Dom z Ogrodem pracowni MODULA architekci

Dom z Ogrodem pracowni MODULA architekci ma charakter budynku funkcjonalnie współpracującego z otoczeniem. Oferuje mieszkańcom atrakcyjne przestrzenie wspólne w postaci kameralnego zielonego dziedzińca. Głównym założeniem projektowym było stworzenie architektury prostej, która mogłaby być tłem dla projektowanej zieleni. Forma budynku jest prostokreślna, zawarta w podstawowych bryłach geometrycznych.

Płaszczyzna elewacji, posiadająca swoją tektonikę wynikającą z optymalnego rozplanowania pomieszczeń, została ujęta w prostokątne formy geometryczne. W ten tok myślenia wpisuje się również kolorystyka oraz użyte materiały elewacyjne.


Poruszamy się tu w zakresie bieli, drewna i odcieniach szarości. Biel jest zewnętrzną skorupą domu, natomiast na płaszczyznach wewnętrznych, gdzie jest bezpośredni kontakt z budynkiem, stolarka okienna i elewacja wykończona drewnem.


Biała architektura budynku poprzez kontrast podkreśla zieleń, zarówno zaprojektowaną, jak i istniejącą już na terenie.


Dom z Ogrodem
Projekt: MODULA architekci
Powierzchnia: 300 m2

 

Dom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekciDom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekci

Dom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekci

Dom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekci

Dom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekci

Dom z Ogrodem. Projekt: MODULA architekci

 


Zobacz również:Na portalu Archinea prezentujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projetkty polskich architektów.