Niezwykłe mieszkanie inspirowane podróżami. Projekt: Mili Młodzi Ludzie. Zdjęcia: Oni Studio

Niezwykłe, inspirowane podróżami surowe wnętrza mieszkania i złoty kamień wewnątrz

Główną inspiracją podczas prac nad koncepcją wnętrza były dla projektantów z biura Mili Młodzi Ludzie podróże inwestorów, między innymi do miasta w skale Monsanto w Portugalii. Z zachwytu tym miejscem, przewrotne serce mieszkania stanowi złoty kamień włożony do środka pomieszczenia.

Dom Lagoinha House, Lizbona, Portugalie. Projekt wnętrz: hilight.design

Kamienna ściana, niebanalne formy i światowy design we wnętrzach portugalskiej willi projektu hilight.design

Studio hilight.design to szybko rozwijająca się pracownia zajmująca się kompleksowym projektowaniem wnętrz nowoczesnych domów, apartamentów i przestrzeni komercyjnych. Jednym z ostatnich konceptów studia jest projekt aranżacji wnętrz niezwykłego domu w Portugalii.

Mieszkanie w industrialnym klimacie. Projekt wnętrza: Aneta Subda. Zdjęcia: Renters

W cieniu stoczniowych żurawi: Gdańskie mieszkanie w industrialnym klimacie

Mieszkanie w Gdańsku zaprojektowane zostało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Niedaleko stąd na horyzoncie majaczą potężne stoczniowe żurawie. To właśnie industrialne klimaty Stoczni Gdańskiej stały się inspiracją dla architektki wnętrz Anety Subdy przy aranżacji apartamentu.

Klimatyczny apartament z widokiem na Motławę, Deo Plaza, Gdańsk. Projekt: LOFFT Architektura Wnętrz

Klimatyczny apartament z widokiem na Motławę

Apartamentowiec Deo Plaza w Gdańsku to luksusowe i komfortowe lokale mieszkalne z widokiem na Motławę. Wyjątkowe miejsce z historią i urokliwe sąsiednie kamienice stanowiły główną inspirację dla projektantów ze studia LOFFT ARCHITEKTURA podczas pracy nad koncepcją wnętrz jednego z apartamentów.

Wnętrza kawalerki w ciemnych tonach. Projekt: 2form. Zdjęcia: Norbert Banaszyk

Nad rzeką, w rytmie miasta. Poznańska kawalerka projektu 2form

Kawaler? To słowo brzmi interesująco. Ale już kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkimi wyzwaniami. Studio 2form udowodniło jednak, że można zmieścić wszystkie funkcje mieszkania na zaledwie 29 metrach kwadratowych. I nie zatracić przy tym ani stylu, ani tak cennego poczucia przestrzeni. Wnętrza kawalerki w ciemnych tonach Projekt wnętrza:…

Dom w Brzezinach. Projekt wnętrz: Beforeconcept

Barwy bliskie naturze we wnętrzach domu projektu studia Beforeconcept

Aranżacja domu w Brzezinach charakteryzuje się typowym dla pracowni Beforeconcept przywiązaniem do naturalnych produktów i materiałów najwyższej jakości. Szlachetny rysunek drewna, jego faktura i kolor nadają wnętrzu ciepła sprawiając, że pomieszczenia emanują przytulnym, domowym klimatem.

Mieszkanie w willi międzywojennej w Katowicach. Projekt wnętrz: Amok Architecture | Olga Kurek

Współczesna przestrzeń z klasycznymi akcentami. Mieszkanie w międzywojennej willi projektu Olgi Kurek

Mieszkanie zaprojektowane przez Olgę Kurek ze studia Amok Architecture znajduję się w modernistycznej willi zlokalizowanej na Katowickiej Koszutce. Celem projektu było stworzenie optymalnej, funkcjonalnej przestrzeni, tworzącej tło dla codziennego życia trzyosobowej rodziny.

Wystawa o Józefie Piłsudskim z prestiżowym wyróżnieniem

Wystawa o Józefie Piłsudskim z prestiżowym wyróżnieniem

Wystawa stała w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku otrzymała prestiżowe wyróżnienie Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021 w kategorii Spatial Communication. Koncepcję wystawy opracowało konsorcjum firm Ralph Appelbaum Associates, Inc., WXCA i Platige Image, w ścisłej współpracy z zespołem muzealników.

Luksusowy apartament w budynku Cosmopolitan. Projekt: de novo. Zdjęcia: Kinga Wysocka, de novo

Brutal poskromiony. Luksusowy apartament projektu pracowni de novo

Za wielkoformatowymi oknami widok na centrum Warszawy. A we wnętrzu? Ustawione pod różnymi kątami słupy – elementy wyjątkowej konstrukcji wieżowca Cosmopolitan, warszawskiego dzieła słynnego architekta Helmuta Jahna. To wielkie wyzwanie wizualne i przestrzenne projektantki z pracowni de novo przekuły w zaletę.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.