Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2020 roku!

PO PUBLIKACJI NAJCIEKAWSZYCH PROJEKTÓW DOMÓW 2020 ROKU, CZAS NA WNĘTRZA MIESZKALNE! PREZENTUJEMY NAJCIEKAWSZE ARANŻACJE PUBLIKOWANE NA ARCHINEI NA PRZESTRZENI OSTATNICH MIESIĘCY – EFEKTOWNE WNĘTRZA DOMÓW, MIESZKAŃ I APARTAMENTÓW. ZACHĘCAMY DO LEKTURY :)

Apartament Supreme. Projekt wnęrz: Hedo Architects

Apartament Supreme. Projekt wnęrz: Hedo Architects

Apartament Supreme. Projekt wnęrz: Hedo Architects

Apartament Supreme
Projekt: Hedo Architects


Apartament Supreme to projekt skrojony na miarę potrzeb młodej pary. Głównym założeniem koncepcji wnętrz zlokalizowanego w centrum Warszawy mieszkania było połączenie salonu z aneksem kuchennym, nie tracąc przy tym na przestronności. Styl – nowoczesny i elegancki! Koncept wnętrz opracował zespół Hedo Architects.

Dominującymi materiałami zastosowanymi we wnętrzu mieszkania są płyty wielkoformatowe o charakterystycznych wzorach oraz drewno, które ukazuje się w kilku odsłonach m.in jako lamele sufitowe oraz frezowane płyty fornirowane, nadające wnętrzu dynamiki i wyrazistości budując jednocześnie własną, unikatową estetykę całemu wnętrzu. Wyrazistą przestrzeń ożywiają subtelne akcenty i dodatki w postaci mebli i elementów wyposażenia o nowoczesnym wzornictwie.

Aby zachować komfort i przestronną przestrzeń po połączeniu aneksu z salonem zdecydowano się na pełną, krytą zabudowę mebli kuchennych, a granicę kuchni i wypoczynku wyznaczyła wyspa oraz materiały wykończeniowe zastosowane na podłodze. Przy wyspie znalazło się miejsce na hokery, a nad blatem zawieszono lampę o minimalistycznej formie, która już po wejściu przyciąga wzrok. W konstrukcji wyspy zaplanowano także efektownie podświetloną chłodziarkę na trunki. Płyty ze spieku kwarcowego nadają wnętrzom przestrzeni dziennej eleganckiego charakteru, a wyjątkowy nastrój w salonie buduje na co dzień subtelne oświetlenie. Wspólny czas uprzyjemnia mieszkańcom płomień biokominka.

Łazienka nawiązuje kolorystycznie do części dziennej, jednak jej styl przełamano jasnym spiekiem, który razem z ciemnymi płytami i drewnem tworzy spójną, wysmakowaną całość. Łazienka to także proste, minimalistyczne formy – już po wejściu do jej wnętrza uwagę skupia okrągłe lustro czy minimalistyczna umywalka wpuszczona w blat. Wnętrza sypialni naturalnie uzupełniają odważny koncept. Utrzymana w ciemnych kolorach, efektownie łączy kamienne okładziny i naturalne drewno w elegancką całość, a dynamiki jej wnętrzu dodają sufitowe lamele. Obok wygodnego łóżka i designerskich opraw oświetleniowych w sypialni znalazło się także miejsce na minimalistyczną toaletkę.

Zobacz więcej: Wyraziste, eleganckie i pełne nowoczesnych form wnętrza mieszkania projektu Hedo Architects


 

Nowoczesne i eleganckie wnętrza domu w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Nowoczesne i eleganckie wnętrza domu w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Nowoczesne i eleganckie wnętrza domu w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Wnętrza domu w Warszawie
Projekt wnętrz: hilight.design


Wnętrza przestronnego domu w Warszawie zaprojektowane przez studio hilight.design to ponadczasowa klasyka. Jasna i pogodna przestrzeń łączy czyste, białe powierzchnie oraz delikatne beże i brązy. Elegancką kompozycję uzupełnia nowoczesne wzornictwo – elementy wyposażenia topowych marek oraz wyraziste dodatki.

