Projekt wnętrz domu jednorodzinnego we Lwowie został przygotowany z myślą o 4 osobowej rodzinie, członkowie której są bardzo otwartymi ludźmi i lubią gości. Dla tego praktycznie cały parter stanowi otwartą część dzienną, którą tworzą hol, salon, kuchnia i jadalnia. Wnętrza zaprojektowało wrocławskie studio Gismo Architects.
Gismo Architects to pracownia architektoniczna założona w roku 2012 we Lwowie przez Tarasa Bodnara i Olenę Bodnar. W 2014 roku działalność przeniesiono do Wrocławia. Teraz firma działa na terenie Polski i Ukrainy. Działalność projektowa pracowni obejmuje projekty architektoniczne (budynki mieszkalne, użyteczności publicznej) jak również projekty wnętrz z kompleksowym wykończeniem „pod klucz”.
„Szczególną uwagę zwracamy na proporcje, połączenie funkcjonalności i estetyki, materiały, projektowanie oświetlenia. Również zajmujemy się projektowaniem 3D. Oferujemy szeroki zakres wizualizacji projektów architektonicznych i wnętrz oraz animacje i prezentacje multimedialne.”
Projekt wnętrz domu jednorodzinnego
Architekci: GISMO ARCHITECTS | Olena Bodnar, Taras Bodnar
Lokalizacja: Lwów, Ukraina
Projekt: 2012 / Realizacja: 2013-2014
Powierzchnia: 500 m2
Wnętrza domu we Lwowie
Od wejścia do holu uwagę przykuwają schody ze zintegrowaną ławą, które są jednocześnie elementem funkcjonalnym i dekoracyjnym, oraz charakterystyczna lampa firmy Flos która znajduje się naprzeciw, koło lustra, które jest drzwiami do garderoby. Przestrzeń kuchenna jest logiczną kontynuacją holu, aby nadać wnętrzu lekkości, fronty szafek kuchennych wykończono w białym kolorze.
Przestronny pokój dzienny urządzony został w odcieniach bieli i szarości, przełamanych dużą dawką drewna i beżu w tekstyliach, co dodaje mieszkaniu ciepłego klimatu. Ściana jadalni wyłożona została szarym łupkiem, tym samym, którym jest wykończony kominek. Uwagę przykuwa kanapa w nietypowej konfiguracji, jedna część której jest zwrócona w kierunku TV, a druga do kominka i stołu w jadalni.
Szczególną uwagę poświęcono oświetleniu mieszkania. Jako dekoracyjne oświetlenie wykorzystano lampy takich firm jak Vibia, Flos, Axo, które tworzą silny akcent w mieszkaniu. Pozostałe oprawy mają możliwość tworzenia różnych scenariuszy oświetlenia, dzięki którym mieszkańcy mogą kreować atmosferę wewnątrz według własnych upodobań. Stonowana kolorystyka, użycie naturalnych materiałów, różne scenariusze oświetlenia tworzą atmosferę komfortu i przytulności, pozwalają mieszkańcom na spokojny odpoczynek i obcowanie z gośćmi.
Piętro to tradycyjnie prywatna część domowników. Zaaranżowano tam dwa pokoje dziecięce, sypialnię, gabinet i dwie łazienki. Te pokoje też utrzymano w prostej kolorystyce bieli i drewna przełamanej miejscowo akcentem kolorystycznym.