Rezydencja Butikowa z Polski nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Rezydencja Butikowa z Polski nagrodzona w międzynarodowym konkursie

Srebro w światowym konkursie A’ Design Award & Competition dla pracowni PAWEŁ LIS ARCHITEKCI za Rezydencję Butikową RB23. A’ Design Award & Competition to międzynarodowy konkurs organizowany od 2009 roku przez muzeum MOOD w Como. Jury ocenia i nagradza realizacje z całego świata pod względem najlepszego designu.

Otwarty na otaczającą naturę dom z patio

Otwarty na otaczającą naturę dom z patio

Ten dom powstanie na dużej działce położonej kilkanaście kilometrów na wschód od centrum Nowego Sącza, w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu Cisów w Mogilnie. Główną ideą projektu Arpiro Architects było stworzenie architektury domu, który swoją formą zapewnia mieszkańcom prywatność, jednocześnie otwierając się na rozległe zielone tereny otaczające działkę.

Otoczony zielenią dom zbudowany kilku brył

Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył

Willa projektu MOKAA Architekci to nowoczesna rezydencja zlokalizowana na zielonych obszarach Lublina. Formę domu tworzą cztery bryły przekryte stromymi dachami i połączone szklanymi łącznikami. Rozbicie całego założenia na mniejsze strefy niweluje skalę obiektu, a wykończenie elewacji domu naturalną drewnianą deską koresponduje z naturalnym otoczeniem działki.

Semi Opened House projektu Pracowni Górnik Architects z międzynarodową nagrodą

Semi Opened House projektu Pracowni Górnik Architects z międzynarodową nagrodą

Monochromatyczna forma budynku wpisana w ramy konstrukcyjne, definiujące jego kształt i wyznaczające perspektywy widokowe wyrosła w lesistej okolicy na Górnym Śląsku. Będący w trakcie realizacji obiekt zdobywa już uznanie na świecie. Pracownia Architektoniczna Górnik Architects otrzymała srebrną nagrodę w międzynarodowym konkursie A’Design Award & Competition. 

Minimalistyczny dom w Grzepnicy

Minimalistyczny dom z prefabrykatów w otoczeniu łąk i lasów

W Grzepnicy, niewielkiej miejscowości pod Szczecinem, w otoczeniu łąk i lasów stanął wyjątkowy dom zaprojektowany przez biuro architektoniczne maxberg. Prosta, ciemna, asymetryczna bryła budynku została wykonana w nowoczesnej technologii, która rzutuje nie tylko na właściwości obiektu, ale też na jego estetykę.

Nagroda Roku SARP 2023 dla krakowskiej Mikrokamienicy

Nagroda Roku SARP 2023 dla krakowskiej Mikrokamienicy

Mikrokamienica to budynek, który udowadnia, że trudna i wąska działka czy ograniczona powierzchnia zabudowy, nie są przeszkodą w kreowaniu atrakcyjnej, funkcjonalnej, a nawet elastycznej inwestycyjnie przestrzeni. Projekt pracowni BXB studio Bogusław Barnaś otrzymał przed kilkoma dniami Nagrodę Roku SARP w kategorii Budynek mieszkalny jednorodzinny. Gratulujemy!

Dom Made in Poland - synteza zróżnicowanej typologii zabudowy jednorodzinnej w polskim krajobrazie

Dom Made in Poland – synteza zróżnicowanej zabudowy jednorodzinnej w polskim krajobrazie

Dom Made in Poland jest syntezą zróżnicowanej typologii zabudowy jednorodzinnej w polskim krajobrazie – powszechnych kostek, typowych domów dwuspadowych oraz nowoczesnych stodół, obiektów modernistycznych i parterowych. Budynek projektu BXB studio to dom optymalny i spersonalizowany zarówno pod względem ergonomii, funkcji, użytych materiałów oraz skali założenia.

Dune House laureatem European Property Awards 2023-2024

Dune House laureatem European Property Awards

Najnowszy dom pracowni Mobius Architekci został nagrodzony w kategorii „Architecture Single Residence” konkursu European Property Awards 2023-2024*. Rezydencja tchnęła we wzgórze Narwi architektonicznego ducha rezydencji otwartych na piękno przyrody. Willa niczym harfa rozpościera się nad skarpą i sięga widokiem po najdalsze perspektywy wijącej się w dole rzeki.

Dom na skarpie. Nowoczesna, efektowna forma i widok, który zapiera dech w piersiach

Dom na skarpie. Nowoczesna, efektowna forma i widok, który zapiera dech w piersiach

Dom na skarpie to najnowsza realizacja projektu warszawskiej pracowni 77STUDIO architektury. Budynek jest przykładem świadomego wykorzystania wyjątkowych walorów przyrody. Architektura domu nie konkuruje z krajobrazem. Współgra z nim, czasami stapiając się z otoczeniem, innym razem dyskretnie ustępując mu miejsca.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.