Osiedle domów pod Gdańskiem. Projekt: ZUP-A | Zakład Usług Projektowo-Architektonicznych. Wizualizacje: Monsumm

Nawiązujące do modernizmu ekskluzywne osiedle niedaleko Gdańska

Ideą projektu pracowni ZUP-A było stworzenie przestrzeni dającej komfort i intymność w połączeniu z zamiarem efektywnego wykorzystania gruntów. Projekt zespołu zabudowy jednorodzinnej obejmuje budynki mieszkalne jednorodzinne w zwartej zabudowie szeregowej, w pobliżu podmiejskich terenów zielonych.

Dom Wkręcony. Projekt: ANTA Architekci Daniel Cieślik

Dom Wkręcony pracowni ANTA Architekci

Dom Wkręcony powstanie na małej działce o powierzchni zaledwie 600 metrów kw.  Z jednej strony projektantom z ANTA Architekci zależało na tworzeniu spójnej wizji i tożsamości miejsca, z drugiej strony, nowy dom miał posiadać jednak swój indywidualny charakter i być skrojony na potrzeby kilkuosobowej rodziny. 

"Peryskop" - Dom nad jeziorem. Projekt: MUS ARCHITECTS

Spojrzeć dalej, zobaczyć więcej. Dom „Peryskop” pracowni MUS ARCHITECTS

Projektowany dom zlokalizowany jest nad Jeziorem Żywieckim w pięknym miejscu z widokami na góry oraz w bezpośredniej bliskości wody. Zbiornik wodny jest otoczony wałem ziemnym, a działka nie ma bezpośredniego widoku na jezioro. Jednym z założeń projektu była chęć rozwiązania tego problemu.

Dom SIMPLE HOUSE, Warszawa. Projekt: SPACELAB Agnieszka Deptuła Architekt

Dom SIMPLE HOUSE pracowni SPACELAB

SIMPLE HOUSE to koncepcja minimalistycznego domu stworzona przez Agnieszkę Deptułę z pracowni SPACELAB. Czysta forma i oszczędna stylistyka efektownie wpisuje elegancką, nowoczesną bryłę w krajobraz warszawskiego osiedla.

Dom Wtopiony w Las. Projekt:Z3Z ARCHITEKCI | Mateusz Zajkowski

Dom Wtopiony w Las pracowni Z3Z Architekci

Działka, na której znajduje się prezentowany dom, położona jest w malowniczym sosnowym lesie. Rosną na niej przepiękne, porośnięte bluszczem sosny, które od samych początków urzekły zarówno inwestora jak i projektantów z pracowni Z3Z Architekci.

Nowoczesny dom w Częstochowie. Projekt: ANTA Architekci Daniel Cieślik

Nowoczesna willa projektu Daniela Cieślika z ANTA Architekci

Bliskość miasta, łatwy dostęp do centrum i piękne tereny zielone w najbliższym otoczeniu. Nowoczesna willa projektu Daniela Cieślika z pracowni ANTA Architekci zlokalizowana będzie w zwartej zabudowie na jednym z częstochowskich osiedli, pośród istniejących i planowanych budynków jedno- i wielorodzinnych.

Dom SMU House pod Warszawą. Projekt: BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI 

Las w niezwykłych kadrach. Dom otwarty na otaczającą zieleń.

Celem projektu pracowni BECZAK / BECZAK / ARCHITEKCI było stworzenie budynku,  który mocno wpisywałby się w kontekst otaczającej go zieleni. Dom otwiera się na kadry lasu, jednocześnie zapewniając intymność pomimo sąsiadującej zabudowy.

Dom Biophilic House. Projekt: Klaudia Korzonek-Kowalska | LIBRA Architekci. Wizualizacja: b1design.pl

Nowoczesny dom otwarty na naturę. Biophilic House pracowni LIBRA Architekci.

Współczesna architektura nie mogłaby zostać obojętna na potrzeby bliskości z naturą. Biofilic design to nurt w projektowaniu z miłością do natury. Współczesne domy powinny współgrać ze środowiskiem. Tak powstał projekt Biophilic House. Inspiracją dla projektu Klaudii Korzonek-Kowalskiej z pracowni LIBRA Architekci były kolory ziemi.

Biała Willa w Turzy Śląskiej. Projekt: INOSTUDIO architekci

Biała willa projektu INOSTUDIO Architekci

Biała Willa projektu gliwickiej pracowni INOSTUDUIO architekci zlokalizowana będzie w Turzy Śląskiej. Na terenie niewielkiej wsi projektanci stworzyli nowoczesny, minimalistyczny budynek, które otwiera się na słońce i otaczający krajobraz.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.