Wywiady - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta jako jedyny z Polski został uznany za jednego z 40 najbardziej obiecujących architektów w Europie przed 40 rokiem życia w 2021 roku. Europe 40 Under 40® to coroczny konkurs, który wyróżnia nowe, utalentowane pokolenie europejskich architektów i projektantów. Gratulujemy!

"Ten zawód uczy cierpliwości. Warto czekać i wierzyć w to co się robi" - Rozmowa z architektami z 81.WAW.PL

„Ten zawód uczy cierpliwości. Warto czekać i wierzyć w to co się robi” – Rozmowa z architektami z 81.WAW.PL

81.WAW.PL to pracownia architektoniczna, której nowoczesne i oryginalne projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Z architektami z warszawskiego biura rozmawialiśmy o wyzwaniach w zawodzie, ważnej roli własnej promocji oraz współczesnych realiach pracy architekta.

Olga Kisiel Konopka

W świecie designu warto uczestniczyć osobiście – Wywiad z Olgą Kisiel-Konopką

Prezentujemy wywiad z Olgą Kisiel-Konopką – organizatorką inspirujących spotkań z dobrym wzornictwem – OKK! design. W rozmowie przeczytacie o początkach i pierwszych warsztatach, rozwoju marki OKK! design oraz najnowszej edycji organizowanej w marcu.

Helmut Jahn - Wywiad

„Dobre budynki są jak wino – im starsze, tym lepsze.” – Wywiad z Helmutem Jahn’em

Prezentujemy fragment wywiadu Marzeny Mróz z Helmutem Jahn’em – wybitnym amerykańskim architektem niemieckiego pochodzenia, twórcą ponad stu zrealizowanych i znanych na całym świecie budynków, m.in. Sony Center w Berlinie czy apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie.

„Nie tylko działka i idea tworzy projekt, ale również inwestor.” - Rozmowa z Przemkiem Olczykiem ze studia Mobius Architekci

„Nie tylko działka i idea tworzy projekt, ale również inwestor.” – Rozmowa z Przemkiem Olczykiem ze studia Mobius Architekci

Przemek Olczyk to założyciel pracowni Mobius Architekci. Studio znane jest przede wszystkim z innowacyjnych projektów domów jednorodzinnych oraz niepowtarzalnych wnętrz, które wyróżnia nie tylko nowoczesna estetyka, ale także innowacyjne technologie dopracowane w najmniejszym detalu.

Wywiad z Robertem Koniecznym. Zdjęcie: Wojciech Trzcionka

Szczery wywiad z Robertem Koniecznym

Z Robertem Koniecznym spotkaliśmy się w Centrum Dialogu Przełomy. Muzeum opowiada ważną dla Polski i Szczecina historię. Jest to również świetne miejsce do rozmowy. Było poważnie, było inspirująco, a momentami również z humorem. Zachęcamy do lektury.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.