Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył

Willa projektu MOKAA Architekci to nowoczesna rezydencja zlokalizowana na zielonych obszarach Lublina. Formę domu tworzą cztery bryły przekryte stromymi dachami i połączone szklanymi łącznikami. Rozbicie całego założenia na mniejsze strefy niweluje skalę obiektu, a wykończenie elewacji domu naturalną drewnianą deską koresponduje z naturalnym otoczeniem działki.


Willa IDYLLIC
Projekt: MOKAA Architekci
Lokalizacja: Lublin
Powierzchnia: 490 m2

Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył

Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył


Forma architektoniczna domu odzwierciedla układ funkcjonalny wewnątrz, gdzie każda z brył zawiera inną funkcję – od części wspólnych, poprzez prywatne i intymne z sypialniami, na pomieszczeniach techniczno-gospodarczych i rekreacyjnych kończąc. Szklane łączniki zapewniają swobodną komunikację po całym domu, jednocześnie otwierając swoje wnętrza na otaczający krajobraz.

Pierwsza z brył mieści strefę wypoczynkową, na którą składają się salon oraz pokój zabaw a także piwniczka na wino, do której można dostać się za pomocą schodów wewnętrznych oraz terenowych z przylegającego do bryły tarasu. Druga – parterowa -mieści kuchnię z jadalnią. Z tej części mieszkańcy mogą przejść bezpośrednio na ogród i taras przed budynkiem. W trzeciej z brył zaplanowano garaż i pomieszczenia gospodarcze oraz część nocną z pokojami dzieci zlokalizowaną na wyższej kondygnacji. W ostatniej, piętrowej architekci zaprojektowali siłownię z basenem oraz strefę master z sypialnią, łazienką i garderobą.

Minimalistyczne, pozbawione okapów bryły w całości konsekwentnie wykończono w tym samym materiale. Ich monolityczny charakter przełamują duże przeszklenia, które otwierają wnętrza pomieszczeń na zielone otoczenie, wycięcia i podcienie oraz pionowe lamele urozmaicające rysunek fasad. Elewacje domu pokryto drewnem oraz spiekiem w kolorze antracytowym o kamiennej strukturze. Lukarny wykończone zostaną blachą nawiązującą kolorem do kamiennych okładzin. Całe założenie i wzajemne relacje poszczególnych brył razem z otaczającą dom małą architekturą tworzą dynamiczną całość.

 

Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył Otoczony zielenią dom zbudowany z kilku brył

 

 

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.