Na parterze kluczową rolę odgrywa strefa dzienna. Projektanci połączyli czystą, jaskrawą biel z mocnymi i wyrazistymi dodatkami. Jasne odcienie przełamano beżem i brązem, m.in. wygodnych foteli czy czarnym przeszkleniem, pod którym zaplanowano nowoczesny eko-kominek. W kuchni uwagę zwraca minimalistyczna wyspa, która pełni również funkcję jadalni. Minimalistyczne płyty ścienne skrywają najważniejsze urządzenia kuchenne. Naturalna, drewniana podłoga o pięknych słojach łączy kompozycję w całość. Toaleta na parterze to mieszkanka czystych form, współczesnego designu i kontrastów. Ściany wykończone kamienie przypominają kompozycję skalną, a jej charakterystycznym i nierozłącznym elementem jest miedziana umywalka.

Na wyższej kondygnacji zaplanowano część nocną mieszkańców – m.in. sypialnię główną rodziców oraz dwa pokoje dziecięce. Wnętrza pomieszczeń znajdujących się na piętrze nawiązują kolorystycznie to tonacji części dziennej – dominuje kolorystyka lekka i jasnym – jednym słowem przyjemna. Główna sypialnia to stylowe wnętrze w delikatnych odcieniach. Jasne tony ponownie uzupełnione został delikatnymi beżami i brązami – ponadczasowe połączenie i klasyka, która nigdy się nie nudzi. Charakteru wnętrzu dodają dodatki – designerska ledowa lampa nad łóżkiem i nietypowe stoliki nocne.
W projektach studia hilight.design ważnym elementem jest oświetlenie, które o różnych porach dniach i w różnych pomieszczeniach tworzy odpowiedni nastrój.

Zobacz więcej: Ponadczasowa klasyka, czyli eleganckie połączenie bieli, beżów i brązów


Nowoczesne mieszkanie w loftowymi akcentami. Projekt wnętrz: TK Architekci

Nowoczesne mieszkanie w loftowymi akcentami. Projekt wnętrz: TK Architekci

Nowoczesne mieszkanie w loftowymi akcentami. Projekt wnętrz: TK Architekci

Nowoczesne mieszkanie z loftowymi akcentami
Projekt wnętrz: TK Architekci


Styl wnętrza zaprojektowanego w biurze TK Architekci utrzymany został w nowoczesnej stylistyce z dodatkiem loftowych akcentów w postaci charakterystycznych lamp, tynku o strukturze betonu, surowego litego drewna na blacie stołu czy stolikach kawowych. Wybrana została dość ciemna, wyrazista kolorystyka, jednocześnie przytulna dzięki zastosowaniu ciepłego w odcieniu drewna i dodatków tapicerowanych mebli w tak zwanym kolorze „ginger bread”.

Mieszkanie o powierzchni 95 metrów kwadratowych zostało zaprojektowane dla rodziny 2+1, małżeństwa z dwuletnim synem. Układ mieszkania zaplanowany przez dewelopera zakładał oddzieloną ścianką od salonu kuchnię, 3 pokoje sypialniane i 2 małe łazienki. Właściciele i przyszli mieszkańcy lubią otwartą przestrzeń i cenią sobie przestronne, wygodne pomieszczenia. Ze względu na zamiłowanie do gotowania, kuchnia miała być duża, z długim wygodnym blatem roboczym i koniecznie całkowicie połączona salonem. Z racji tego, że większość czasu w mieszkaniu spędzają w strefie dziennej, pomieszczenie to stało się priorytetowym przy ponownym planowaniu układu funkcjonalnego.

Architekci wnętrz z pracowni TK Architekci zaplanowali maksymalne powiększenie strefy dziennej, aby umieścić w niej komfortową kuchnię z wyspą i wysoką zabudową oraz dużą ilością miejsca do przechowywania, stół na minimum 6 osób oraz duży komplet wypoczynkowy. Zamiast dwóch niewielkich łazienek powstała jedna duża z wolnostojącą wanną i dużą kabiną prysznicową. Zamiast trzech sypialni powstały dwie znacznie większe.

