Zabudowa dywanowa, domy jednorodzinne – Dominika Oleś, WA Politechniki Śląskiej

Projekt: Dominika Oleś
Prowadzący:
dr inż. arch. Jerzy Wojewódka
Prowadzący przedmiot
: arch. Janusz Poznański
Przedmiot
: Projektowanie domów jednorodzinnych
Uczelnia:
Politechnika Śląska, Wydział Architektury
Data
: 2012

Projekty studenckie Architektury

Projekty studenckie wydziału architektury

Projekt domu jednorodzinnego

Projekt zespołu budynków jednorodzinnych

„K-dron” – bryła odkryta przez Janusza Kapustę stała się inspiracją oraz sposobem na poszukiwanie i stworzenie zespołu budynków za pomocą modułów, które dzięki swoim odpowiednim proporcjom były w stanie zapełnić zadaną przestrzeń w jak najkorzystniejszy sposób.

Zabudowa dywanowa o utrudnionym dostępie do światła była pretekstem do wyodrębnienia w poszczególnych domach trzech stref użyteczności zapewniając jak najwyższy komfort potencjalnym mieszkańcom. Dwóch mniejszych – serwisowej i komunikacyjnej oraz pomieszczeń do użytku codziennego. Te ostatnie – salon połączony z kuchnią i jadalnią oraz sypialnia rodziców zostały otwarte bezpośrednio na ogród za pomocą dużych przeszkleń. Podział na trzy strefy został także powtórzony na piętrze. Pokoje na piętrach posiadają antresole spełniające funkcję sypialnianą. Przestronne tarasy na dachu stanowią uzupełnienie ogrodów.

Projekt został wyróżniony w konkursie na Projektu Roku 2012 z przedmiotu „Projektowanie domów jednorodzinnych”, był także prezentowany podczas Międzynarodowej Konferencji „Nowoczesność w architekturze” organizowanej przez Katedrę Projektowania Architektonicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach w czerwcu 2012 roku oraz na wystawie projektów podczas Konferencji Międzynarodowej na Wydziale Architektury Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie.

Projekt studencki

Projekt domu jednorodzinnego

Projekt architektoniczny

Dom jednorodzinny

Projekt domu

Zobacz: Projekty studenckie na portalu Archinea!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.