Yvonne Farrell & Shelley McNamara laureatkami Nagrody Pritzkera w 2020 roku!

Yvonne Farrell & Shelley McNamara laureatkami Nagrody Pritzkera w 2020 roku!

Na co dzień piszemy o polskiej architekturze, natomiast zdecydowanie warto wspomnieć o jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie architektury na świecie – Nagrodzie Pritzkera. W tym roku  pamiątkowy medal odbiorą pochodzące z Irlandii Yvonne Farrell & Shelley McNamara!

ToHa – budynek projektu Rona Arada i Avnera Yashara w Tel Awiwie

Nietypowa bryła biurowca ToHa i wyjątkowe materiały marki Cosentino

W centrum Tel Awiwu budynek biurowy ToHA wznosi się aż do 29 kondygnacji. Jego wyjątkowa bryła w kształcie góry lodowej, została zaprojektowana przez Rona Arada wraz z lokalnym zespołem Avnera Yashara. Ponad 28 000 metrów kwadratowych obiektu pokryły powierzchnie Dekton® firmy Cosentino.

„La Casa del Desierto” – projekt Guardian® Glass, perfekcyjne wnętrza w doskonałej harmonii z naturą

„La Casa del Desierto” – projekt Guardian® Glass, perfekcyjne wnętrza w harmonii z naturą

Pustynia. Dom. Różne rodzaje szkła i zespół wykwalifikowanych specjalistów. To „La Casa del Desierto”. Jeden z najbardziej wymagających, ryzykownych i kreatywnych projektów związanych ze szkłem Guardian, który ukończono niedawno w Hiszpanii.

Arata Isozaki laureatem Nagrody Pritzkera w 2019 roku!

Arata Isozaki laureatem Nagrody Pritzkera w 2019 roku!

Japoński architekt Arata Isozaki został laureatem Nagrody Pritzkera w 2019 roku, zwanej potocznie architektonicznym Noblem. Znany na całym świecie projektant jest już ósmym zdobywcą prestiżowej nagrody pochodzącym z Japonii.

Balkrishna Doshi laureatem Nagrody Pritzkera w 2018 roku!

Balkrishna Doshi laureatem Nagrody Pritzkera w 2018 roku!

7 Marca Tom Pritzker, prezes Fundacji Hyatt ogłosił laureata tegorocznej nagrody. Prestiżowy medal odebrał Balkrishna Doshi, 90-letni architekt z Indii. Doshi jest 45. laureatem Nagrody Pritzkera i pierwszym, pochodzącym z Indii.

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Pracownia RCR Aquitectes laureatem Nagrody Pritzkera w 2017 roku!

Tom Pritzker, przewodniczący fundacji Hyatt, ogłosił laureatów Nagrody Pritzkera 2017 roku. Prestiżowe wyróżnienie zdobyła hiszpańska pracownia RCR Arquitectes. Główny trzon biura tworzą Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta.

Moby krytykuje projekt Zahy Hadid i architektów, którzy myślą tylko o estetyce.

Moby krytykuje projekt Zahy Hadid i architektów, którzy myślą tylko o estetyce

Moby, ceniony amerykański muzyk i kompozytor, skrytykował architektów, którzy myślą wyłącznie o estetyce. Moby miał okazję przebywać w ostatnich dniach w hotelu Puerta America w Madrycie, w apartamencie projektu Zahy Hadid.

The Smile - Instalacja z drewna klejonego, Londny. Projekt: Alison Brooks Architects

The Smile – Instalacja z drewna klejonego dla odwiedzających festiwal designu w Londynie

„The Smile” to instalacja przygotowana dla odwiedzających festiwal designu w Londynie. Przestrzenna forma przypominająca uśmiech zrealizowana została na podstawie projektu Alison Brooks, a wykonana przy współpracy firm Arup oraz AHEC. Konstrukcję wykonano z klejonego warstwowo drewna tulipanowca amerykańskiego.

Wienerberger Brick Award 2016: Nagrody dla architektury ceglanej z całego świata

Wienerberger Brick Award 2016: Nagrody dla architektury ceglanej z całego świata

Nagroda Wienerberger Brick Award jest prestiżową nagrodą architektoniczną, która wyróżnia ceglane obiekty. Nagrody przyznawane co dwa lata, zostały wręczone po raz pierwszy w 2004 r. W tym roku, Wienerberger przeprowadził uznany konkurs już po raz siódmy.


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.