Struktura wnętrza kryje w sobie bardzo dużo miejsca do przechowywania w postaci zabudowanych na całej ścianie szaf. Wnętrze jest rozplanowane w bardzo praktyczny sposób. Z drugiej strony wiele z zastosowanych rozwiązań, począwszy od kolorystki, poprzez dobrane meble i dodatki jest odważne i nietuzinkowe. Klimat w projektowanych przestrzeniach budują także obrazy. Autorami zastosowanych w sypialni obrazów są: Anna Trzupek (obraz po lewej), Romuald Mulk Musiolik (obraz po prawej). Autorką obrazu w salonie jest Anna Magier.

Zobacz więcej: Nowoczesne mieszkanie z loftowymi akcentami projektu TK Architekci


Wnętrza luksusowego apartamentu Projekt: STUDIO.O. organic design. Wizualizacje: Michał Nowak

Wnętrza luksusowego apartamentu Projekt: STUDIO.O. organic design. Wizualizacje: Michał Nowak

Wnętrza luksusowego apartamentu Projekt: STUDIO.O. organic design. Wizualizacje: Michał Nowak

Wnętrza luksusowego apartamentu
Projekt: STUDIO.O. organic design | FB | Instagram
Wizualizacje: Michał Nowak Wizualizacje


W tym wnętrzu pierwsze skrzypce gra nieśmiertelny duet bieli i czerni. Wtórują mu naturalne materiały i wzornictwo, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Prostota form przenika się tu z odważnym ukształtowaniem przestrzeni, a harmonijnie skomponowane materiały stanowią przyjemną stymulację dla zmysłów.

Wnętrze powstało dla konesera designu, o wyrafinowanym guście, ceniącego naturalne materiały, któremu zależało na metamorfozie apartamentu. Projekt powierzył pracowni Studio. O. Aga Kobus i Grzegorz Goworek. Prace rozpoczęły się od wyburzenia wszystkich ścian poza nośną, dzielącą hol, salon i kuchnię od sypialni i łazienki. W efekcie przestrzeń zyskała zupełnie nową energię.

Wizytówką pracowni jest odejście od klasycznego podziału przestrzeni i rezygnacja z wyznaczania ustalonych granic pomiędzy strefami. Podobnie było w przypadku tego projektu. Na środku otwartej przestrzeni w kształcie prostokąta powstał kubik, w którym mieści się pomieszczenie gospodarcze i garderoba. Kuchnia przechodzi płynnie w salon i jadalnię. Również sypialnia pozostaje otwarta – łączy się z salonem kąpielowym.

Czarno-białe ściany stanowią idealne tło dla wyrafinowanego designu. Punktem wyjścia i elementem must have była zaproponowana przez inwestora kuchnia, która wyznaczyła dalsze, estetyczne kierunki działania. W strefie dziennej spotkały się najlepsze europejskie marki. Przełamują ascetyczną przestrzeń i wysuwają się na pierwszy plan.

Inwestor, podobnie jak autorzy projektu, bardzo cenił naturalne materiały: len, bawełnę, lite drewno oraz ceramikę od wyselekcjonowanych producentów. Przestrzeń ukształtowano z odwagą, prostotą, dbałością o ergonomię oraz komfort. Nie ma tu miejsca na przypadkowe przedmioty. Starannie wyselekcjonowane tkaniny i detale łączą się w całość, przepełnioną spokojem, zapachami, sztuką współczesną i dobrą energią. Subtelne piękno całej kompozycji wydobywa duża ilość naturalnego światła wpadająca przez wysokie okna.

Zobacz więcej: Ukłon w stronę czerni w luksusowym apartamencie projektu STUDIO.O.


