Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami.

Przytulne i ponadczasowe wnętrze wypełnione naturalnym drewnem i loftowymi akcentami.

Klientom zależało na stworzeniu przytulnych, ponadczasowych wnętrz z loftowymi akcentami. Justyna i Patryk z pracowni 3XEL Architekci stworzyli aranżację wypełnioną naturalnym drewnem z przykuwającymi oko akcentami – szkłem zbrojonym, industrialnymi schodami wykonanymi przez zaufanego wykonawcę, parkietem w jodełkę czy mocnymi, czarnymi dodatkami, które dodają aranżacji wyrazistego charakteru.

Elegancki penthouse w ciemnych tonach

Elegancki penthouse w ciemnych tonach

Penthouse na krakowskim Podgórzu projektu biura KONZEPT Architekci to przykład eleganckiego wnętrza dla młodego singla. Przestrzeń utrzymana jest w ciemnych tonacjach. Czarne szkło, dymione lustra, dębowe drewno oraz spieki kwarcowe tworzą efektowne tło dla nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz.

Beton i meble z opalanego drewna oraz drutu w industrialnych wnętrzach mieszkania

Beton i meble z opalanego drewna oraz drutu w industrialnych wnętrzach mieszkania

Mieszkanie przy ulicy Sobieskiego w Warszawie zaprojektowane zostało dla osoby, która dużo czasu – zarówno zawodowego, jak i wolnego – spędza w domu. Trzonem przestrzeni zaprojektowanej przez architektów z pracowni Mili Młodzi Ludzie jest ponad pięciometrowy regał z drutu zbrojeniowego, pomalowanego na kolor niebieski.

Ponadczasowe połączenie bieli, szarości i drewna we wnętrzach domu

Ponadczasowe połączenie bieli, szarości i drewna we wnętrzach domu

Wnętrze projektu Filipa Raupuka charakteryzuje się mocno ograniczoną paletą barw. Połączenie orzechowego drewna z ponadczasową bielą i szarościami w wielu odcieniach zaowocowało nowoczesną i odważną aranżacją niepozbawioną nuty przytulności. Klasyczny zestaw barw dopełnia niezwykła faktura i rysunek wielkoformatowych płytek oraz czarne akcenty w postaci nienarzucającego się designu mebli oraz lamp.

Warszawski apartament od Bajer Sokół team z trzema międzynarodowymi nagrodami

Warszawski apartament od Bajer Sokół team z trzema międzynarodowymi nagrodami

Kto mógłby wymarzyć sobie wspanialsze pied-à-terre? 220-metrowa przestrzeń ogromnymi przeszkleniami otwiera się na park, a komfortowe wnętrza pozwalają wyciszyć się i odpocząć po pełnym wrażeń dniu w stolicy. Projekt pracowni Bajer Sokół team perfekcyjnie wpisał się w potrzeby i oczekiwania trzyosobowej rodziny właścicieli, zdobył też uznanie jurorów aż trzech międzynarodowych konkursów.

Minimalistyczne wnętrza nowoczesnej rezydencji pod Poznaniem

Minimalistyczne wnętrza nowoczesnej rezydencji pod Poznaniem

Inwestor zwrócił się do poznańskich architektów ze Studia SPACELAB z prośbą o wykonanie aranżacji wnętrza. Mając już projekt nowoczesnego budynku, miał sprecyzowane wytyczne – styl wnętrz miał być minimalistyczny i korespondować z architekturą bryły. Aranżacja wnętrz parteru tej rezydencji była ciekawą ale i trudną projektowo strefą ze względu na wewnętrzny dwukondygnacyjny skos nad salonem.

Wielkomiejski styl i aranżacja w dobrym guście. Wewnątrz - "małpi gaj" dla najmłodszych!

Wielkomiejski styl i aranżacja w dobrym guście. Wewnątrz – „małpi gaj” dla najmłodszych!

Wielkomiejski styl, nowoczesność plus luksus – ale nie ten, ostentacyjny, w złym guście, lecz polegający na doskonale funkcjonalnej dużej przestrzeni, najwyższej klasy materiałach i wyrafinowanych kombinacjach estetycznych. Tym wszystkim odznacza się apartament na warszawskim Powiślu zaprojektowany przez KANDO ARCHITECTS.

Modny design i klasyka. Nowoczesny apartamentu w wieżowcu Hanza Tower

Modny design i klasyka. Nowoczesny apartament w wieżowcu Hanza Tower

Nowoczesny apartament zlokalizowany w centrum Szczecina w wieżowcu Hanza Tower doskonale łączy modny design z elementami klasycznymi. Jest urządzony funkcjonalnie, ale nie brakuje tu ciekawych pomysłów, kolorowych odważnych  akcentów oraz nowoczesnych tapet. Wszystko jednak harmonijnie ze sobą współgra. Za projekt  oraz nadzór nad realizacją odpowiada Agnieszka Romańczyk z pracowni archdesign.

Te mieszkanie ma klimat! Kompaktowe „M” dla dwojga. Piękny rysunek drewna i głębokie ciemne tony wewnątrz.

To mieszkanie ma klimat! Kompaktowe „M” dla dwojga. Piękny rysunek drewna i głębokie ciemne tony wewnątrz.

Nie bez powodu mówi się o warszawskiej Woli, że jest pełna kontrastów. Historyczne budynki z czerwonej cegły i dawne socjalne osiedla konkurują tu z nowoczesnymi biurowcami, a ścieżki rowerowe przecinają obrysy dawnych murów getta… Targ staroci na Kole co weekend przyciąga wielbicieli unikatowych perełek, a po pączki od Zagoździńskich kolejka…


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.