Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio

Dom w podłódzkich Przanowicach swoim charakterem nawiązuje do architektury pawilonowej, która była jednym z manifestów początku XX wieku. Biała minimalistyczna bryła zaprojektowana przez studio MOOD Architekci poza pawilonowym i rozłożystym kształtem kryje również kondygnację podziemną do której prowadzi zaokrąglona rampa.


Dom w Przanowicach
Projekt: MOOD Architekci
Wizualizacje: Anna Orłowska

 

Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio

Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio


Od strony ulicy sylweta domu jest bardzo monumentalna. Pomimo ograniczenia związanego z szerokością elewacji frontowej zaprojektowana została wolnostojąca ściana, która wizualnie powiększa dom. Była to jedna z wytycznych inwestorów. Wycofana strefa wejściowa i wjazdowa na działkę z pełnym płotem, bramą i furtką zapewnia poczucie prywatności i intymności.

Przy głównym wejściu do domu zaprojektowana została wnęka z dekoracyjnym drzewem. Już w holu mieszkańcy i goście mogą obcować z otaczającą ich zielenią. Parter domu układa się w kształcie litery U – tworząc wewnętrzne patio, które strefuje dom na 3 części – dzienną, miejsce do pracy i  przestrzeń prywatną. Jasna i przestronna strefa dzienna otoczona zadaszonymi tarasami dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń otwiera się na otaczająca zieleń.

Kondygnacja podziemna skrywa małą siłownię i pomieszczenia rozrywki. Najważniejszą funkcją jest jednak garaż, a także miejsce do majsterkowania przy samochodach. Jest to serce domu dla inwestora, który jest pasjonatem motoryzacji. Właściciel domu przychodząc do architektów miał już ułożony w głowie pomysł, jak taki garaż ma funkcjonować, żeby w pełni spełniać jego oczekiwania.

 

Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio Biała, minimalistyczna bryła z efektownym patio

 

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.