Gwiazda Morza z drewna i natury – koncepcja wnętrz nowego hotelu powstającego we Władysławowie

Inspirowane nadmorską przyrodą, nieformalne przestrzenie z surowymi, naturalnymi materiałami jako motywem przewodnim – tak wygląda nowa koncepcja wystroju czterogwiazdkowego hotelu, który powstanie w ramach kompleksu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Za układ funkcjonalny i koncepcję wnętrz obiektu odpowiada krakowska pracownia projektowa Iliard.


Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport
Architektura wnętrz: ILIARD / architecture & project management
Lokalizacja: Władysławowo, woj. pomorskie
Projekt: 2015

 

Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Projekt: ILIARD

Wnętrza hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie


W hotelu, który wraz z dwoma budynkami apartamentowymi wejdzie w skład oddalonego o zaledwie 120 metrów od morza kompleksu, znajdzie się 111 pokoi wykończonych w wysokim standardzie, zaplecze Spa&Sport, autorska restauracja z otwartą kuchnią oraz przestrzeń konferencyjno-wystawowa, mogąca pomieścić 250 osób.

Koncepcja wnętrz hotelu, stworzona przez Łukasza Kozianę i Wojciecha Witka z zespołu projektowego Iliard stawia na proste i ponadczasowe wzornictwo. Projektanci zdecydowali się na użycie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna i betonu, których uzupełnieniem są tekstylia, naturalna wiklina i miedź. Ważną częścią estetyki są elementy zaczerpnięte z przyrody polskiego wybrzeża, a dodatkowym motywem we wnętrzu mają być akcenty związane z historią generała Józefa Hallera, który trafił w te okolice przy okazji historycznych zaślubin Polski z morzem i oczarowany miejscem złożył osadę, która wkrótce przeobraziła się w najmodniejszy kurort dwudziestolecia międzywojennego.

 

Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Projekt: ILIARD

 

– Pracując nad projektem wnętrz Gwiazdy Morza staraliśmy się nie popaść w rutynę i nie proponować rozwiązań, które mogłyby być zbyt łatwo przypisane do jakiegoś konkretnego stylu czy wzornictwa – mówi Wojciech Witek, współautor koncepcji. – Celem nadrzędnym było dla nas to, żeby każdy gość hotelowy mógł znaleźć w hotelu miejsce i przestrzeń odpowiednią do potrzeby chwili – zależnie od pory dnia, aury na zewnątrz, potrzeby bycia w gronie znajomych, z rodziną lub relaksu w samotności. Przestrzeń kolejnych wnętrz płynnie się ze sobą łączy, zarówno funkcjonalnie jak i stylistycznie, co w połączeniu z dużą różnorodnością mebli i innych elementów wyposażenia daje poczucie swobody i komfortu. Chcieliśmy, by przyroda i jej interpretacja we wnętrzach stanowiły spójną całość, przenosząc jednocześnie nieformalny, swobodny charakter nadmorskiej okolicy do środka obiektu.

 

Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Projekt: ILIARD

 

Gwiazda Morza Resort Spa&Sport wpisuje się w trend aktywnego trybu życia, dlatego w obiekcie powstanie strefa fitness, w której znajdzie się m.in. kryty basen z oddzielnym brodzikiem dla dzieci oraz nowoczesna siłownia. Podobnie jak w przypadku parteru, strefa basenów z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz – prosto na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego – będzie przeszklona. Przedłużeniem widoku na – charakterystyczny dla polskiego wybrzeża – sosnowy las będą surowe materiały wykończeniowe zastosowane w tej części budynku, m.in. drewniane okładziny ścian i lekkie zasłony z naturalnych, nieprzetworzonych tkanin. Poza strefą fitness w obiekcie znajdzie się również kompleks SPA oraz imponująca czteropiętrowa ścianka wspinaczkowa o strukturze do złudzenia przypominającej naturalną ścianę skalną.

 
Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Projekt: ILIARD

 

Pokoje hotelowe, których głównym założeniem było stworzenie atmosfery niczym niezakłóconego odpoczynku, zostały zaplanowane w dwóch stylach: naturalnym, w zielonej kolorystyce, przywodzącej na myśl wypoczynek na mchu i trawie, ale z zastosowaniem mocniejszych akcentów kolorystycznych w postaci tekstyliów i tapet, i morskim, pełnym światła i błękitu oraz lekkich mebli w skandynawskim stylu. Uzupełnieniem koncepcji obiektu dla osób aktywnych będą stacjonarne urządzenia fitness, które również znajdą się w pokojach.

Rozpoczęcie budowy hotelu planowane jest na jesień 2015 roku. Pokoje w obiekcie będą oferowane jako produkt inwestycyjny w systemie condo z gwarantowaną stopą zwrotu.

 

Wnętrza hotelu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie. Projekt: ILIARD

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.