Zachwycający miks starej zabudowy, nowoczesnych form i świata muzyki

Zachwycający miks starej zabudowy, świata muzyki i nowoczesnych form

Filharmonia w Hamburgu projektu pracowni Herzog & de Meuron to nie tylko przestrzeń dla muzyki – to pełnowartościowy kompleks mieszkalno-kulturalny. Sala koncertowa na 2100 miejsc i sala kameralna na 550 słuchaczy zostały osadzone pomiędzy luksusowymi mieszkaniami a hotelem pięciogwiazdkowym, który mieści restauracje, centrum zdrowia i fitness oraz sale konferencyjne. Historyczny…

Vipp Shelter - oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Vipp Shelter – oryginalny design i piękno otaczającej przyrody

Marka Vipp oferuje niezwykłe hotele dla podróżujących z wyczuciem designu. Osiem lat temu duńska firma projektowa zaczęła rozszerzać swoje usługi na branżę hotelarską, oferując pobyty w wyjątkowych hotelach w różnych miejscach. Idea ekspansji stwarza ludziom okazję do poznania filozofii firmy polegającej na doskonałym wyczuciu i wzornictwie.

Oryginalna, wielobarwna forma domu inspirowana otaczającym krajobraz

Oryginalna, wielobarwna forma domu inspirowana otaczającym krajobrazem

Villa BW to nietypowy dom zlokalizowany w niewielkiej miejscowości na północy Holandii. Bryła budynku projektu pracowni Mecanoo charakteryzuje się podwójnie zakrzywionym dachem zestawionym z niepowtarzalnym wyrazem elewacji. Skręcający się dach powstał w wyniku nałożenia na siebie dwóch kształtów.

Unikalny kompleks mieszkalny tuż nad wodą w duńskim Aarhus

Unikalny kompleks mieszkalny tuż nad wodą w duńskim Aarhus

Ostro zarysowana sylwetka budynków The Iceberg z białymi szczytami jest znaczącym dodatkiem do panoramy Aarhus – zarówno od strony lądu, jak i morza. Projekt jest zlokalizowany w doskonałej lokalizacji na najbardziej wysuniętym froncie portu i składa się z 208 apartamentów. Podobnie jak wiele innych przemysłowych obszarów portowych, dawny port kontenerowy przekształca się w tętniącą życiem nową dzielnicę.

Kultowy pawilon Apple Store 5th Avenue w Nowym Jorku

Kultowy pawilon Apple Store 5th Avenue w Nowym Jorku

Firma Apple otworzyła swój sklep przy Piątej Alei w Nowym Jorku, na rogu Central Parku, jednej z największych miejskich przestrzeni publicznych na świecie. Plac miejski został przekształcony w jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji miasta dzięki wstawieniu kultowego szklanego sześcianu, symbolu marki Steve’a Jobsa. Projekt jest wynikiem współpracy między projektantami Apple a zespołami projektowymi biura Foster + Partners.

Coco Villas - unikalne domki z widokiem na ocean w sercu kostarykańskiej dżungli

Coco Villas – unikalne domki z widokiem na ocean w sercu kostarykańskiej dżungli

Na stromym zboczu tropikalnej dżungli kryje się resort Art Villas. COCO stanowi część kompleksu. To wyjątkowy przykład glampingowej, zrównoważonej i nowoczesnej architektury tropikalnej. Zwracając się do architektów, inwestor pragnął stworzyć miejsce, w którym odwiedzający zanurzą się w otaczającej przyrodzie i oczyszczą umysł.

Ark-Shelter - mentalny detoks w sercu natury

Ark-Shelter – mentalny detoks w sercu natury

W dzisiejszych czasach żyjemy w świecie, w którym jesteśmy niezwykle zabiegani i od czasu do czasu potrzebujemy od niego uciec. Ten projekt powstał z potrzeby ucieczki od stresu, obowiązków i cywilizacji oraz chęci powrotu do korzeni. Architekci z Ark-Shelter przez ostatnie 3 lata testowali różne typy schronów typu Arka, chcąc stworzyć miejsce, które zapewni jego użytkownikom komfort w sercu natury.

Nowoczesna nadbudowa wiekowego budynku

Nowoczesna nadbudowa wiekowego budynku

Architektoniczne bogactwo starych elewacji jest znakiem rozpoznawczym jednej z najstarszych ulic miasta Aveiro. Projekt biura Mário Alves arquiteto zakładał przebudowę zdegradowanego budynku i stworzenie nowoczesnej przestrzeni mieszkalno-usługowej. Biorąc pod uwagę kontekst miejsca, jednym z założeń projektu była renowacja elewacji istniejącego obiektu oraz zachowanie jego wartości historycznej.

BIG realizuje pierwszy budynek w Ameryce Południowej

BIG realizuje realizuje pierwszy budynek w Ameryce Południowej

Tożsamość architektoniczna IQON jest określona przez „odartą z tyłu” fasadę – surowy, odsłonięty beton pełni jednocześnie funkcję konstrukcji budynku. Poszczególne „piksele” są ułożone na wysokość 32 pięter i obracane zapewniając najlepsze widoki, jednocześnie tworząc tarasy dla mieszkań wewnątrz. Mając na uwadze rodzime drzewa i rośliny, budynek integruje zieleń tam, gdzie to możliwe.


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.