekci to minimalistyczna i powściągliwa forma wykończona w bieli i czerni.

Dom w Biskupicach. Projekt: Górnik Architekci

Surowy minimalizm. Monochromatyczna forma domu na Górnym Śląsku

Dom w Biskupicach to surowy minimalizm. Monochromatyczna forma budynku zaprojektowanego w pracowni Górnik Architekci została wpisana w ramy konstrukcyjne definiujące nie tylko jego kształt, ale również wyznaczające perspektywy widokowe.

Nowoczesny dom nad jeziorem niedaleko Łodzi. Projekt: Architektura Formy

Nowoczesne siedlisko na malowniczo ukształtowanej działce z widokiem na jezioro

Piękna i nietuzinkowa poprzez swoje ukształtowanie działka, której długo szukali Inwestorzy to główny punkt wyjścia do powstania koncepcji nowoczesnego domu. Duży teren, położony na zboczu, przy lesie i pobliskiej rzece, to wymarzone miejsce na budowę idealnego domu – FORMY.nadjeziorem.

GALA A' Design Award i podwójna nagroda dla BXB

GALA A’ Design Award i podwójna nagroda dla BXB

Przed kilkoma dniami odbyła się ceremonia wręczenia nagród A’Design Award. Na uroczystej gali w Teatrze Sociale w Como we Włoszech architekt Bogusław Barnaś, założyciel pracowni BXBstudio, odebrał dwie statuetki za oryginalne projekty domów jednorodzinnych zlokalizowanych w Polsce — realizację Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej. Gratulujemy!

Dom „RE: KITE HOUSE”. Projekt: REFORM Architekt | Marcin Tomaszewski

Mazurska chata w nowym wydaniu

Bryłę nowego projektu pracowni REFORM Architekt definiują wymagania wynikające z miejscowego planu. Teren był niemałym wyzwaniem, biorąc pod uwagę spadek działki, który liczył aż 16 metrów. Dla inwestora natomiast kluczowy był widok z domu na jezioro i nawiązanie do stylu mazurskiego oraz otoczenia wokół domu.

Dom w Gąbinie. Projekt: moogaa studio Monika Głowacka

Oryginalny dom otoczony lasem, nawiązujący do strzelistych koron otaczających drzew

Projekt domu w Gąbinie zlokalizowany będzie na przepięknej działce otoczonej lasami. Architekci z moogaa studio zaprojektowali nietypowe dachy dwuspadowe z kalenicami po przekątnej, dzięki czemu uzyskali oryginalny kształt bryły budynku, nawiązujący do strzelistości drzew zlokalizowanych obok działki.

Dom w Młyńcu. Projekt: YONO ARCHITECTURE | Sebastian Marach. Wizualizacje: GID Studio

Dom nad rzeką – połączenie tradycji i nowoczesnego stylu

Dom nad rzeką projektu pracowni YONO Architecture to koncepcja budynku mieszkalnego zlokalizowanego w Młyńcu, niedaleko Torunia, który stanowi połączenie tradycji z nowoczesnością. Tradycyjne rozwiązanie dostrzegamy w jednej z brył z dachem dwuspadowym, natomiast nowoczesność to przeszklona bryła z płaskim dachem oraz detal w postaci wykusza wejściowego.

Parterowy dom w leśnym krajobrazie – prosta forma i elegancka bryła

W wyniku analiz oraz chęci dostosowania się do wizji planistycznej gminy, architekci z pracowni Archmondo wraz z inwestorami zdecydowali się na wykonanie parterowego budynku o prostej, prostopadłościennej, formie, która pozwoli na harmonijne wpisanie się obiektu w otaczający, leśny, krajobraz.

Nowoczesny i wielozadaniowy dom. Projekt: STOPROCENT Architekci

Nowoczesny i wielozadaniowy dom. Nowa jakość pośród chaotycznej zabudowy.

Klienci oczekiwali nowoczesnego, energooszczędnego budynku, w którym konieczność używania schodów byłaby ograniczona do minimum. Dom miał być wielozadaniowy. Z jednej strony zapewniać możliwość prowadzenia intensywnego życia rodzinno-towarzyskiego a z drugiej, być miejscem do pracy i odpoczynku.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.