Projekty wnętrz - Archinea | Nowoczesna architektura, projekty domów, architektura wnętrz, dyplomy architektury
Patio House. Projekt: _slab_ Studio architektoniczne

Naturalne, stonowane wnętrza domu „Patio House”

W trakcie projektowania wnętrza rezydencji Patio House jednym z głównych założeń było uzyskanie jak najbardziej spójnego połączenia pomiędzy designem bryły budynku, a tym co znajduje się w jego środku. Istotnym wymaganiem było również uzyskanie przestrzeni, które dzięki użytej kolorystyce i materiałom będą jak najbardziej jasne, stonowane, ale jednocześnie ciepłe i przyjemne w odbiorze dla mieszkańców.

Wnętrza domu w Olsztynie. Projekt: hilight.design

Ciepłe, stonowane tonacje, naturalne materiały i prostota form we wnętrzach domu

Aranżacja domu stworzona przez projektantów ze studia hilight.design to spokojne tonacje i szlachetne, perfekcyjnie dobrane materiały, dbałość o szczegóły i przestrzeń, którą się czuję. Dom w Olsztynie to ciepłe i stonowane wnętrza, w których chce się żyć i mieszkać.

Luksusowy apartament - Angel Stradom. Projekt wnętrz: Kaim.work

Angel Stradom – luksusowy apartament w modnej krakowskiej dzielnicy

Kraków to miejsce na wskroś magiczne, dzięki czemu powstają w nim miejsca szczególne typu Angel Stradom. Z jednej strony bliskość Starówki, z drugiej zaś nowoczesność oraz ekskluzywność pobliskiego hotelu. Architekci z biura projektowego Kaim.Work otrzymali nie lada zadanie zaprojektowania wnętrza apartamentu w tej lokalizacji.

Wnętrza domu w stylu Modern Classic. Projekt: Hedo Architects

Wnętrza domu w stylu Modern Classic

We wnętrzach zaprojektowanych w Hedo Architects wszystkie elementy są neutralne i harmonijnie połączone ze sobą w stonowanych barwach i ciepłych odcieniach. Wykorzystane elementy wyposażenia wykorzystują kunszt tradycyjnego rzemiosła i łączą go z aktualnymi trendami, utrzymując wnętrze w duchu nowoczesnej klasyki.

Rodzinne wnętrza domu w nowoczesnym duchu

Rodzinne wnętrza domu w nowoczesnym duchu

Wnętrza domu powstały dla rodziny z trojgiem dzieci. Inwestorzy zdecydowali się przeznaczyć piętro na przestrzeń dla dzieci. Powstały oddzielne pokoje dla każdego z synów, łazienka oraz wspólna strefa do zabawy. Pracownia TK Architekci podeszła do zadania z dużym entuzjazmem. Pomieszczenia dla dzieci są zawsze ciekawym wyzwaniem.

Eleganckie mieszkanie w Gdańsku. Projekt wnętrz: KONZEPT Architekci

Eleganckie, nieco tajemnicze wnętrza gdańskiego mieszkania

Ciemne wnętrza są coraz popularniejszym trendem, wymagają jednak odwagi i dopracowanego projektu. Mimo to, wciąż jednak są jeszcze rzadkością i niewiele osób decyduje się na ciemniejsze tonacje. Mieszkanie projektu Konzept Architekci to eleganckie, nieco tajemnicze wnętrza dedykowane kobiecie. 

Apartament z miedzianym błyskiem. Projekt wnętrz: Metr po Metrze. Zdjęcia: Paweł Biedrzycki / Kąty Proste

Apartament z miedzianym błyskiem

Apartament z miedzianym błyskiem w centrum Mokotowa stworzony został dla inwestorów, którym służy jako lokal okazjonalny. Miał stanowić wygodne a zarazem eleganckie miejscem spotkań. Nie mogło jednak w nim zabraknąć wszystkich elementów niezbędnych do dłuższego pobytu.

Mieszkanie na Sielcach w Warszawie. Projekt wnętrz: Mili Młodzi Ludzie. Zdjęcia: PION

Styl skandynawski i nowoczesne zabudowy ze sklejki w kolorowych wnętrzach mieszkania

Kolorowe i energiczne mieszkanie znajduje się w jednej z najbardziej prestiżowych części Warszawy na Sielcach, 5 minut piechotą od parku Łazienki Królewskie. Na osiedlu znajdują się niskie bloki w otoczeniu zieleni. Podczas projektowania biuro Mili Młodzi Ludzie postawiło sobie za cel, aby wykorzystać jak najwięcej naturalnych materiałów.

Mieszkanie w odcieniach bieli i czerni. Projekt: Pracownia14. Zdjęcia: Stan Zajączkowski

Minimalistyczne mieszkanie z efektem kina

W tym nowoczesnym, minimalistycznym mieszkaniu pomysłowe rozwiązania dodają wnętrzom przytulności. 45-metrowe mieszkanie projektu Łukasza Magonia i Jakuba Lutaka z biura architektonicznego Pracownia14 utrzymano w zaledwie kilku odcieniach z dominacją bieli i czerni. Przemyślane akcenty kolorystyczne sprawiają, że z pozoru biało-czarne wnętrza nabierają głębi z każdą kolejną spędzoną w nich minutą.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.