Architektura mieszkalna - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Polski Hak - nowoczesne mieszkania nad Motławą projektu Medusa Group

Polski Hak – nowoczesne mieszkania nad Motławą projektu Medusa Group

Projekt zagospodarował wybitną działkę na półwyspie otoczonym wodami Motławy i Martwej Wisły, w ważnym historycznie regionie Gdańska. Architekci Medusa Group skonfrontowali nowe potrzeby mieszkańców miasta z genem przemysłowym okolicy i zaproponowali współczesną architekturę mieszkaniową.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta jako jedyny z Polski został uznany za jednego z 40 najbardziej obiecujących architektów w Europie przed 40 rokiem życia w 2021 roku. Europe 40 Under 40® to coroczny konkurs, który wyróżnia nowe, utalentowane pokolenie europejskich architektów i projektantów. Gratulujemy!

Dom weekendowy w Rudawach. Przytulne schronienie w górach.

Projekt domu weekendowego w Rudawach zainspirowany został przez lokalny krajobraz i jego kolorystkę. Budynek zaprojektowany przez NEW HOW architects, tworzy aerodynamiczną sylwetkę, gdzie klasyczne elementy, takie jak dach i ściana łączą się ze sobą, ustępując jednak miejsca wyraźnej formie architektonicznej .

Apartamenty VIDOK w Katowicach. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Tutaj widok jest najważniejszy. Efektowne apartamentowce w panoramie Katowic

Śląsk jako odważnie zmieniający się Europejski region zyskuje w ostatnich latach zupełnie nowy skyline. Apartamenty VIDOK projektu pracowni Franta Group otwierają się na nowe oblicze Katowickiego City, przenosząc jego energię na peryferia i stanowią punkt wyjścia dla dalszego rozwoju miasta na tym obszarze.

Kameralne osiedle domów „Murawa 2” w Poznaniu. Projekt: Biuro architektoniczne Insomia

Kameralne osiedle domów wypełnione zielenią tuż przy Cytadeli

Pomiędzy ulicami Murawa, Winogrady i Gromadzką poznański deweloper Area Development realizuje nową inwestycję mieszkaniową. Atrakcyjna lokalizacja doczekała się wyjątkowego projektu autorstwa pracowni Insomia. W otoczeniu zieleni powstanie 16 dwulokalowych domów o nietuzinkowej architekturze.

Elegancki kwartał mieszkalny z zielonym dziedzińcem we Wrocławiu

Elegancki kwartał mieszkalny z zielonym dziedzińcem i złotym portalem

Budynek mieszkalny we Wrocławiu tworzy zamknięty kwartał zabudowy z dziedzińcem wypełnionym zielenią. Zgrabną tektonikę budynku uzyskano poprzez zastosowanie charakterystycznych wycięć bryły oraz rozróżnienie fasad. Szlachetny i elegancki wygląd budynku architekci z pracowni Arch_it uzyskali poprzez zastosowanie starannie dobranych materiałów.

Budynek mieszkalny Żorro. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Budynek Żorro. Architektoniczny superbohater pośród bloków z wielkiej płyty

Żorro, osadzony w niedalekiej odległości od osiedla budynków z wielkiej płyty ukształtowany jest poprzez zastosowanie zasady modyfikacji typowego obiektu z tamtych czasów i nadania im wyjątkowości i cech architektonicznego „superbohatera” odstającego jakością i standardem od otoczenia, kreującego się jako nowy wzór do dalszej przemiany tej części miasta.

Apartamentowiec Villa Reden w Chorzowie. Projekt: Maciej Franta | Franta Group

Apartamentowiec Villa Reden w gronie najlepszych realizacji w Europie!

Apartamentowiec Villa Reden projektu Franta Group zdobył prestiżową nagrodę European Property Awards i tym samym dołączył do grona najciekawszych realizacji w Europie. Budynek ma bardzo ciekawe sąsiedztwo z uwagi na historyczny charakter miejsca oraz przeobrażenia i zmiany przestrzenne, które realizowane były w ciągu ostatnich 100 lat.

Nowy Rynek w Poznaniu, Budynek D. Projekt: Medusa Group. Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Nowy Rynek: Medusa dopisuje swój rozdział

To pierwsza tak poważna inwestycja w stolicy Wielkopolski, w której swoje doświadczenia połączyło kilka doświadczonych pracowni architektonicznych: Maćków Pracownia Projektowa, JEMS Architekci, Ultra Architects i Medusa Group. Bytomskie studio odpowiada za projekt tzw. Budynku D.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.