Dom w lesie – 081 Architekci

Nazwa: Dom w lesie
Pracownia: 081 Architekci
Lokalizacja: Puławy, woj. lubelskie
Projekt: 2013


Projekt domu jednorodzinnego w okolicach Puław został stworzony dla rodziny czteroosobowej. Głównym celem było zaprojektowanie jednokondygnacyjnego budynku wtapiającego się swoim wyglądem w otaczający go gęsty las. Dom został cofnięty w głąb działki tak aby w większości chował się za zielenią i był w jak najmniejszym stopniu widoczny z drogi.

Elewacje zaprojektowano z dwóch materiałów: drewna i betonu. Dla każdej z nich zachowano prosty schemat – drewniana rama, która wypełniana jest oknami oraz betonowymi blokami.

Funkcja w domku została w bardzo dużym stopniu zdeterminowana przez mocno skrystalizowane wymagania inwestorów. Całe założenie zostało podzielone na trzy bloki. Pierwszy z nich zawiera strefę wejściową wraz z sypialnią rodziców, drugi: część dziecięcą oraz pokój gościnny. Ostatnia, w skład, której wchodzą salon, jadalnia i kuchnia znajduje się między dwiema wcześniej wymienionymi, co pozwala na jednoczesne otwarcie wizualne na jezioro od północnej strony oraz południową ekspozycję.

 

Dom w lesie. Projekt: 081 Architekci

Dom w lesie. Projekt: 081 Architekci

Dom w lesie. Projekt: 081 Architekci

Dom w lesie. Projekt: 081 Architekci

Dom w lesie. Projekt: 081 Architekci

Zobacz: Czarny dom projektu 081 Architekci!


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.