Wnętrza domu wypełnione zielenią, sztuką i dobrym designem

Bryła domu szeroko otwiera się na otoczenie. Zieleń, światło, przestrzeń grają więc we wnętrzach bardzo ważne role. Ale nie zabrakło tu także obiektów sztuki oraz dzieł designu. A wszystko to – wraz ze śmiałymi rozwiązaniami funkcjonalnymi – na wyjątkowym w Polsce tle jednolitych w całym domu posadzek z lastrika. Tę niezwykłą przestrzeń zaprojektowała architekt Malwina Morelewska.

Wnętrza domu bliskie naturze

W domu pod Warszawą, bliskim naturze, trzyosobowa rodzina znajduje wytchnienie i radość obcowania z nowoczesną architekturą i najlepszym designem. Wnętrza autorstwa pracowni Modeko.Studio uspokajają, wyciszają i sprzyjają wypoczynkowi. Nie przytłaczają zbyt wieloma elementami. Są minimalistyczne, ale ciepłe i przyjazne. Proste formy, naturalne materiały i zieleń zapewniają domownikom dobre samopoczucie.

Apartament wakacyjny w Świnoujściu. Projekt wnętrz: Diana Michalska, Łukasz Michalski – Soul Interiors. Zdjęcia: Aleksandra Dermont, Ayuko Studio

Odblaski Bałtyku. Rodzinny apartament wakacyjny na dwóch poziomach

Autorzy wnętrz luksusowego nadmorskiego apartamentu – Diana i Łukasz Michalscy z pracowni Soul Interiors – właśnie od Bałtyku zaczerpnęli wiele kolorów, wzorów, efektów wizualnych i faktur. Marynistyczne inspiracje w nieoczywistych formach wprowadzili tu za sprawą m.in. najwyższej klasy lamp, mebli i dodatków z showroomu mesmetric.

Miękkie linie i obłe kształty w nowoczesnych wnętrzach krakowskiego apartamentu

Miękkie linie i obłe kształty w nowoczesnych wnętrzach krakowskiego apartamentu

Wnętrza tego apartamentu zostały zaprojektowane w oparciu o zastaną przestrzeń w budynku bez „kantów” – nowoczesnym apartamentowcu o charakterystycznej formie w sercu Krakowa. Pierwszą inspiracją był dla projektantów kształt budynku i mieszkania, a także marzenie klienta o ponadczasowym wnętrzu.

Nowoczesny apartament w Warszawie. Projekt wnętrza: TILLA ARCHITECTS. Stylizacja: Gabriela Słomińska. Zdjęcia: Yassen Hristov

Nowoczesny apartament w sercu historycznych Browarów Warszawskich

Niemal stumetrowe mieszkanie – zgodnie z życzeniem właścicieli – uzyskało standard na miarę wyróżniającej się architektury „Apartamentów przy Warzelni”. Wnętrza harmonizują kolorystyką i stylem z częściami wspólnymi tego ikonicznego budynku, a jednocześnie zachwycają doborem naturalnych materiałów i ponadczasową kolorystyką.

Wnętrza mieszkania we Wrocławiu. Projekt: Hedo Architects

Ponadczasowe i zawsze aktualne we wnętrzach połączenia drewna i kamienia

Aranżacje wnętrz z drewnem i płytkami imitującymi kamień w roli głównej na różnych powierzchniach są zawsze ponadczasowe. Takie połączenie materiałów pasuje zarówno do tradycyjnych aranżacji, jak i nowoczesnych. Wrocławskie mieszkanie projektu Hedo Architects to elegancka kompozycja ciepłych brązów i wyrazistych szarości.

Mieszkanie na poznańskim Łazarzu. Projekt: LBWA Łuczkowska Brzozowski Wzornictwo Architektura. Zdjęcia: Pion Studio

Niewielkie mieszkanie z klasycznymi dodatkami

To niewielkie, ale zarazem jasne i przestronne mieszkanie znajduje się w starej, śródmiejskiej dzielnicy Poznania. Choć mieszkanie zlokalizowane jest w nowym budynku, architektom z pracowni LBWA zależało na wprowadzeniu do wnętrza klasycznych rozwiązań, dodatków oraz naturalnych materiałów, które nadadzą mu ponadczasowego charakteru.

Wnętrze RE: VERO INTERNO. Projekt: REFORM Architekt | Marcin Tomaszewski

Kiedy wnętrze domu nawiązuje do formy zewnętrznej

Dlaczego czasem wchodząc do pewnych wnętrz, od razu czujemy się w nich dobrze? Za „feeling” i dobre samopoczucie wewnątrz domu często odpowiada spójność i powtarzalność form, które widzimy także na zewnątrz. Taki jest właśnie wyjątkowy projekt wnętrz RE: VERO INTERNO, za którym stoi architekt Marcin Tomaszewski.

Stylowe wnętrza pełne kontrastów. Projekt wnętrz: Studio SPACELAB

Stylowe wnętrza pełne kontrastów

Wnętrza domu projektu studia SPACELAB to przestrzeń zaaranżowana w eleganckim, nowoczesnym stylu. Łączna powierzchnia domu to ok. 480 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni znajduje się między innymi wysoki salon, przestrzeń zen, czyli cicha strefa wypoczynkowa, a także kilka spersonifikowanych gabinetów przeznaczonych do pracy w domu.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.