Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów

Dwupoziomowy apartament położony jest na południu Teneryfy pomiędzy zielonymi oazami pól golfowych. Z jednej strony oferuje mieszkańcom wspaniały widok na łańcuch górski Teide, z drugiej na port jachtowy Marina San Miguel i wyspę La Gomera. Prezentowane wnętrza to jeden z kilku wyjątkowych projektów, który powstał w ostatnim czasie w pracowni JMW Architekci dla unikalnych nieruchomości położonych na Wyspach Kanaryjskich. 


SOL – Apartament na Teneryfie
Projekt i wizualizacje: JMW Architekci
Lokalizacja: Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
Powierzchnia: 160 m2

 

Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów

Apartament na Teneryfie


Na pierwszym poziomie znajduje się części dzienna złożona z otwartej na jadalnię kuchni oraz salonu. Strefa ta została dokładnie przemyślana pod kątem zastosowanych materiałów – nie izoluje od kontaktu z otoczeniem i oferuje możliwie najwyższy komfort termiczny oraz poczucie przestrzeni. Główną ścianę w pokoju dziennym pokrywa lokalny kamień wulkaniczny o porowatej, trójwymiarowej strukturze charakterystyczny dla krajobrazu Teneryfy. Jego ciemno-grafitowy odcień nadaje wyjątkowego charakteru, stanowiąc tło dla otwartej kuchni oraz mebli ruchomych z olejowanego dębu. Pleciony dywan umieszczono obok sofy, tak aby pokrywał on tylko niewielki fragment zapewniającej przyjemny chłód posadzki z kamienia.

Miękkie materiały obiciowe i dodatki nadają wnętrzu przytulności zapewniając jednocześnie komfort akustyczny. Klimatyzacja oraz instalacje wentylacji zostały dyskretnie ukryte przez projektantów z biura JMW Architekci w przestrzeni sufitów podwieszanych. Otwory okienne wypełniają duże, przesuwne tafle szkła schowane pod nawisami pergoli. Taki zabieg pozwolił maksymalnie ograniczyć przenikanie promieni słonecznych. Po zachodzie słońca dyskretne oprawy ukryte w płaszczyźnie sufitu sączą subtelne światło. Wspomagają wyraziste oprawy dekoracyjne, które kolorem i formą nawiązują do ścian pokrytych wulkanicznym kamieniem oraz delikatnie chropowatego tynku.

Otwarta klatka schodowa prowadzi na poziom piętra, gdzie mieszczą się trzy sypialnie z łazienkami i garderobami. Z doświetlonego dachowym oknem holu trafiamy do strefy master. Przez duże przeszklenia i wypełniony zielenią taras otwiera się atrakcyjny widok na ocean. Kołyszące się w pobliskiej marinie San Miguel maszty jachtów podkreślają wyjątkowy charakter tej lokalizacji. Zapewniająca cień zewnętrzna pergola kontroluje dostęp światła, które ślizga się po ścianie z kamienia wulkanicznego. Na jej tle ustawiono małżeńskie łóżko z jasnego dębu. Eteryczne lampy zwisają nad monolitycznymi szafkami nocnymi, zapewniając odpowiednie światło do lektury po zachodzie słońca. Za ażurową ścianą otwiera się pokój kąpielowy z prysznicem, wanną i dwoma umywalkami. Ściany pokrywa charakterystyczny chropowaty, lekko nierówny tynk w kolorze przytulnego beżu, nawiązujący do piasku z okolicznych plaż. Chłód zapewnia posadzka z płyt marmurowych. Zgodnie z dyscypliną estetyczną, na podstawie której dobrano kolorystykę i materiały do tego wnętrza – popielate elementy kontrastują z ciemnografitowym kamieniem wulkanicznym, który odbija się w lustrach. Ich ogromne bezpodziałowe tafle powiększają przestrzeń strefy kąpielowej.

 

Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów Kanaryjskie wnętrza projektu polskich architektów

 


Zobacz również:



Na portalu Archinea pokazujemy projekty nowoczesnych domów, inspirujące wnętrza oraz najciekawsze projekty polskich architektów.