Przemo Łukasik: Pandemia zmieniła myślenie o architekturze. Projektowanie to dziś multitasking

Przemo Łukasik: Pandemia zmieniła myślenie o architekturze.

Domeną współczesności jest dynamiczna zmiana. Dlatego w architekturze szukamy dziś uniwersalności i roztropności. Nie mamy jednego sprawdzonego scenariusza na rozwój miasta, nie oferujemy standardowej konstrukcji dla mieszkań czy biur. Obiekt musi pełnić funkcję bieżącą, ale być możliwie otwarty na nieokreśloną przyszłość – mówi Przemo Łukasik.

Zostawił projektowanie dla fotografii. Rozmowa z Piotrem Krajewskim, jednym z czołowych fotografów architektury.

Zostawił projektowanie dla fotografii. Inspirująca rozmowa z Piotrem Krajewskim.

Piotr Krajewski to jeden czołowych fotografów architektury w Polsce. Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury łączył miłość do architektury i zdjęć. Ostatecznie zrezygnował z projektowania i poświęcił się w całości fotografii. Z Piotrkiem rozmawiamy o rozwijaniu pasji, budowie własnej marki oraz kulisach codziennej pracy.

"Warto iść swoja drogą" - Rozmowa z Agatą Umińską – polską architektką w Nowym Jorku

„Warto iść swoją drogą” – Rozmowa z Agatą Umińską – polską architekt w Nowym Jorku

Agata Umińska to polska architekt, która postanowiła przenieść całe swoje życie z Polski do USA. Po latach pracy w warszawskich biurach zdecydowała o wyjeździe. Dziś mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Z Agatą rozmawiamy o podążaniu za marzeniami oraz urokach i wyzwaniach związanych z życiem i rozwijaniem kariery w Stanach Zjednoczonych.

O nowoczesnych wnętrzach dla młodych rozmawiamy z Darią Wiergowską z HATCH Studio.

O nowoczesnych wnętrzach dla młodych rozmawiamy z Darią Wiergowską z HATCH Studio.

Daria Wiergowska to założycielka i główna projektantka HATCH Studio. W projektowaniu stawia przede wszystkim na funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania, naturalne materiały oraz duże ilości zieleni. W rozmowie z nami opowiada między innymi o aspektach i wyzwaniach projektowania efektownych wnętrz dla młodych ludzi.

Zaplanować życie architektury. Wywiad z Martą Sękulską-Wrońską i Michałem Czerwińskim z WXCA

Zaplanować życie architektury. Wywiad z Martą Sękulską-Wrońską i Michałem Czerwińskim z WXCA

Znaczenie architektury zaczyna wykraczać poza czas i przestrzeń, jednocząc ludzi z całego świata. Łączy przeszłość z teraźniejszością i przewiduje przyszłość. Z Martą Sękulską-Wrońską i Michałem Czerwińskim, architektami z pracowni WXCA, którzy stoją m.in. za Pawilonem Polski na EXPO w Dubaju, rozmawiamy o roli architekta we współczesnym świecie.

Jak spełnić marzenia i pracować w najlepszych światowych firmach. Polski architekt w Nowym Jorku.

Jak spełnić marzenia i pracować w najlepszych światowych firmach. Polski architekt w Nowym Jorku.

Konrad Brzykcy to młody polski architekt, który wyjechał z Polski i od wielu lat pracuje w renomowanych zagranicznych biurach projektowych w Barcelonie oraz Nowym Jorku. W rozmowie z nami przedstawia kulisy swojej przygody i opowiada o napotkanych trudnościach i wyzwaniach oraz życiu w niezwykłych metropoliach.

"Nasze projektowanie niesie ze sobą wyjątkową energię" - rozmowa z Przemkiem Olczykiem

„Nasze projektowanie niesie ze sobą wyjątkową energię” – rozmowa z Przemkiem Olczykiem

O projektowaniu unikatowych domów z sektora premium, odnajdowaniu się w ekotrendach, eksperymentowaniu i odważnym sięganiu po technologie mówi w najnowszym wywiadzie Przemek Olczyk, właściciel pracowni Mobius Architekci. Zdradza też swoje architektoniczne fascynacje oraz wymarzoną lokalizację na kolejny dom.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta w prestiżowym zestawieniu najbardziej obiecujących architektów przed 40.

Maciej Franta jako jedyny z Polski został uznany za jednego z 40 najbardziej obiecujących architektów w Europie przed 40 rokiem życia w 2021 roku. Europe 40 Under 40® to coroczny konkurs, który wyróżnia nowe, utalentowane pokolenie europejskich architektów i projektantów. Gratulujemy!

Rozmowa z architektami z 81.WAW.PL

„Ten zawód uczy cierpliwości. Warto czekać i wierzyć w to co się robi” – Rozmowa z architektami z 81.WAW.PL

81.WAW.PL to pracownia architektoniczna, której nowoczesne i oryginalne projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Z architektami z warszawskiego biura rozmawialiśmy o wyzwaniach w zawodzie, ważnej roli własnej promocji oraz współczesnych realiach pracy architekta.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.