Znamy wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu

Znamy wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu!

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszej koncepcji scenograficznej wystawy stałej, która zostanie zrealizowana w nowym, projektowanym obecnie budynku muzealnym. Konkurs na koncepcję aranżacji wystawy głównej jest kolejnym etapem przygotowań do otwarcia muzeum. I Nagrodę zdobył zespół pracowni STUDIO 1:1. Gratulujemy!

Apartament Kometa, Kraków. Projekt wnętrz: Autograf Studio. Wizualizacje: Kinga Kępa

Wnętrza dla miłośnika science fiction. Apartament Kometa projektu Autograf Studio

Projektanci z biura Autograf Studio chcąc sprostać wymaganiom inwestora – miłośnika science fiction i fantastyki wprowadzili do wnętrza motywy nawiązujące estetyką do tego nurtu. Motywem przewodnim całego projektu a zarazem inspiracją do tytułowej Komety stał się sufit wypełniony świetlnymi pasmami.

Przestrzeń pilotażowa biurowca Neuca projektu studia Massive Design. Zdjęcie: Szymon Polański

Przestrzeń pilotażowa biurowca Neuca projektu studia Massive Design

Co jest najważniejsze przy projekcie budowy biurowca, który jest przestrzenią pracy dla 1500 osób? To duża odpowiedzialność i wytężona praca, zarówno dla inwestora, jak i dla projektantów. Dlatego równie ważne, co planowanie, jest zarządzanie ryzykami – ich diagnoza i minimalizowanie na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Wnętrza mieszkania w Warszawie. Projekt: HATCH Studio

Mieszkanie w ciemnych barwach przełamanych mocnymi akcentami

Koncept pracowni HATCH Studio to projekt wnętrz mieszkania na Warszawskiej Woli. Wnętrze jest utrzymane w ciemnych, stonowanych barwach przełamanych mocniejszymi akcentami kolorystycznymi dzięki zamiłowaniu Inwestora do nieco odważniejszych połączeń kolorystycznych.

Apartament pokazowy. Projekt wnętrz: hilight.design

Apartament pokazowy projektu studia hilight.design

Pokazać wszystko to, co najlepsze – takie hasło przyświeca showroomowi według projektu studia hilight.design, który stworzony został dla jednego z deweloperów, specjalizujących się w budowie nowoczesnych apartamentów. Mieszkanie ma pokazać przyszłym nabywcom, jak mogą wyglądać ich wymarzone przestrzenie.

Mieszkanie w Willi Antoninek w Poznaniu. Projekt: ENDE | Marcin Lewandowicz. Zdjęcia: Przemysław Turlej

Mieszkanie inspirowane malarstwem Jacka Malczewskiego

Klimat tego wnętrza w kolorystyce był inspirowany malarstwem Jacka Malczewskiego. Wystrój ma tworzyć spokojne, wyrafinowane tło dla ekspozycji reprodukcji obrazu malarza. Eksperymentem były wykończenia z frezowanej i barwionej sklejki w kuchni oraz przedpokoju.

Wnętrza mieszkania w Warszawie. Projekt: SYMETRIA Pracownia Architektury

Mieszkanie ze złotymi dodatkami pracowni SYMETRIA

Światło, przestrzeń, funkcjonalność – te trzy elementy charakteryzują najnowszy projekt pracowni architektury Symetria. Niewielki metraż nie przeszkodził w realizacji przestrzeni, która na co dzień jest praktyczną i stylową koncepcją mieszkania w stolicy.

Projekt wnętrz biura WI2, Katowice. Autorzy: Czajkowski Kuźniak Architekci. Zdjęcia: Archifolio | Tomasz Zakrzewski

Przyjazna i pobudzająca przestrzeń biurowa

Głównym celem projektantów z pracowni Czajkowski Kuźniak Architekci było wykreowanie i ujednolicenie estetyki dla dużej powierzchni użytkowanej przez inwestora oraz usprawnienie warunków pracy. Nowa przestrzeń wypełniona została dynamicznymi wzorami i intensywnymi kolorami.

Hotel Radisson Blu w Bazylei. Projekt wnętrz: Iliard Architecture & Interior Designfot. Fot. Radisson Hotel Group

Radisson Blu w Bazylei projektu polskich architektów

Stylowa przytulność i elegancja wymykająca się sztywnym ramom kanonu. Tak w skrócie można określić atmosferę we wnętrzach hotelu Radisson Blu w Bazylei. Modernizacja hotelu zakończyła się pod koniec ubiegłego roku, a za jej projekt odpowiadają architekci z biura Iliard Architecture & Interior Design.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.