Mieszkanie Przemo Łukasika z Medusa Group. Aranżacja: Marynia Moś. Zdjęcia: Marcin Czechowicz

Mieszkanie Przemo Łukasika z Medusa Group. Aranżacja: Marynia Moś. Zdjęcia: Marcin Czechowicz

Mieszkanie Przemo Łukasika z Medusa Group. Aranżacja: Marynia Moś. Zdjęcia: Marcin Czechowicz

Mieszkanie Przemo Łukasika
Projekt: Przemo Łukasik | Medusa Group / Aranżacja: Marynia Moś
Zdjęcia: Marcin Czechowicz


Ślady gipsowanych blizn, nieotynkowany beton bez make-upu. Architekt Przemo Łukasik z Medusa Group w swoim mieszkaniu na warszawskiej Pradze stworzył pragmatyczne i wyraziste wnętrze – spójne z architekturą budynku i złożoną tożsamością dzielnicy, w której się znajduje.

Pracownia Medusa Group podejmuje się projektów na całym świecie. Gdy firma otworzyła swoją drugą siedzibę w Warszawie, służbowe wyjazdy do stolicy stały się częste. Zapadła decyzja o zakupie niewielkiego, kompaktowego mieszkania w nowoczesnym bloku z betonowych prefabrykatów na Pradze, zaprojektowanego przez utalentowaną pracownię BBGK. Na 55 m2 znajdują się dwie sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka oraz taras.


 Mieszkanie w Warszawie to produkt, który powstał z konieczności – mówi Przemo Łukasik, architekt, współzałożyciel znanej pracowni Medusa Group. Na stałe mieszka z rodziną w Bytomiu, w zaadaptowanej na ten cel, dawnej lampiarni Zakładów Górniczo-Hutniczych „Orzeł Biały”. Jako przestrzeń czasowego pobytu mieszkanie miało powstać szybko i pozostać substancją szczerą pod każdym względem. – Symboliczny był już sam wybór lokalizacji, położenie na prawobrzeżnej stronie miasta, autentyczne środowisko starej Pragi, z wieloma powojennymi bliznami, z niezawiśle otynkowanymi elewacjami, z lokalną społecznością – mówi Przemo Łukasik.


Miało być pragmatycznie i naturalnie jak w domu w Bytomiu: bez pudrowania budowlanych blizn, bez make-upu. Prostą i funkcjonalną łazienkę wykończył białymi płytkami ceramicznymi z czarna fugą. Armaturę zrobił z miedzianych rur. Przy oknach i na ścianach w części dziennej widać pozostałości uszczelniaczy i spoiw. Aneks kuchenny wykonany ze sklejki liściastej czytelnie odcina się od betonowych ścian i posadzek.


– Prawdopodobnie jestem jedynym mieszkańcem tego budynku, który nie otynkował prefabrykatów we wnętrzu, chciałem przez to pokazać, że produkt deweloperski można łatwo wykorzystać, ujarzmić i nadać mu osobowość – podkreśla Łukasik.


Całe to „deweloperskie dobrodziejstwo” – betonowe posadzki, ściany i sufity pozostało nietknięte. Ślady gipsowanych blizn, nieotynkowany beton stanowi dziś tło dla meblowej scenografii. Kilka ikon zestawionych z gadżetami upolowanymi na targach staroci w Bytomiu i Berlinie, tworzą indywidualne wnętrze o czytelnym rodowodzie. Zamiast drogich wykończeń jest funkcjonalność, autentyzm miejsca. Czy do życia potrzeba czegoś więcej?

Zobacz więcej: Beton bez make-upu i gipsowane blizny. Oryginalne mieszkanie Przemo Łukasika


Wnętrza kawalerki w Łodzi. Projekt: HATCH Studio

Wnętrza kawalerki w Łodzi. Projekt: HATCH Studio

Wnętrza kawalerki w Łodzi. Projekt: HATCH Studio

Wnętrza kawalerki
Projekt: HATCH Studio


Głównym założeniem koncepcji wnętrz kawalerki zlokalizowanej w samym centrum Łodzi nie było wydzielenie sypialni jak to w projektach o podobnej powierzchni bywa, a stworzenie wygodnego, funkcjonalnego miejsca do pracy. Odważny koncept powstał w pracowni HATCH Studio.

