Projekty Roberta Koniecznego i KWK Promes znane są już na całym świecie. Na wystawie w Palazzo Bembo w Wenecji, podczas trwającego Biennale Architektury, zaprezentowane zostały wybrane projekty polskiego architekta. Wystawa porusza temat zacierania granic między architekturą i otoczeniem. Równolegle do wystawy w Wenecji, projekty Roberta Koniecznego można zobaczyć w Architektur Galerie Berlin, jednej z najlepszych galerii architektury w Europie.
Poniżej publikujemy krótki film z wystawy w Wenecji, który pokazuje mobilność prezentowanych budynków. Warto zwrócić uwagę na zaskakujące zachowania i ruchy odwiedzających.
W dłuższym filmie Robert Konieczny opowiada o zacieraniu granic na przykładzie wybranych realizacji biura KWK Promes – m.in. Domu Aatrialnego, Domu Bezpiecznego, Centrum Dialogu Przełomy, Arki Koniecznego, domu Living-Garden House czy Domu po Drodze.
Dom Aatrialny. Zdjęcie: Olo Studio
Dom Bezpieczny. Zdjęcie: Olo Studio
Arka Koniecznego. Zdjęcie: Olo Studio
Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Zdjęcie: Juliusz Sokołowski
Living-Garden House w Katowicach. Zdjęcie Jakub Certowicz
Living-Garden House w Katowicach. Zdjęcie Jakub Certowicz
Living-Garden House w Izbicy. Zdjęcie: Jakub Certowicz
Jeśli przypadkiem przebywacie w Berlinie, zachęcamy również do wizyty w Architektur Galerie Berlin, gdzie do 18 sierpnia trwa wystawa poświęcona projektom Roberta Koniecznego. Podczas wernisażu moderator dyskusji, Peter Cachola Schmal, dyrektor Deutsches Architekturmuseum, stwierdził, że Living-Garden House, o którym między innymi jest mowa w filmie, idzie dużo dalej w kierunku zacierania granic między architekturą a otoczeniem niż szklane domy Philipa Johnsona czy Miesa van der Rohe. Obok projektów KWK Promes prezentowane są również prace Christopha Hesse i Snore Stinessenea.