Minimalistyczne wnętrza mieszkania. Projekt: Merapi Architects

Minimalistyczne wnętrza, które łączą naturalne drewno i surowy beton

W łódzkim mieszkaniu na Osiedlu Jarzębinowym projektanci z pracowni Merapi Architects starali się połączyć ciepło naturalnego drewna z chłodnym wyrazem surowego betonu, jak zawsze zamykając całość w minimalistyczną formę.

Wnętrza apartamentu w Warszawie. Projekt: Balicka Design

Nowoczesne wnętrza z akcentami w kolorze denim blue. Apartament projektu Balicka Design

Na warszawskim Mokotowie powstał 180-metrowy apartament dla 5-osobowej rodziny. Właściciele marzyli o tym, aby zamieszkać we wnętrzu nowoczesnym i eleganckim. Jednym z wymagań wobec architektów z Balicka Design było także to, aby mieszkanie było ciepłe i tworzyło rodzinną, przytulną atmosferę.

Wnętrza domu jednorodzinnego projektu studia hilight.design

Przestrzeń, dopracowany detal i nowoczesne wzornictwo

Wnętrza domu pracowni hilight.design to przede wszystkim przestrzeń – uzupełniona dopracowanym detalem. Bazę kolorystyczną stanowi kolor biały – gładkie tynkowane powierzchnie i ażurowe elementy balustrad oraz obudowy schodów podkreślają przestronność i czystość wnętrz.

Wnętrza domu w Tarnowie Podgórnym. Projekt: YONO Architecture Sebastian Marach

Pogodne wnętrza wypełnione bielą, naturalnym drewnem i szarościami

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Tarnowie Podgórnym wykonano w nowoczesnej, minimalistycznej formie. Otwarte przestrzenie wypełniono bielą, betonem architektonicznym, drewnem, szarościami oraz wysokiej jakości ceramiką.

Projekt wnętrz kawalerki w Warszawie. Pracownia: Decoroom. Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Mieszkanie bez stołu i krzeseł, ale za to z… barem. Wnętrza kawalerki projektu studia Decoroom

Mieszkanie bez stołu i krzeseł, ale za to z… barem, przy którym można bez końca testować nowe receptury drinków i serwować je znajomym. Kawalerka, w której można poczuć klubowy klimat w najlepszym wydaniu – bez kiczu i taniej tandety. Od razu widać, że na tych 50 metrach na warszawskiej Woli mieszka ktoś wyjątkowy.

Znamy wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu

Znamy wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu!

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszej koncepcji scenograficznej wystawy stałej, która zostanie zrealizowana w nowym, projektowanym obecnie budynku muzealnym. Konkurs na koncepcję aranżacji wystawy głównej jest kolejnym etapem przygotowań do otwarcia muzeum. I Nagrodę zdobył zespół pracowni STUDIO 1:1. Gratulujemy!

Apartament Kometa, Kraków. Projekt wnętrz: Autograf Studio. Wizualizacje: Kinga Kępa

Wnętrza dla miłośnika science fiction. Apartament Kometa projektu Autograf Studio

Projektanci z biura Autograf Studio chcąc sprostać wymaganiom inwestora – miłośnika science fiction i fantastyki wprowadzili do wnętrza motywy nawiązujące estetyką do tego nurtu. Motywem przewodnim całego projektu a zarazem inspiracją do tytułowej Komety stał się sufit wypełniony świetlnymi pasmami.

Przestrzeń pilotażowa biurowca Neuca projektu studia Massive Design. Zdjęcie: Szymon Polański

Przestrzeń pilotażowa biurowca Neuca projektu studia Massive Design

Co jest najważniejsze przy projekcie budowy biurowca, który jest przestrzenią pracy dla 1500 osób? To duża odpowiedzialność i wytężona praca, zarówno dla inwestora, jak i dla projektantów. Dlatego równie ważne, co planowanie, jest zarządzanie ryzykami – ich diagnoza i minimalizowanie na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Wnętrza mieszkania w Warszawie. Projekt: HATCH Studio

Mieszkanie w ciemnych barwach przełamanych mocnymi akcentami

Koncept pracowni HATCH Studio to projekt wnętrz mieszkania na Warszawskiej Woli. Wnętrze jest utrzymane w ciemnych, stonowanych barwach przełamanych mocniejszymi akcentami kolorystycznymi dzięki zamiłowaniu Inwestora do nieco odważniejszych połączeń kolorystycznych.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.