Architekci wspólnie z inwestorem stworzyli odważny projekt – w przestrzeni mieszkania dominują ciemne szarości. Drewniane podłogi, grafitowa zabudowa aneksu kuchennego i meble oraz efektowna czarna łazienka – koncept stanowi spójną i elegancką całość, wzbogaconą o ożywiające złote akcenty. Bazę kolorystyczną uzupełniają jasne ściany wykończone tynkiem dekoracyjnym.

Przy tak niewielkim wnętrzu, w którym dominują grafity, ważnym elementem było dobranie także odpowiedniego oświetlenia. Starannie zaplanowane wiszące oprawy, pasma świetlne w części kuchennej i łazience oraz lampy o współczesnym wzornictwie tworzą we wnętrzu wyjątkowy klimat.


Praca nad projektem wnętrza to była dla nas czysta przyjemność. Zamiłowanie klienta do ciemnych kolorów i złotych dodatków idealnie trafia w nasz gust – opowiadają projektanci z HATCH Studio.


Cały koncept uzupełniony jest o proste, minimalistyczne meble, które podkreślają nowoczesny charakter wnętrz. Warto wspomnieć także o abstrakcyjnych obrazach, które kolorystycznie nawiązują i naturalnie uzupełniają odważny projekt.

Zobacz więcej: Ciemne grafity i złote dodatki – efektowne wnętrza kawalerki projektu HATCH Studio


Wnętrza apartamentu na Osiedlu Garnizon w Gdańsku. Projekt: Marta Koniczuk | Pracownia architektury wnętrz

Wnętrza apartamentu na Osiedlu Garnizon w Gdańsku. Projekt: Marta Koniczuk | Pracownia architektury wnętrz

Wnętrza apartamentu na Osiedlu Garnizon w Gdańsku. Projekt: Marta Koniczuk | Pracownia architektury wnętrz

Wnętrza apartamentu
Projekt: Marta Koniczuk | Pracownia architektury wnętrz


Sercem mieszkania jest wiekowy fortepian, należący do właściciela mieszkania. Pasja oraz zamiłowanie do wspólnego celebrowania czasu przy akompaniamencie muzyki, były inspiracją dla aranżacji wnętrza projektu Marty Koniczuk.

Kluczowym założeniem było stworzenie przestrzeni o zróżnicowanym charakterze, opartych o malarskie użycie koloru, faktur oraz detali. Jasny pokój dzienny, z posadzką z wielkoformatowych spieków, o kamiennym rysunku z delikatnymi żyłkami w odcieniach koniaku, współgra z matową powierzchnią orzechowych fornirów, mosiężnych detali oraz kontrastujących elementów w czerni. Detal formy fotela miał nawiązywać do otwartego wieka fortepianu.

Koniakowe odcienie pojawiają się także w wykończonej welurem reprezentacyjnej sofie. Stół jadalniany odbija swoją drewnianą powierzchnię w tafli ogromnego, antycznego lustra, które umieszczono na suficie. Ten punkt wnętrza wyznacza oś widokową, zakończoną po drugiej stronie malarstwem Marii Szachnowskiej.

Zobacz więcej: Wnętrza inspirowane pasją do muzyki – apartament projektu Marty Koniczuk


 

Apartament w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Apartament w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Apartament w Warszawie. Projekt wnętrz: hilight.design

Apartament w Warszawie
Projekt wnętrz: hilight.design


Warszawski apartament to drugi projekt studia hilight.design w naszym zestawieniu. Stylowa przestrzeń, w której dominują ciemne kolory. Klientowi zależało na stworzeniu mocnych i wyrazistych wnętrz, które będą współgrać z jego aktywnym stylem życia. Mieszkanie wykończono w czerni oraz ciemnych szarościach, które kontrastują z jasnymi podłogami i elementami wyposażenia wnętrz w kolorze białym.

Charakter apartamentu i oryginalny klimat podkreślają także meble o nowoczesnym wzornictwie – stylowe umywalki czy minimalistyczne stoliki. Atmosferę wewnątrz ociepla mieszkańcom roślinność – swobodnie zwisająca z sufitu w przestrzeni aneksu kuchennego oraz kwiaty w donicach usytuowane przy oknach, które doświetlają utrzymaną w ciemnych tonach przestrzeń.

