„Jak powinno wyglądać idealne miejsce do wypoczynku?” – takie pytanie zadali sobie architekci pracowni Q2Studio, którzy zostali postawieni przed zadaniem stworzenia nowoczesnego, eleganckiego obiektu, który wpisze się w charakter historycznego otoczenia. Istotą projektu powstającego w ośrodku uzdrowiskowym będzie nawiązanie do trendów współczesnej architektury, przy jednoczesnej potrzebie wpisania się w klimat istniejącej zabudowy. Prosta, klasyczna bryła budynku zostanie wzbogacona o lukarny, loggie, rytmiczne przesłony i liczne przeszklenia, które umożliwią ekspozycję na malowniczą okolicę.
Ogrody Pieniawskie
Lokalizacja: Polanica-Zdrój, woj. dolnośląskie
Inwestor: Polanica Investment Sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: Q2Studio
Wizualizacje: BLOK studio
Ogrody Pieniawskie
Inwestycja Ogrody Pieniawskie będzie zlokalizowana w sercu Polanicy-Zdroju, a jej przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się sąsiedztwem Gór Stołowych, Parku Zdrojowego i rzeki Bystrzycy Dusznickiej. W zamierzeniu budynek swym kształtem i kolorem elewacji ma idealnie korespondować z otoczeniem oraz wprowadzać zupełnie nową jakość w istniejącą już zabudowę.
„Zależało nam na tym, aby projekt zabudowy wielorodzinnej nawiązywał do architektury tamtejszego regionu, dlatego zdecydowaliśmy się pokryć obiekt trwałą, nawiązującą do kamienia naturalnego okładziną elewacyjną, która w zestawieniu z wielospadowym dachem doskonale wpisze się w klimat tamtejszej okolicy.”
Kolorystyka obiektu będzie stonowana i zostanie ograniczona do odcieni natury, by uzupełniać istniejące otoczenie. Z kolei duże, panoramiczne okna projektowanego budynku, będą zapewniać maksymalne doświetlenie pomieszczeń i otwierać przestrzeń na pobliską naturę.
„Chcieliśmy, by przyszli mieszkańcy mogli cieszyć się z możliwością obcowania z naturą, dlatego wszystkie dostępne lokale będą miały wyjścia na zewnątrz. Mieszkania na wyższych kondygnacjach będą posiadały przestronne tarasy z dużymi przeszkleniami, z których będzie rozpościerał się widok na otaczające budynki i tereny zielone, a apartamenty znajdujące się na parterze — prywatne ogrody. Ponadto na dachu budynku od strony rzeki przewidzieliśmy powstanie ogólnodostępnego tarasu rekreacyjnego dla mieszkańców obiektu, a także budowę nadrzecznego bulwaru.”
Projekt zakłada budowę budynku mieszkaniowo-usługowego, w skład którego wchodziłoby 47 przestrzeni mieszkalnych oraz przestrzeń komercyjna. W zamierzeniu obiekt ma przyciągać rodziny, szukające spokojnego miejsca do życia oraz inwestorów poszukujących idealnej przestrzeni pod inwestycję.