Wnętrza projektu Mateusza Skonieczka to aranżacja domu Łodzi, zlokalizowanego na nowoczesnym osiedlu dwupiętrowych domków szeregowych. Wnętrze urządzone zostało w nowoczesnym i eleganckim stylu. Główną ideą podczas projektowania była prostota i brak koloru. Stąd szeroka gama szarości, czerń i biel. Jedynym akcentem wybijającym się na tle monochromatycznej palety barw jest drewno, które skąpane w naturalnym świetle ociepla i wprowadza domową, przyjemną atmosferę.
Wnętrza domu prywatnego w Łodzi
Projekt: Mateusz Skonieczka
Prostota i skąpane w naturalnym świetle drewno w przytulnych wnętrzach łódzkiego domu
Realizacja wnętrza obejmowała część dzienną na parterze, do której można zaliczyć obszerny salon z jadalnią oraz wydzieloną kuchnią, strefę wejściową i łazienkę, znajdującą się tuż przy schodach. Na piętrze opracowane zostały dwa z czterech pokoi, sypialnia główna, mały gabinet i łazienka.
Strefa relaksu w salonie wyposażona jest w sporych rozmiarów kanapę z dwiema pufami. Ściana za wypoczynkiem została podzielona na dwie niesymetryczne części, co utworzyło ciekawą kompozycję zróżnicowaną zarówno pod względem koloru jak i faktury. Kontynuacją tej idei jest ściana, na której umieszczony jest telewizor. Rozrzeźbienie dużych i jednolitych powierzchni korzystnie wpływa na odbiór i czyni je ciekawszymi, zwłaszcza gdy taki zabieg podkreśla oświetlenie ambientowe.
Kuchnia jest oddzielona od strefy jadalni półwyspem. Jego zabudowa została wykorzystana na przestrzeń do przechowywania, której w kuchni nigdy za wiele. Zarówno, w części telewizyjnej, jak i w kuchni pojawiają się motywy drewna oraz czerni. Kamienny blat w odcieniu gresu wywija się na ścianę, a wysoka zabudowa wyraźnie odcina się od niskiej fakturą i kolorem. Całość tworzy spójną kompozycję geometryczną. Matowa czerń wysokiej zabudowy kuchennej kończy się dopiero w strefie wejściowej, gdzie ustępuje wielkiej tafli lustra. Ciekawym zabiegiem jest odbicie wymiarów lustra, po drugiej stronie pomieszczenia, w formie szafy z siedziskiem. Obok symetrycznego zestawienia znajdują się ukryte drzwi do garażu.
Tuż pod schodami umiejscowiona została szafa skrywająca pomieszczenie gospodarcze. Nieopodal ukryte w fornirze drzwi prowadzą do łazienki. Zastosowane w niej drewno i szarości tworzą spójny wymiar z całym mieszkaniem, a czarne akcenty, w postaci grzejnika czy akcesoriów łazienkowych, nadają loftowy wnętrzu charakter. Na tle szarego gresu wybijają się białe kształty ceramiki, których kolor znajduje swą kontynuację w żyłach szarego marmuru. Wnętrze nieśmiało podkreślają listwy ledowe umiejscowione w podwieszanym suficie oraz okrągłe podświetlane lustro.
W sypialni głównej usytuowane zostało masywne tapicerowane łóżko, za którym zamontowano fornirowane panele. Po drugiej stronie zawisło lustro, obok którego jest usytuowana zabudowa garderoby. Charakteru dodaje industrialna komoda i czarne dodatki w postaci lamp oraz uchwytów. Tuż obok sypialni głównej znajduje się wyrazista łazienka wykończona czarnym fornirem oraz płytkami imitującymi szary kamień. Kabina prysznicowa sprytnie została ulokowana między zabudową pralki a miską ustępową. Swoje miejsce znalazła również wygodna umywalka z wiszącą szafką i spore lustro, optycznie powiększające przestrzeń.
Ostatnim pomieszczeniem objętym opracowaniem jest gabinet. Służy on częściowo jako zapasowa garderoba, stąd spora ilość wysokiej zabudowy. Inwestorom wystarczy do pracy nieduże biurko mieszczące jedno stanowisko. Istotniejszym elementem jest regał na książki, będący praktyczną i ciekawą formą podręcznej biblioteczki w stylu industrialnym.