W takich wnętrzach ważne jest oświetlenie. Obok dużych przeszkleń, które wpuszczają naturalne światło architekci zaprojektowali także dużą ilość punktów świetlnych o różnej specyfice i natężeniu światła, które podkreślają charakter mieszkania.

Zobacz więcej: Moc ciemnych barw! Apartament w Warszawie projektu studia hilight.design


Apartament w mediolańskich klimatach. Projekt wnętrz: MIKOŁAJSKAstudio. Zdjęcia: Jakub Dziedzic (Wnętrza Kraków)

Apartament w mediolańskich klimatach. Projekt wnętrz: MIKOŁAJSKAstudio. Zdjęcia: Jakub Dziedzic (Wnętrza Kraków)

Apartament w mediolańskich klimatach. Projekt wnętrz: MIKOŁAJSKAstudio. Zdjęcia: Jakub Dziedzic (Wnętrza Kraków)

Apartament w mediolańskich klimatach
Projekt wnętrz: MIKOŁAJSKAstudio
Zdjęcia: Jakub Dziedzic (Wnętrza Kraków)


Wiosenna wizyta na targach w Mediolanie to od lat obowiązkowa pozycja w kalendarzu Krystyny i Idy Mikołajskich. Po powrocie z Włoch ich głowy zawsze są pełne inspiracji. Tym razem okazja, by zrealizować nowe pomysły na wnętrza nadeszła bardzo szybko. Do pracowni MIKOŁAJSKAstudio zgłosili się właściciele apartamentu, których życzeniem było, by w ich domu zagościły najnowsze światowe trendy. Tak powstało wnętrze, w którym królują mediolańskie klimaty. Zanim jednak architekci sięgnęli po formy i kolorystykę nawiązujące do tych podpatrzonych we włoskiej stolicy designu, pracę nad projektem rozpoczęli jak zawsze od stworzenia optymalnego układu funkcjonalnego mieszkania.


To bardzo ważny aspekt naszych działań, a w tym przypadku sytuacja była o tyle ciekawa, że apartament powstał z połączenia dwóch mniejszych lokali. Musieliśmy więc wziąć pod uwagę nietypowy układ pionów i konstrukcji. Ponadto właścicielom zależało na wyraźnym podziale przestrzeni na część prywatną, do której dostęp będą mieć domownicy, oraz przestronną strefę dzienną, gdzie będą mogli swobodnie przyjmować gości. Musieliśmy wszystko dokładnie przemyśleć, pogodzić ze sobą potrzeby właścicieli oraz możliwości wynikające z konstrukcji budynku – opowiada Ida Mikołajska, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.


Inwestorzy potrzebowali przytulnej sypialni, dodatkowej łazienki i zacisznego gabinetu dla siebie, a także dwóch ustronnych pokoi dla swoich synów – tak, aby młodszy miał możliwość swobodnej zabawy, a starszy spokojnej nauki. Rolę bufora między przestrzenią prywatną a gościnną pełnią łazienki oraz pralnia. Właścicielom zależało również na dużym salonie połączonym z jadalnią oraz jasnej kuchni, którą w razie potrzeby mogliby odseparować od strefy dziennej. Aby uzyskać oczekiwany efekt, zastosowano przesuwne, szklane drzwi. Dzięki nim kuchnia jest dodatkowo doświetlona, a przestrzeń dzienna wydaje się większa. W części wypoczynkowej nie mogło zabraknąć skórzanych mebli – właściciele mieszkania mają słabość do tego materiału. Niebieskie fotele i wygodna pomarańczowa kanapa przełamują stonowaną paletę szarości i dodają przytulności wnętrzu.


