Apartament w Sztauwajerach, Katowice. Projekt: Grzegorz Layer Architekt

Funkcjonalny modernizm z kolorystycznym akcentem

Paleta barw na otwartej przestrzeni wypełnionej funkcjonalnością i modernizmem – tak można w skrócie opisać wnętrze, które zaprojektował architekt Grzegorz Layer dla młodych inwestorów i ich czworonogów. Mimo dominującej bieli wprowadzone zostało także wyraźne urozmaicenie kolorystyczne.

Wnętrza 4-pokojwego mieszkania. Projekt: Studio Projekt. Zdjęcia: Fotomohito

Ciepłe i przytulne wnętrza 4-pokojego mieszkania

W trakcie rozmów o wnętrzu właściciele podkreślali, że pragną, by ich mieszkanie było ciepłe i przytulne, a jednocześnie nowoczesne. Chcieli także, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stąd decyzja o projektowaniu mebli na wymiar. W projekcie Estery i Roberta Sosnowskich ze Studia Projekt nic nie jest przypadkowe.

Nowoczesny design we wnętrzach mieszkania. Projekt: Zuzanna Motus | Pracownia LOQM. Zdjęcia: Tom Kurek

Gdańskie cudo. Nowoczesny design i przyjazna przestrzeń do życia

Prezentowane mieszkanie znajduje się w nowym budynku w Gdańsku. Jego wnętrze zaprojektowała Zuzanna Motus z Pracowni LOQM. Architektka wypełniła apartament nowoczesnym designem tworząc przyjazną do życia przestrzeń.

Remont wnętrza 30-letniego domu. Projekt: MMOA. Zdjęcia: Janina Tyńska

W trzech kolorach – wnętrza 30-letniego domu projektu pracowni MMOA

Architekci z pracowni MMOA zamiast ingerować w założenia projektowe domu wybudowanego trzydzieści lat temu, postanowili podkreślić otwartą przestrzeń wewnątrz za pomocą odpowiednich materiałów, barw i wyposażenia. Dzięki nim bryła sprzed trzech dekad zyskała nowoczesną aranżację.

Nowoczesne mieszkanie w Krakowie. Projekt wnętrz: Merapi Architects

Przytulne i eleganckie mieszkanie pełne kontrastów

Krakowskie mieszkanie zaprojektowane przez studio Merapi Architects to eleganckie, przytulne i pełne wyrazu wnętrza. Bazę kolorystyczną dla projektowanych przestrzeni stanowi połączenie mocnych, ciemnych barw kontrastujących z beżem i stonowanymi szarościami.

Aranżacja wnętrz salonu piękności w Paryżu. Projekt: hilight.design

Salon piękności i piękne połączenia faktur i kolorów wewnątrz

Piękno w czystej postaci. Niesamowita lokalizacja, niepowtarzalne miejsce i miasto. Wszystko składa się w jedną całość. Projektanci z krakowskiego studia hilight.design mieli niezwykłą przyjemność tworzyć wnętrza salonu beauty w Paryżu.

Dyplomy architektury: Tygiel Sztuki nad Jeziorem Rożnowskim. Projekt: Aneta Burzec

Dyplomy Architektury: Tygiel Sztuki nad Jeziorem Rożnowskim projektu Anety Burzec

Tygiel Sztuki nad Jeziorem Rożnowskim to temat pracy licencjackiej Anety Burzec wykonanej pod kierunkiem Małgorzaty Zbroińskiej-Piątek na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Projekt dotyczył adaptacji istniejącego, opuszczonego budynku znajdującego się nad jeziorem na miejsce spotkań ze sztuką.

Remont domu z lat 80'tych. Projekt wnętrz: HATCH Studio

Remont domu z lat 80-tych. Stonowane i stylowe wnętrza HATCH Studio

Koncepcja HATCH Studio to remont wnętrz domu z lat 80-tych. Głównym założeniem było stworzenie nowoczesnych, otwartych przestrzeni. Kolorystyka jest jasna i stonowana, dzięki czemu optycznie powiększa projektowane przestrzenie. Jednocześnie  w aranżowanych wnętrzach pojawia się dużo drewna i ciepłych barw.

Apartament w odcieniach szarości. Projekt wnętrz: we’re architects

Ciepłe szarości wzbogacone turkusowymi akcentami we wnętrzach łódzkiego mieszkania

Koncepcja aranżacji wnętrz mieszkania zaprojektowanego przez studio we’re architects opiera się na odcieniach ciepłych szarości zestawionych z zielenią i turkusowymi akcentami. Paletę kolorów uzupełniają drewniane meble i podłoga, oryginalne tapety oraz dodatki w intensywnej czerni. 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.