NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych.

System NIU zrodził się z chęci kompleksowej reakcji na procesy architektoniczne i budowlane – umożliwia budowanie domów w najbardziej wydajny i skuteczny sposób. N290 to jeden z powtarzalnych typów nowoczesnych domów, zaprojektowany w hiszpańskiej pracowni Fran Silvestre Arquitectos. W usystematyzowanej architekturze każdy z domów jest taki sam, a jednocześnie niepowtarzalny i różniący się od pozostałych. Dostosowanie modelu do otaczającego krajobrazu czyni je wyjątkowymi. Jego wstawienie w topografię, w tym przypadku na zboczu, rozwija koncepcję domu o projekt schodów dostosowanych do ukształtowania terenu, które same w sobie stają się oddzielnym projekt. Sam dom omija natomiast imponujące sosny, które dopełniają architekturę minimalistycznego budynku.


N290 NIU House
Pracownia: Fran Silvestre Arquitectos
Wykonawca / Deweloper: NIU Architectural
Projekt wnętrz: ALFARO HOFMANN
Zdjęcia: Jesús Orrico
Wideo: Jesús Orrico

 

NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych.

NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych.


Projekt NIU to udany przykład innowacji w systemach konstrukcyjnych, których głównym założeniem jest dążenie do zwiększenia precyzji w materializacji architektury oraz ulepszenie jakości przestrzeni mieszkalnych, czyniąc je zdrowszymi i zrównoważonymi.

Życie domu odbywa się wokół centralnego dziedzińca, który przypomina impluvium. Cztery elementy o tej samej morfologii, otwarte na długich bokach i zamknięte na krótszych bokach, są splecione promieniście, tworząc cztery przestrzenie o różnych charakterach – część dzienną, kuchnię, strefę nocną z sypialniami oraz strefę wejściową. Wewnętrzne przestrzenie domu rozciągają się na zewnątrz, zapewniając ciągłość sekwencji przestrzennej. W ten sposób kubatura przeznaczona do zamieszkania zostaje powiększona i tylko cień oraz klimatyzacja zdradzają, czy jesteśmy w środku, czy na zewnątrz.

Powłoka budynku została zmaterializowana poprzez wytłaczane aluminium. Metaliczny połysk pomaga zintegrować dom z otoczeniem, ponieważ przyjmuje kolory otaczającego go ogrodu, a jego wygląd zmienia się w ciągu dnia wraz ze zmianą temperatury światła. Architektura domu fascynuje zróżnicowanymi wrażeniami, jakie wywołuje realizacja każdego z domów w systemie NIU w danym otoczeniu – każdy z nich jest jednocześnie identyczny i niepowtarzalny.Główni architekci: Fran Silvestre – Andrea Baldo, Gino Brollo, Laura Bueno

Zespół NIU:
Menadżer projektu: Francisco Moreno
Architekci: Mauro Díaz, Jaime Rabell, Susana León
Inżynieria: Jaime Gorgues, Mar Querol
Finanse: Maria José Uhrich
Technik: Julio García

Współpraca:
Architekci: María Masià, Pablo Camarasa, Ricardo Candela, Estefanía Soriano, Sevak Asatrián, Carlos Lucas, Jose Manuel Arnao, Miguel Massa, Paloma Feng, Javi Herrero, Paloma Feng, Lucas Manuel, Nuria Doménech, Andrea Raga, Olga Martín, Valeria Fernandini, Paco Chinesta, Anna Alfanjarín, Sandra Insa, Gemma Aparicio, Alejandra Ugena, Víctor Roger, Uriel Tarragó, Rubén March, Rosa Juanes / MArch Arquitectura y Diseño: Angelo Brollo, Toni Cremades, David Cirocchi, Gabriela Schinzel, Víctor González, Sabrina D’amelio

Menadżer finansowy: Ana de Pablo
Marketing menadżer: Sara Atienza
Marketing: Andrés Martínez

NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych. NIU House. Powtarzalny, a jednocześnie inny od pozostałych.

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.