W przejściu pomiędzy salonem a sypialnią architekci MIKOŁAJSKAstudio wygospodarowali miejsce na niewielki gabinet. W ten sposób przestrzeń nie pełni czysto komunikacyjnej roli. Kiedy zachodzi taka potrzeba, Pan domu może tu w spokoju pracować wieczorami. Wejście do gabinetu prowadzi bezpośrednio z salonu, dlatego aby nie rozbijać aranżacji przestrzeni dziennej ukryliśmy drzwi w zabudowie meblowej wykonanej zgodnie z naszym projektem – wyjaśnia Ida Mikołajska. Także drzwi prowadzące z gabinetu do sypialni zamaskowano dekoracyjną tapetą w różnokolorowe liście, zmieniając całą płaszczyznę ściany w obraz przywodzący na myśl jesienny pejzaż.


Tapeta w gabinecie to tylko przedsmak głębokich barw, jakie odnajdziemy po drugiej stronie drzwi, w sypialni właścicieli. Odważna paleta kolorystyczna ciemnych błękitów, fioletów i brązów daje ukojenie i komfort osobom, które do głębokiego relaksu potrzebują maksymalnego zaciemnienia. Dodatkową gwarancję spokojnego snu zapewniają zasłony wykonane z tkaniny nie przepuszczającej światła.

Zobacz więcej: Apartament w mediolańskich klimatach projektu MIKOŁAJSKAstudio


Aranżacja wnętrz mieszkania. Projekt: FAMM Design. Zdjęcia: Yassen Hristov

Aranżacja wnętrz mieszkania. Projekt: FAMM Design. Zdjęcia: Yassen Hristov

Aranżacja wnętrz mieszkania. Projekt: FAMM Design. Zdjęcia: Yassen Hristov

Aranżacja wnętrz mieszkania
Projekt: FAMM Design | Magdalena Młynarska
Zdjęcia: Yassen Hristov


W tym mieszkaniu liczą się detale. To one budują niepowtarzalny klimat całej aranżacji. Niebanalne dodatki w kolorach szlachetnego złota i miedzi tworzą harmonijną całość ze starannie dobranymi meblami i oświetleniem. Magdalena Młynarska z FAMM Design spełniła nie tylko wszystkie oczekiwania Inwestorów, ale także wyszła naprzeciw ich marzeniom. Powstała przestrzeń „szyta na miarę”, w której nowoczesny design i doskonała funkcjonalność stanowią harmonijny duet.

Architektka postawiła na bezpretensjonalną elegancję, czyniąc motywem przewodnim całej aranżacji detale. To w nich tkwi sekretne piękno tego domu. Reprezentacyjny hall zdradza charakter całego wnętrza, do którego prowadzi nas biała posadzka z kamienia. Z bielą idealnie kontrastują ciemne ściany. Lustro w dekoracyjnej złotej ramie, ława z eleganckimi nogami ze stali nierdzewnej oraz nowoczesne oświetlenie nadają mu niebanalnego charakteru. Wysokie do sufitu szafy w odcieniu delikatnego beżu z czarnymi elementami są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także bardzo stylowe.

Kuchnia zaskakuje oryginalnością. Magdalena Młynarska „odkrywa nowe”, przełamując utarte konwencje. W łazience i sypialni architekta postawiła na ciemne barwy. Ponadczasowa czerń w różnych tonach jest elegancka i uniwersalna. Jest nieszablonowo!

Zupełnie odmienną stylistykę posiada przestrzeń dedykowana nastoletniemu synowi właścicieli. W sypialni, łazience i pokoju ćwiczeń jest jasno, przestronnie i kolorowo! Ale najciekawszym pomieszczeniem pozostaje zdecydowanie łazienka z dużą kabiną prysznicową, a w niej najważniejsi bohaterowie Miasteczka South Park: Stan, Kyle, Eric i Kenny ze swoim czarnym humorem sprawiają, że każdy dzień zaczyna się z uśmiechem na twarzy.

Zobacz więcej: W tym mieszkaniu liczą się detale. Nowoczesne, eleganckie mieszkanie projektu FAMM Design


 

 

Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2019 roku!

Zobacz także: Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2019 roku


Najciekawsze wnętrza 2018 roku!

Zobacz także: Najciekawsze wnętrza mieszkalne 2018 roku

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.