Wnętrza domu projektu studia SPACELAB to 3-kondygnacyjna przestrzeń zaaranżowana w eleganckim, nowoczesnym stylu. Łączna powierzchnia domu to ok. 480 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni znajduje się między innymi wysoki salon, przestrzeń zen, czyli cicha strefa wypoczynkowa, a także kilka spersonifikowanych gabinetów przeznaczonych do pracy w domu dla każdego z mieszkańców.
Projekt wnętrz: Studio SPACELAB
Architekt prowadzący i właścicielka studia: Agnieszka Deptuła
Lokalizacja: Poznań
Powierzchnia użytkowa: 480 m2
Stylowe wnętrza pełne kontrastów
Inwestor zdecydował się na generalny remont istniejącego budynku – z obecnego obiektu zostawił tylko mury i stropy. Za całkowitą metamorfozę i nowy wygląd wnętrz odpowiada poznańskie studio SPACELAB, które stworzyło stylową i pełną wyrazu aranżację.
Główny salon to serce domu. Wysokie na 2 kondygnacje pomieszczenie zaprojektowano w minimalistycznym stylu. Białe ściany, które płynnie przechodzą w skosy stromych połaci, tworzą neutralne tło dla elementów wyposażenia wnętrz o współczesnych kształtach w kontrastujących, ciemnych barwach. Czarny wypoczynek, razem ze stolikiem kawowym, dywanem i wysoką lampą kreślą i akcentują w otwartej przestrzeni strefę relaksu. Charakterystyczną formą we wnętrzu są schody, które nie tylko wyraźnie dzielą przestrzeń, ale także stanowią reprezentacyjny element wnętrza. Smaku aranżacji dodają betonowe faktury.
W tym domu nie jest to jednak jedyny salon. Równie efektowne jest pomieszczenie zen – cicha strefa wypoczynkowa usytuowana tuż przy tarasie, od strony ogrodu. Utrzymana została w stylu japandi. Tutaj ściany zdobią drewniane okładziny, które nadają wnętrzom przyjaznego i uspokajającego charakteru, sprzyjającego kontemplacji. Nie ma TV, jest za to regał z książkami rozciągający się na niemal całą długość pomieszczenia. W środku znajdują się dwie wygodne kanapy, które sprzyjają wyciszeniu tuż przy dużych oknach, dzięki którym mieszkańcy będą mogli cieszyć się otaczającą przyrodą i widokiem domowego ogrodu. Kuchnia ma dwie strefy pracy z dwoma sporymi blatami roboczymi. Infrastruktura AGD poukrywana zostanie za systemami zabudowy meblarskiej, dzięki czemu wnętrza stworzą spójną całość.
Oprócz 2 salonów w tym domu znajdą się także 3 gabinety – każdy z inwestorów zadbał o swoją odrębną strefę dostosowaną do trybu pracy każdego z nich. Inwestorka prosiła o miejsce w pokoju zen, które zostało subtelnie wydzielone szklaną taflą, z kolei inwestorowi zależało na pomieszczeniu z infrastrukturą informatyczną. Wspólny gabinet, zlokalizowany na parterze, posłuży natomiast spotkaniom z klientami i przyjmowaniu gości z zewnątrz. Pracownia zlokalizowana przy korytarzu i schodach wyposażona została w miękkie, wygodne fotele oraz ścianę, która stanie się miejscem ekspozycji sztuki.
Łazienka parteru ma doświetlenia świetlikowe – została zaprojektowana minimalistycznie, dzięki czemu cała uwaga użytkownika skupiać się będzie na efekcie naturalnego światła wpadającego do wnętrza z góry. Główna sypialnia wykończona zostanie w odważnych, ciemnych tonacjach. Dynamiki wnętrzu dodają lamele, które kontrastują z gładkimi powierzchniami pozostałych ścian. Przy głównej sypialni, znajdzie się także prywatna łazienka z wanną.
Wspólnym motywem, który pojawia się w aranżacji kolejnych pomieszczeń, są obłe lustra i obrazy, które przełamują proste kształty ścian i mebli.
W tym domu pojawiają się przestrzenie o różnym klimacie – minimalistyczne, jasne tonacje przenikają się z ciepłymi, ożywiającymi drewnianymi fakturami i stonowanymi szarościami. Nie zabrakło także silnych kontrastów – ciemna sypialnia koresponduje jednak z czarnymi detalami przykuwającymi uwagę w pozostałych pomieszczeniach, a koncept zróżnicowanych wnętrz stanowi spójną i elegancką całość.