Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi

Dom na wzgórzach powstał w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi. Na działce o powierzchni nieco ponad 1000 m2, na obszarze o zróżnicowanej i bardzo ekstensywnej zabudowie architekci z biura JABRAARCHITECTS zaprojektowali parterowy dom o prostej formie i funkcjonalnym wnętrzu, oferującym otwarte i jasne przestrzenie otwarte na krajobraz otaczających wzgórz.


Dom na wzgórzach
Autor: JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski
Powierzchnia: 220m2 (z garażem dwustanowiskowym)
Zdjęcia: Janusz Krzeszowski

 

Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi

Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi


Różnorodne pod względem architektonicznym sąsiedztwo działki dało absolutną swobodę projektową co do geometrii dachu. Inwestorzy od zawsze myśleli o parterowym domu z płaskim dachem, więc o tradycyjnej formie domu z dachem dwuspadowym nie było mowy.

Wytyczne inwestorów dotyczące formy ich przyszłego domu i określony przez nich program funkcjonalny, a także uwarunkowania geometryczne działki, analiza widokowa i warunków solarnych przełożyły się na oczywiste decyzje projektowe. Szczególnie ważne było zorientowanie domu w kierunku krajobrazu i otwarcie na atrakcyjny widok.

W efekcie architekci zaprojektowali dom o powierzchni 220m2, którego rzut oparty jest na prostokącie. W lewym skrzydle budynku zaplanowano dwustanowiskowy garaż i strefę wejściową do budynku. Centralną część domu stanowi strefa dzienna skierowana na ogród – pomieszczenia dyskretnie ukrytej kuchni połączone z jadalnią i salonem, które pomimo, że zorganizowane są na jednej przestrzeni, funkcjonują zupełnie oddzielnie. W części frontowej domu zlokalizowano dużą garderobą, łazienkę oraz dwa przestronne pokoje, o których przeznaczeniu decydować będą właściciele w zależności od potrzeb. W prawym skrzydle znajduje się strefa nocna domowników – duża sypialnia otwarta na ogród, garderoba i przestronna łazienka. Wnętrza domu są bardzo dobrze doświetlone naturalnym światłem, ponieważ na całej szerokości kuchni, jadalni i salonu budynek otwiera się całkowitym przeszkleniem na duży zewnętrzny taras i panoramę widokową. Dla uzyskania większego poczucia przestrzeni w całej strefie dziennej została podniesiona wysokość sufitu.

Dom został zaprojektowany z myślą o harmonii z naturą, zamknięty w oszczędnej formie, z wykorzystaniem energooszczędnych technologii, dla użytkowników którzy cenią sobie komfort, styl i harmonię z otoczeniem. Z jego nowoczesnym designem i funkcjonalnymi rozwiązaniami, będzie to inspirujące miejsce do życia dla jego mieszkańców.

 

Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi Dom na wzgórzach w krajobrazie urokliwej podrzeszowskiej wsi

 


Zobacz również:Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.