Skyfall House pracowni JABRAARCHITECTS

Skyfall House to najnowszy projekt pracowni JABRAARCHITECTS założonej przez Tomasza Zaleskiego. Wrocławskie studio specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych domów jednorodzinnych oraz architektury wnętrz.


Projekt: JABRAARCHITECTS | Tomasz Zaleski
Powierzchnia działki: 2500 m2
Powierzchnia użytkowa: 316 m2
Realizacja: 2015 rok

 

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS


Skyfall House


Nowoczesna, minimalistyczna bryła budynku zdecydowanie wyróżnia się na tle sąsiedniej zabudowy. Za nadrzędny uznano jednak krajobraz górski, z którym koresponduje strzelista i geometryczna bryła drugiej kondygnacji, osadzona na horyzontalnej, prostej podstawie parteru.

Budynek został odsunięty od linii zabudowy budynków sąsiednich i usytuowany w centralnej części działki, dzięki czemu nie koliduje z charakterem zabudowy bezpośredniego sąsiedztwa, a mieszkańcom zapewnia intymność i komfort.

Architektura budynku to minimalistyczna prosta bryła parteru oraz wyraźnie wyodrębniona geometrycznie strzelista forma drugiej kondygnacji. Do tego zasadniczy element stanowi frontowa biała ściana rozciągająca się na szerokość działki, nad którą nadwieszono bryłę piętra. Ściana stanowi wyraźną granicę pomiędzy częścią publiczną i prywatną, która jednocześnie jest częścią budynku i ogrodzenia. W frontową ścianę wkomponowano bramę garażową i wejście w część prywatną posesji a jednocześnie zrezygnowano z ogrodzenia działki od strony wjazdu z drogi publicznej. Budynek w pełnej odsłonie prezentuje się za ścianą – horyzontalna, wydłużona podstawa parteru stanowi cokół dla geometrycznie ukształtowanej drugiej kondygnacji. Śnieżnobiały tynk nadaje lekkości bryle, a kamień i drewno wprowadzają zdecydowane kontrasty. Duże okna i przeszklenia rozświetlają wnętrza i pozwalają na pełną integrację z krajobrazem.

Mieszkalna część parteru to pomieszczenia kuchni, jadalni i salonu oraz wyraźnie oddzielona od części dziennej główna sypialnia z łazienką i garderobą. Salon z jadalnią i kuchnia otwierają się szerokimi przeszkleniami na zadaszony taras, który praktycznie stanowi przedłużenie salonu. Na północno-wschodniej ścianie budynku przewidziano drugi taras z widokiem na góry, otwarty na ogród, dostępny z sypialni i łazienki. Na piętrze zaplanowano gabinet z wyjściem na taras, otwarty na krajobraz górski, pokoje z widokiem na las.

 

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS

Skyfall House. Projekt: JABRAARCHITECTS

Zobacz: Nowoczesny dom w Żłobiźnie projektu JABRAARCHITECTS!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.